Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   VDSL VIVACOM (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46177)

вассил46 31-08-2020 18:06

VDSL VIVACOM
 
Вече месец и половина интернета ми прекасва за около минута по 3-4 пъти на ден, по някога през деня не или 1-2 пъти. през ноща само виждам че е прекасвал ,но колко пъти? операторите виждат.Пращат до колко си спомням технически екип 4-5 пъти в дома ми за отстраняване на проблема,но без резултат.Загрижен за проблема оператора започна да ми праща ЕСМеси,че попадам в авария и дата за остраняване. Последния е от 21.08.2020. и ще е отсранена до 28.08.2020. Днес е 31.08. Някои имат ли подобен проблем с VDSL= ADSL Си баца без проблеми:s101
Ако някои имат този проблем нека сподели.

Веселин Цонев 31-08-2020 18:11

При майка ми е абсолютно същото. Живее в малко градче и прекъсва така както си го описал. Техническите екипи се оправдават със старото трасе от медните кабели. Нищо не можело да се направи. Алтернатива няма.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Ванси 31-08-2020 19:30

Алтернатива друг оператор. Те в малките градчета казват , чр това било равно на оптиката на другите оператори.
И хорицата се връзват....

Веселин Цонев 31-08-2020 20:02

Цитирай:

Първоначално написано от Ванси (Мнение538169)
Алтернатива друг оператор. Те в малките градчета казват , чр това било равно на оптиката на другите оператори.

И хорицата се връзват....

Няма друг

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Дедал 31-08-2020 20:18

Ми аз нямам никакви вече няколко години (първо ADSL - после VDSL) и при план 50 обикновено е към 70-75 Мб/с

вассил46 31-08-2020 20:44

Цитирай:

Първоначално написано от Дедал (Мнение538180)
Ми аз нямам никакви вече няколко години (първо ADSL - после VDSL) и при план 50 обикновено е към 70-75 Мб/с

Не около 63 което показва при техниците. така е ама като гледаш дуспи при фудболен мач и прекасне нета а гледаш при наличие на интернет? при мен се е случвало на БГ. мач и на ДЕ мач. това пекъсване е както писах по 3-4 пати през деня а и през ноща го има. А на ADSL защо не прекасва?казано по селски като сигнала е по една и съща остаряла медна жица:s101 Аз също ги ползвам от как е поснат VDSL.

вкиров 01-09-2020 11:28

Само трасето е. От личен опит знам, че реглетите им по шкафовете са буквално гранясали. В нашия регион едвам вързваше 2-4МБ.

вассил46 01-09-2020 16:55

Цитирай:

Първоначално написано от вкиров (Мнение538218)
Само трасето е. От личен опит знам, че реглетите им по шкафовете са буквално гранясали. В нашия регион едвам вързваше 2-4МБ.

Знам ли вече. 6 двойки техници идват, като когато званя на 123 ги предупреждавам ,че в къщи е проверявано многократ. няколко пъти те ми пращат SMSси,Фашата интернет услуга е засегната от групова повреда . Ще бъде отстранена без посещение от техник. и краина дата за отсраняване. последния е от 21.08 и срок до 28.08, но и до вече свършващия равотен ден на 01.09 нула резолтат. Струва ми се,че проблема не е в техниците а е на лапачите на рарите ни.

Атлантис 17-04-2024 13:25

Здравейте
Извинявам се, че отварям стара тема,но имам следния въпрос. Родителите ми ползват домашен интернет VDSL и EON от Виваком. По принцип всичко е наред с нета и ТВ , до момента, когато не задуха вятър навън и започва да прекъсва за няколко минути.Забелязах че част от кабела по трасето до вкъщи виси и не е изпънат, както трябва да е и създава условия вятъра да го лашка и оттам да идва проблема .Иначе в дъжд, сняг сигнала е стабилен. Идваха техници да оглеждат, не откриха никакви проблеми по трасето, но и не си направиха труда да стегнат кабела.Според тях не било проблем, че висят жиците, просто са прекалено стари медните чифтове
Дали е възможно да се оправи проблема или трябва да се прехвърля на единстветния алтернативен доставчик в района?

111111 17-04-2024 16:50

Цитирай:

Първоначално написано от Атлантис (Мнение597396)
Здравейте
Извинявам се, че отварям стара тема,но имам следния въпрос. Родителите ми ползват домашен интернет VDSL и EON от Виваком. По принцип всичко е наред с нета и ТВ , до момента, когато не задуха вятър навън и започва да прекъсва за няколко минути.Забелязах че част от кабела по трасето до вкъщи виси и не е изпънат, както трябва да е и създава условия вятъра да го лашка и оттам да идва проблема .Иначе в дъжд, сняг сигнала е стабилен. Идваха техници да оглеждат, не откриха никакви проблеми по трасето, но и не си направиха труда да стегнат кабела.Според тях не било проблем, че висят жиците, просто са прекалено стари медните чифтове
Дали е възможно да се оправи проблема или трябва да се прехвърля на единстветния алтернативен доставчик в района?

Бягай докато можеш.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:00.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.