Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   САМ модул на Булсатком на друг приемник (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46987)

Оптимус 18-07-2021 15:55

САМ модул на Булсатком на друг приемник
 
Привет на всички,

Минах пак на Булсатком, защото почнаха да предлагат САМ модули, а ми беше писнало от проблемите с Виваком. Получих моя и го сложих в моя приемник (VU+ Duo2), но приемникът не разпозна модула. Всъщност модулът не го разпозна и телевизорът ми (модерен OLED Smart TV на Филипс), така че от сервиза на Булсатком ми казаха, че навярно просто модулът е дефектен. Върнах го и сега чакам нов. Проблемът е, че съм в чужбина и не мога да ида на място с рисйвъра да пробвам дали модулът работи.

Искам да ви питам следното:
- Някой ползвал ли е успешно САМ модула на Булсатком на други рисийвъри (и особено на моделите на VU+)? Ако да, знаете ли какви са изискванията към системата на рисийвъра за това?
- Знаете ли какъв е модела на най-добрите рисийвъри, предлагани от Булсатком? Не можах да намеря нищо на сайта им. Ако новият модул не проработи, ще трябва да взема техен рисийвър. По принцип ако има запис може това да се окаже по-добро решение.

Мерси много,
Емил

ХаМаВ 18-07-2021 18:19

Цитирай:

Първоначално написано от Оптимус (Мнение562811)
Привет на всички,

Минах пак на Булсатком, защото почнаха да предлагат САМ модули, а ми беше писнало от проблемите с Виваком. Получих моя и го сложих в моя приемник (VU+ Duo2), но приемникът не разпозна модула. Всъщност модулът не го разпозна и телевизорът ми (модерен OLED Smart TV на Филипс), така че от сервиза на Булсатком ми казаха, че навярно просто модулът е дефектен. Върнах го и сега чакам нов. Проблемът е, че съм в чужбина и не мога да ида на място с рисйвъра да пробвам дали модулът работи.

Искам да ви питам следното:
- Някой ползвал ли е успешно САМ модула на Булсатком на други рисийвъри (и особено на моделите на VU+)? Ако да, знаете ли какви са изискванията към системата на рисийвъра за това?
- Знаете ли какъв е модела на най-добрите рисийвъри, предлагани от Булсатком? Не можах да намеря нищо на сайта им. Ако новият модул не проработи, ще трябва да взема техен рисийвър. По принцип ако има запис може това да се окаже по-добро решение.

Мерси много,
Емил

Трябва да у-вото да поддържа CI+ ver1.3. Ползвам 2 CAMа, на Philips и Sony, без никакви проблеми. Модула има в себе си OP и сам нарежда каналите спрямо оператора. Ако телевизора не поддържа OP си се ползва като обикновен CAM. Новите им боксове на булсат, също са ОК, можеш да си записваш на външен носител, готин интерфейс и т.н.т, но имат и кусури, като всеки операторски приемник, примерно няма CEC :) Ако ще ползваш приемник търси beacon моделите.

TUISTERa 18-07-2021 19:33

Цитирай:

Първоначално написано от ХаМаВ (Мнение562812)
примерно няма CEC :)

Операторите масово не желаят цец-а на приемниците си, понеже има тежки несъответствия с някои телевизори и вместо екстра се оказва проблем. Още повече повечето тв производители изобщо не спазват цец протокола и си правят собствени изпълнения както си искат... някои "екстри" е по-добре да ги няма, въпреки, че може да се изключи и не е чак такъв проблем.... но е допълнителна тежест към поддръжката

111111 18-07-2021 19:42

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение562814)
Операторите масово не желаят цец-а на приемниците си, понеже има тежки несъответствия с някои телевизори и вместо екстра се оказва проблем. Още повече повечето тв производители изобщо не спазват цец протокола и си правят собствени изпълнения както си искат... някои "екстри" е по-добре да ги няма, въпреки, че може да се изключи и не е чак такъв проблем.... но е допълнителна тежест към поддръжката

Друг основен проблем е че месните оператори са стиснати циции,
и не искат да плащат за ъпдейти за съвместимост на CAM модулите.

Оптимус 18-07-2021 20:27

Цитирай:

Първоначално написано от ХаМаВ (Мнение562812)
Трябва да у-вото да поддържа CI+ ver1.3. Ползвам 2 CAMа, на Philips и Sony, без никакви проблеми. Модула има в себе си OP и сам нарежда каналите спрямо оператора. Ако телевизора не поддържа OP си се ползва като обикновен CAM. Новите им боксове на булсат, също са ОК, можеш да си записваш на външен носител, готин интерфейс и т.н.т, но имат и кусури, като всеки операторски приемник, примерно няма CEC :) Ако ще ползваш приемник търси beacon моделите.

Супер, мерси много! Мисля, че VU+ Duo2 поддържа CI+ ver1.3, но ще проверя. Имаш ли някакъв линк към beacon модела, който имаш предвид? Мерси пак! ;;650

Оптимус 18-07-2021 20:50

Цитирай:

Първоначално написано от ХаМаВ (Мнение562812)
Трябва да у-вото да поддържа CI+ ver1.3.

Поддържа CI+ ver1.3, проверих. Сега си мисля дали не съм направил грешка, защото бях сложил настройката CI Operation Mode на Auto, може би трябваше да пробвам да я сложа на CI+ ver1.3. Но най-вероятно модулът си е бил дефектен, защото все пак не го прочете нито телевизорът, нито другия ми приемник.

pavelg 18-07-2021 21:30

При мен на телевизор Philips работи, но на Vuultimo изписва "Телевизора е несъвместим..."

Оптимус 18-07-2021 21:46

Цитирай:

Първоначално написано от pavelg (Мнение562818)
При мен на телевизор Philips работи, но на Vuultimo изписва "Телевизора е несъвместим..."

Супер е, че работи на Филипса, но не разбирам съобщението на рисийвъра? В смисъл разпознава ли модула? Ultimo-то е хубава машинка, предполагам, че е първия модел с това име? Те са малко по-стари от Vu+ Duo2, предполагам, че може и да не поддържат версия 1.3.

111111 18-07-2021 23:02

Няма да е зле да се направи една тема,
в която да се пишат марки и модели съвместими с тези модули.

Те операторите ги мързи и нехаят да си направят такава база.

pavelg 18-07-2021 23:59

[QUOTE=Оптимус;562819]Супер е, че работи на Филипса, но не разбирам съобщението на рисийвъра? В смисъл разпознава ли модула? Ultimo-то е хубава машинка, предполагам, че е първия модел с това име? Те са малко по-стари от Vu+ Duo2, предполагам, че може и да не поддържат версия 1.3.[


Приемника e VuplusUltimo 4K


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:24.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.