Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Xtrend (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=307)
-   -   XTrend 9200 RAM ( memory ) (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=32006)

Joe 09-01-2014 13:42

XTrend 9200 RAM ( memory )
 
Здравейте,

искам да ви питам нещо.
Имам Xtrend9200. Ползвам го от 7-8 месеца и определно съм много повече от доволен. Ползвам OpenPli 4.0. С 4-ката съм от няколко месеца и не съм имал проблеми. Не съм го ъпдейтвал от няколко месеца.

Напоследък обаче ми прави впечатление следното нещо:

в момента свободната му памет е около 160MB.

Ползвам Glass HD skin-а и мога да му проверям паметта по всяко едно време, дори при превключване на каналите.
Прави ми впечателение, че след рестарт на приемника, ми изписва свободна памет около 160-170МБ. 10 минути по-късно ми изписва, че е 130МБ, още 10 мин. след това - 90МБ и т.н. Снощи след около 1 час работа Glass HD скина ми изписваше, че свободната памет е само 9МБ.
Не го изчаках да падне до 0. Рестартирах приемника и след това отново се получи същото - отначало беше 164МБ, после започна да пада.
Нямам много инсталирани плъгини. Мога да кажа, че са само най-основните. По-особен е само TS Panel. Но него го имам от около 2 месеца и не ми е правил подобен проблем.Преди няколко дни си инсталирах RYTEC плъгините за EPG-то. Тогава реших да проверя дали не съм натоварил много паметта, но си показваше 164-167МБ.. В последствие при едно от превключванията между каналите ми направи впечателени, че РАМ-а е около 50МБ и тогава се вгледах в това.

По принцип след като инсталирам някой плъгин, винаги проверявам колко памет ми е останала, защото като цяло Xtrenda e скопен относно РАМ.

Проблема с намаляващата РАМ ми направи впечателние преди 1-2 месеца, но тогава паметта падаше до около 120-140 МБ и се задържаше около това ниво. А сега пада до 9МБ.

От какво може да се получава това?

Дали имате някаво обяснение от какво се получава?

дрим 09-01-2014 13:49

Здравей,
преди време един колега имаше подобен проблем с ДМ800 китаец, виж тази тема дано да ти помогне: http://dtv-bg.com/showthread.php?t=2...E2%E8%F0%F3%F1

Винаги можеш да си направиш един бекъп на каналите и фаворити и да го префлашнеш, но наистина е хубаво да се разбере от къде може да е проблема.
Аз и в предишната тема бях писъл на колегата да си провери дали не е пускал някакъв дебъг я на камовете, я на друго..
Поздрави.

galiano 09-01-2014 15:55

@Joe
Проблема идва от оскам и по-конкретно, dvbapi модулът му. Вече няколко месеца, има отворен билет относно memory leak. Повечето модули от които изтичаше памет, са фикснати, но все още няма решение за dvbapi.

bu12tras 09-01-2014 16:04

Слагай mgcamd и пробвай как ще е

Joe 09-01-2014 17:03

Благодаря на всички за съветите. Все още съм в офиса, но довечера като се прибера ще си поиграя повече и ще пробвам.

Кермит 09-01-2014 21:04

Ако за този имидж има плъгин CasheFlush си ги инсталирай и после настрой през колко време да чисти кеша.

Чък Норис 09-01-2014 21:18

Имаш ли инсталиран субтитър плеър и най-вече често ли го използваш?

Joe 10-01-2014 07:54

Да, имам субтитле плеъра и го ползвам често, но винаги трия субовете след края на филмите. Снощи мямах много време да ровя, но ми направи впечатление, че РАМ а вече не пада до 9-10МБ, а до 70 и там спира. Интересното беше, че преди да се установи на 70МБ пада до 10-15 за наколко сек. и след това се закотвя на 70.
А иначе суб плеъра може ли да е проблем?

Send from my mobile using Tapatalk4 Pro

Joe 10-01-2014 07:55

Цитирай:

Първоначално написано от Кермит (Мнение298437)
Ако за този имидж има плъгин CasheFlush си ги инсталирай и после настрой през колко време да чисти кеша.

Ще проверя

Send from my mobile using Tapatalk4 Pro

Joe 10-01-2014 10:52

Здравейте,
следе като се порових малко повече ( благодаря на Кермит, той ми даде насока за търсене ), разбрах, че Rytec и Subtitle player-а могат да доведат до leakage of memory.
Subtitle player ползвам отдавна, но преди не ми е създавал проблеми. Това падане на РАМ паметта ми направи впечатление след като инсталирах Rytec-a преди няколко дни.
Препоръчват да се направи swap file ( каквото и да значи това ). :s101 ( признавам си - доста съм тъпичък по отношение на линуксите... ). Довечера ще чета още, че сега съм на работа.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:54.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.