Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОНВЕРТОРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=183)
-   -   Ivnacom vs Inverto (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=698)

hank87 29-08-2008 16:57

Ivnacom vs Inverto
 
Някой който е виждал как работят 2та конвертора може ли да каже има ли забележима разлика в качеството между двата единични модела 0.3db и ако има- заслужава ли си 65лв разлика в цената?

Джак 29-08-2008 17:49

Re: Ivnacom vs Inverto
 
Нямам наблюдение върху Инваком, но имам върху Инверто 0,3 и мога да го сравня с Алпс. Работят еднакво добре на антена Triax88. Играл съм си да настройвам прецизно и двата за да извадя максимума от тях но нито единия не извади по-добър сигнал от програми които са малко под ръба и нито един не прецака канал който е малко над ръба. Тествах ги на слаби транспондери. Мисля, че и цената им е аналогична.
И на мен ми е интересно Инваком (за офсет) дали е толкова по-добър от Инверто или Алпс, че да струва двойно-тройно по-скъпо?

marto 29-08-2008 21:18

Re: Ivnacom vs Inverto
 
Тествал съм и двата с малката антена на ИТВ 83см. Най-голяма (в плюс за Инвакома) беше разликата на Сириус. С Инвертото си излизаха всички силни транспондери( Европейския бийм). След като смених Инвертото с Инваком, приемника си сканира абсолютно целия спътник, включително Скандинавския бийм. Вярно, някои канали бяха на ръба и трудно се гледаха, но абсолютно всички с вертикална поляризация си бяха стабилни и с лек запас дори и при слаб дъжд! На останалите спътници, разлика при хоризонталите на практика нямаше, но на вертикалите сигнала се вдигна на някои транспондери с 5-6%, което според мен си е доста. Тестовете са правени с приемник dm500s във Варна! Сега съм с по-голяма антена и директно и монтирах Инвакома...,не съм си и помислял за Инвертото :)

gentu 29-08-2008 23:57

Re: Ivnacom vs Inverto
 
Цитирай:

Първоначално написано от hank87
Някой който е виждал как работят 2та конвертора може ли да каже има ли забележима разлика в качеството между двата единични модела 0.3db и ако има- заслужава ли си 65лв разлика в цената?

-НЕ!(не си заслужава)
За обикновения потребител - разлика няма никаква , виж за DX-маняците може и да има 5-10% разлика в полза на Invacoma ,но това си е мания и тръпка ,а и много зависи от партидата и самата бройка!Така че всеки си прави сметката сам за себе си!

Ники 30-08-2008 02:38

Re: Ivnacom vs Inverto
 
Прав е Gentu,
Ако почнете да сравнявате еднакви конвертори /примерно Inverto/ - два еднакви няма да намерите.
От друга страна по-сигурният начин да повишите нивото на сигнала е с по-голяма антена /ако разбирасе може да се сложи такава/
ако не може чак тогава трябва да се ориентирате към invacom конвертор.

pgi 30-08-2008 08:20

Re: Ivnacom vs Inverto
 
Според мен смисъл да се слага много скъп конвертор на антена до 100 см няма. Просто цената на Инвакома е колкото на по-голяма антена. А това със сигурност ще даде повече сигнал. Предпочитам Триакс 110 със инверто, отколкото 90 см със какъвто и да инваком. Как ви се вижда например булсаткомска/ИТВ антена с инваком? Той конвертора струва 2-3 пъти над антената.
Положението се променя при големи антени над 2 м(примерно). Там цените на антените много бързо растът с големината им, така че може да има смисъл да се купи инваком-а за няколкото процента повече.

iwelichkow 30-08-2008 08:29

Re: Ivnacom vs Inverto
 
то пък ако имаш много голяма антена пак се губи смисъла,тогава ще има голям запас от ниво.
Жалко,мислех че ще се изпишат поне 2-3 страници :lol: и чак тогава да сложа чертата с голямата паница ама стана бързо ;)

netman 30-08-2008 09:55

Re: Ivnacom vs Inverto
 
Не си струва разликта в цените, за 65 може се доплати за парабола 150-ка и всичко ще е на 6 ... ;;650

marto 30-08-2008 10:52

Re: Ivnacom vs Inverto
 
И къде всички видяхте тая разлика от 65лв???? То самия Invacom струва под 50лв! Ако пък искате купувайте от Боянчо, там е 74лв. Всеки сам си преценява. Успех на всички!

ivo 30-08-2008 13:15

Re: Ivnacom vs Inverto
 
Не съм пробвал Ivacom, но за Inverto, мога само хубави думи да кажа.
Стронгчетата, също не са лоши, но не могат да се мерят с inverto. За двойните стронгове, нямам хубави впечатления, след като 2-3 броя ме направиха на луд. Пускаш единия приемник и другия загубва сигнала. Спираш го и като пуснеш отново половината канали ги няма. Идват след 15-20 минути. Може и аз да съм случил на калпави, но вече двойни стронгове не слагам.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:59.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.