Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=165)
-   -   HD канал с лошо качество? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=33116)

дфгфдг 05-04-2014 20:03

HD канал с лошо качество?
 
Здравейте, възможно ли е един HD канал да бъде с по-лошо качество от един SD канал? В случая говоря за Nova Sport HD. Проблема от мене ли може да идва или от доставчика?

civica 05-04-2014 20:28

Може , но проблема може да е и при двете страни !

slaitt 05-04-2014 20:37

Цитирай:

Първоначално написано от дфгфдг (Мнение315326)
Здравейте, възможно ли е един HD канал да бъде с по-лошо качество от един SD канал? В случая говоря за Nova Sport HD. Проблема от мене ли може да идва или от доставчика?

Техника на Nova sport HD е направо ужасна дори когато сигнала е HD картината е много зле, а в момента бокса е в SD макар че е на живо.
Edit: Сега се загледах и е HD.

Хоризонт 05-04-2014 21:51

Като гледате була всички им канали изглеждат като две капки боза! Тая година се отказах да им гледам ужасния канал филм плюс HD заради eдна F1. Има доста HD канали в дъгата, където качеството е доста по-добре.

дфгфдг 06-04-2014 00:54

Ами в моя случай аз не използвам от онези декореди а вграден тунер от телевизора който поддържа DVB-T и DVB-C където в моя случай е DVB-C сигнал. Все още не съм се обадил на доставчика и затова просто от любопитство реших да ви попитам как е при вас качеството на този канал.

Сигурен съм че не може да е от телевизора защото другите HD канали ги гледам с перфектно качество. Просто ми е интересно защо ще добавят "HD" канал като качеството е пълен ужас.

P.S. канала ми излиза като 576i вместо 1080i. Това със сигурност е вина на доставчика, нали?

dodo_pv 06-04-2014 01:12

Филм плюс HD на БСК е сбъркан от години, поради което изисква различна настройка на картината на телевизора, за да се гледа нормално, както другите подобни. Стигнах до извода, че или техниката им не позволява да решат проблема, или са тъпаци.

njor 06-04-2014 01:59

Цитирай:

Първоначално написано от dodo_pv (Мнение315372)
Филм плюс HD на БСК е сбъркан от години, поради което изисква различна настройка на картината на телевизора, за да се гледа нормално, както другите подобни. Стигнах до извода, че или техниката им не позволява да решат проблема, или са тъпаци.

Само дето ставаше въпрос за нова спорт от кабеларка но нали си ви влече към Була...;;573

Деди 06-04-2014 19:19

Цитирай:

Първоначално написано от дфгфдг (Мнение315326)
Здравейте, възможно ли е един HD канал да бъде с по-лошо качество от един SD канал? В случая говоря за Nova Sport HD. Проблема от мене ли може да идва или от доставчика?



Аз съм на blizoo и при мен е същото.Знам от мой познат който е на друг оператор и там качеството е същото. Проблема е в Nova Sport HD.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:44.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.