Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   DREAMBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Премахване на спътници(транспондери) (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=3587)

extrem 04-07-2009 17:17

Премахване на спътници(транспондери)
 
Здравейте,от няколко дни съм с Dreambox 500S.Благодарение на постовете на съфорумците успях да направя бекъп на настройките,BG меню и подкарам Irdeto карта.Питането ми е как да се изтрият спътниците(транспордерите),защото за сега ползвам пакет на Булсат и ми се ще само тях програми да ми останат,да мога да ги наредя да започват от 1...2...3... и т.н.тъй като сега започват от 3167 и е доста объркващо.Доста теми прегледах и не ми стана ясно дали е възможно и как точно става(начинаещ съм в тази област).Благодаря предварително.

P.S.
Пропуснах да спомена,че приемника го купих със Gemini 4.2.0. 17.12.2007

hameleona200 04-07-2009 17:27

отиваш на някои канал които искаш да ти е първи примерно канал1 натискасш после меню и от там даваш адд и той ти застава първи и така с всички останали както искаш да си ги подредиш
после излизаш и натискаш ОК и след това син бутон и ще ти излезе подредбата дано да съм бил полезен

ROCCO 04-07-2009 17:34

Меню-->настройки-->търсене на канали-->сателитна конфигурация( за сателитите) или корекция на транспондерите(за транспондери)-->изтриване и пресканиране! ;) Успех!!! ;;650

Чък Норис 04-07-2009 17:35

Всичко става бързо и лесно с дриймбокс едит, просто преместваш букета на булсат най отгоре във фаворитите и си подреждаш каналите.

http://store.picbg.net/thumb/2A/73/78790afd37982a73.png

check 04-07-2009 18:35

Начинаещ колега най добре си ги подреди във фаворити въпросните канали, единствено като рестартираш приемника ще ти се връщат всички канали и наново ще трябва да влизаш в списък фаворити.
Иначе с програмката която е постнал колега и така става но общо си е голяма играчка да си подреждаш каналите. Аз съм от месец с дрийм и мислех да ги редя но като видях каква играчка е и се отказах.
Подредени са ти по азбучен ред, с бутоните от дистанционното можеш да избираш коя буква да ти изкарва най отпред и да става за секунда намирането на канала стига да знаеш с коя буква започва.

Чък Норис 04-07-2009 18:53

Цитирай:

Първоначално написано от check (Мнение17361)
Начинаещ колега най добре си ги подреди във фаворити въпросните канали, единствено като рестартираш приемника ще ти се връщат всички канали и наново ще трябва да влизаш в списък фаворити.
Иначе с програмката която е постнал колега и така става но общо си е голяма играчка да си подреждаш каналите. Аз съм от месец с дрийм и мислех да ги редя но като видях каква играчка е и се отказах.
Подредени са ти по азбучен ред, с бутоните от дистанционното можеш да избираш коя буква да ти изкарва най отпред и да става за секунда намирането на канала стига да знаеш с коя буква започва.

С дриймбокс едит сложно?
Най често човек гледа(следи) няколко(10-15) канала, много по лесно е да си ги сложи в един букет, които да го постави пред другите така най-гледаните канали ще са запаметени и като цифри които да запомни от 1 до ... От там на татъка и останалите канали лесно могат да се подредят в отделни букети.
А за проблема с помненето е достатъчно да рестартираш дрийма през менюто, а не директно от контакта.

check 04-07-2009 19:07

Съгласен съм с Вас, но забелязах че като съм на букети и спре ток или някоя друга подобна "екстра" се случи след пускането на приемника не съм в активните фаворити които са били преди да спре тока а ме е върнало на "Всички Сателити"

Чък Норис 04-07-2009 19:13

Цитирай:

Първоначално написано от check (Мнение17364)
Съгласен съм с Вас, но забелязах че като съм на букети и спре ток или някоя друга подобна "екстра" се случи след пускането на приемника не съм в активните фаворити които са били преди да спре тока а ме е върнало на "Всички Сателити"

Цитирай:

Първоначално написано от adskiqt (Мнение17363)
А за проблема с помненето е достатъчно да рестартираш дрийма през менюто, а не директно от контакта.

:e085:

check 04-07-2009 21:05

Благодаря Ви, но не бъдете грубиян.
Към момичетата трябва да показвате съвсем различно отношение.

Джак 04-07-2009 21:15

Цитирай:

Първоначално написано от check (Мнение17364)
Съгласен съм...

Цитирай:

Първоначално написано от check (Мнение17371)
Към момичетата трябва да показвате съвсем различно отношение.

Момиче, което говори в мъжки род? ;;620


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:49.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.