Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Добра антена за булсатком във Франция 46.1" и 6.2" (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=34993)

Нексус 04-10-2014 23:26

Добра антена за булсатком във Франция 46.1" и 6.2"
 
Привет на всички

Моля за съвет и препоръка - антена, която ще осигури отлично качество на приемане на Булсатком от Хелас2 дори при скапано време. Наши приятели живеят на 10км от нас и имат булсат със стандартната 60см антена дето идва с пакета - сакън да не е облачно или да вали: чао на всичко.

Не знам дали проблемите при "съседите" са от лоша настройка или по необходимост от по-добра антена. Предпочитам да попитам преди да направя грешка.

Размери, модели, офсет или тороидална, съвети в посока стабилност и качество на сигнла - добре дошли!

Благодаря ви

AGT 04-10-2014 23:31

Бодвай някой офсет 1.0-1.10м и си в играта с як запас. При по-силен дъжд с 0.60 забрави сигнал .

Нексус 05-10-2014 18:23

Прегледах набързо офертите онлайн: близки до тия размери има

Triax TDS110
Wave Frontier Toroidal 90x108
VISIONIC 95cm


Триакса и VISIONIC-a са горе-долу на една цена, тороидала е по-скъпа. Заслужава ли си разликата в цената или да хващам една от двете по-евтини и да давам напред?

дрим 05-10-2014 18:30

Цитирай:

Първоначално написано от Нексус (Мнение339135)
Прегледах набързо офертите онлайн: близки до тия размери има

Triax TDS110
Wave Frontier Toroidal 90x108
VISIONIC 95cm


Триакса и VISIONIC-a са горе-долу на една цена, тороидала е по-скъпа. Заслужава ли си разликата в цената или да хващам една от двете по-евтини и да давам напред?

Тороидала има смисъл, само ако искаш да гледаш и други сателитни позиции, иначе от останалите две каквото и да вземеш, все едно.
Но с оглед размера на триакса, аз бих взел него ;)

Нексус 05-10-2014 19:54

Благодаря ви за бързите и точни напътствия - скачам в скайп да организирам приемниците и картите за двата телевизора с наште в БГ :a0335:

пстойков 06-10-2014 00:14

и кажи на твойте приятели да си настроят антенката

бендо 06-10-2014 11:51

Цитирай:

Първоначално написано от пстойков (Мнение339242)
и кажи на твойте приятели да си настроят антенката

И аз мисля,че с 65см прецизно настроена няма да има проблем ;;650 .То при силна буря,докато мине фронта и с 1,00м офсет изчезва сигнала ;;650

Brian 06-10-2014 12:18

По принцип когато съм в Кан си нося една малка офсетка 60 см за да гледам формулата, сочил съм я и към 39 и си работи при това скрита на терасата зад остъклението, но е на ръба. (при отворен прозорец, че стъклото е атермично и има затихване през него). По-добрия вариянт е Триакса, още повече, че колегата е май от другата страна на Алпите бе направо си е в покрайнините на Женева.

Нексус 06-10-2014 21:45

Женева е на 5мин с кола, ако няма задръствания де - но това е друга тема. Свързах се с техник, който колеги ми препоръчаха - инсталирал е сателитните чинии на повечето хора в офиса и чух само хубави неща. Очаквам да ми отговори тази седмица за железата и труда, както и да се уговорим за оглед.

Междувременно помолих бащата да отскочи до офиса на булсатком да види приемниците, картите, т.н. Той подскочи до небето от кеф, щото щял да вземе (освен двата приемника и карти за нас) още два - един за къщи и един за вилата, всичките на премиум пакета... Голяма радост, щяли да му излязат "без пари", нали приемниците са към договора, а картата за допълнителен приемник със същия план струва само два кинта... Радва се човека. И аз се радвам покрай него...

За приятелите - другата седмица са на гости, ще им предложа нашия техник. ;;650

Нексус 08-10-2014 17:07

Чухме се с техника по телефона. Той е крайно резервиран, каза, че е инсталирал няколко булсатком приемника и е загубил цял ден в ръчкане, докато го подкара що-годе добре с чиния 90см.

Коментарите до тук:

- ще трябва чиния "поне" 130см, ако искам изобщо сигнал при дъжд и задоволителен сигнал при добро време.

- ъгъла под който пристига сигнала е много малък (27 градуса), за разлика от Астра и Хотбърд - не можем да си позволим нищо освен перфектна видимост към сателита.

- голямата чиния ще създава грижи със монтажа, защото при вятър е като платноходка...

Бахти в какво се забърках. А си мислех "щом ще се монтира от техник, всичко ще е наред"... Бащата първия път предлагаше като идва за коледа сами да я монтираме 60-ката на Булсат с компас и "малко ръчкане" :a0335:


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:32.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.