Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Проблем с функция запис на приемник Beacon (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46726)

Петър Борисов 23-03-2021 01:14

Проблем с функция запис на приемник Beacon
 
Прави запис на съответното предаване, но спира записа съвсем непредсказуемо, когато си поиска и не записва до края предаването. Флашката е форматирана на приемника и е достатъчно голяма. Някой има ли идея на какво може да се дължи това?

бендо 23-03-2021 06:50

Сложи по-малка флашка:s101;;650

Ванси 23-03-2021 07:19

Следи епг на канала. Ако дойде времето за следващото предаване по програмата, но не е свършило записващото се то тогава ще се случи това

Петър Борисов 23-03-2021 10:41

Флашката е 64ГБ, от които 16 са заети. Първоначално записваше целият епизод, който съм програмирал за запис. Започна да записва колкото си поиска от вчера, без значение дали таймера за запис е стартиран или съм пуснал ръчно да записва. И още едно питане имам към знаещите - как да тълкувам понятията "времево отместване" и "времево изместване"?

Tr0ubl3 23-03-2021 12:27

Това ти е таймшифта. Поне на опенпли, когато е активирано и гледаш да кажем от 30 минути някой канал, можеш да върнеш тези 30 минути назад. Може също така да го дадеш на пауза и когато го пуснеш отново ще продължи откъде си спрял. Аз лично си го ползвам най-много на пауза и после като дойдат рекламите ги превъртам и си се връщам на ЖИВО така да се каже.

Ender 23-03-2021 16:42

Цитирай:

Първоначално написано от Петър Борисов (Мнение552679)
Флашката е 64ГБ, от които 16 са заети. Първоначално записваше целият епизод, който съм програмирал за запис. Започна да записва колкото си поиска от вчера, без значение дали таймера за запис е стартиран или съм пуснал ръчно да записва. И още едно питане имам към знаещите - как да тълкувам понятията "времево отместване" и "времево изместване"?


Може би е най-добре първо да се увериш дали проблема не идва от флашката. Пробвай с друг модел и размер или дори със SD карта и преходник. Преди години имах проблем със записа който почти магически се реши със смяната на флашката.

Иначе наскоро се наложи да си сменя кабелния приемник със същата марка но по-нов модел. И се оказа че когато запише предаване над 4гб и се опитам да го изтрия от самия приемник не го изтрива цялото, а само първия файл въпреки че ми показва че е изтрито. От компа иначе се вижда че не е. И по тази причина аз си мислех че имам място но се оказа че е пълна и затова не иска да записва повече. Едва ли при тебе ще е същото, но поне виж когато спре да записва каква големина ти е файла или файловете.

Петър Борисов 24-03-2021 13:23

Цитирай:

Първоначално написано от Ender (Мнение552696)
Може би е най-добре първо да се увериш дали проблема не идва от флашката. Пробвай с друг модел и размер или дори със SD карта и преходник. Преди години имах проблем със записа който почти магически се реши със смяната на флашката.

Иначе наскоро се наложи да си сменя кабелния приемник със същата марка но по-нов модел. И се оказа че когато запише предаване над 4гб и се опитам да го изтрия от самия приемник не го изтрива цялото, а само първия файл въпреки че ми показва че е изтрито. От компа иначе се вижда че не е. И по тази причина аз си мислех че имам място но се оказа че е пълна и затова не иска да записва повече. Едва ли при тебе ще е същото, но поне виж когато спре да записва каква големина ти е файла или файловете.

Смених флашката с по малка и за сега работи коректно. Фoрматирам я на самия приемник във FAT32, а файловете, които се получават са около 1GB за час. Пробвал съм и с бързи карти памет и четец - резултата е непредсказуем. Ту ги вижда записаните файлове, ту не ги вижда. А те могат да се гледат само на приемника, където са записани. На комп не се отварят посмъртно.

Ender 24-03-2021 14:31

Ами добре поне че засега ти работи с другата флашка. На мен със SD карта и четец също си записва на моя кабелен приемник който ги прави на формат .ts На стария ми приемник повечето от тея файлове си се четяха и на компа защото бях инсталирал доста кодеци. Сега с новия приемник пак е същото разширение но не ги чете директно от компютър. Обаче се оказа че ако ги конвертирам в друг формат вече са ок. Даже се изненадах че стана.

oldgraf 24-03-2021 19:00

Нямам идея за приемника и тн, но на FAT32 максималният размер файл е 4ГБ. Може би записваш доста време и ...

vasilstf 24-03-2021 19:05

Цитирай:

Първоначално написано от Петър Борисов (Мнение552758)
... А те могат да се гледат само на приемника, където са записани. На комп не се отварят посмъртно.

Един вид криптира файловете. С цел неправомерно празпространение (пиратство). Много от съвременните устройства го правят.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:51.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.