Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   MPCS/OScam (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=229)
-   -   Дебиан на виртуална машина (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=25966)

панорамна 26-11-2012 17:16

Дебиан на виртуална машина
 
Здравейте, интересуваме дали на компютър с Win 7 може да се направи с виртуална машина дебиан сървар. Виртуалната машина е VMware Workstation=

Ламерчо 26-11-2012 17:27

Може! Правил съм го отдавна с Дебиан Лени. Предполагам и сега няма да е проблем.

Поздрави.

boyan88 26-11-2012 17:53

Какъв е смисъла да е линукс щом ще работи на уиндоус ;;601

панорамна 26-11-2012 18:10

Цитирай:

Първоначално написано от boyan88 (Мнение202482)
Какъв е смисъла да е линукс щом ще работи на уиндоус ;;601

Ами защото не съм запознат много с линукса и не знам дали да инсталирам компютъра направо с линукс.

imperia 26-11-2012 18:15

Цитирай:

Първоначално написано от boyan88 (Мнение202482)
Какъв е смисъла да е линукс щом ще работи на уиндоус ;;601

За домашни условия според теб кое по добре да ти хоста? Windows или Linux?

Под Windows може да изиграеш някоя игра или да изгледаш някой филм.
Под Linux ще ти е доста по сложно да го направиш.

Обаче ако ти трябва да си копилираш някой oscam например или пък ако искаш да видиш какво е това животно Linux - виртуална машина е перфекта.

Ако човека е тръгнал да си прави сървър, това вече е друг въпрос, но тогава едва ли щеше да задава такива въпроси тук.

Ламерчо 26-11-2012 18:22

За всеки домашен комп Линукс е по-добър. Инсталираш и почваш да гледаш филми, да слушаш музика да браузваш и чатиш, да обработваш документи и картинки. Ако пък толкова ти се играе някоя игрица винаги можеш да пуснеш на виртуална машина Уинче, ако няма ему под линукс.

За мен няма начин човек да разбере що е линукс, ако го пуска под виртуална машина. Аз първата година бях ДуоОс Уин+Линукс, после години наред си перках само с Линукс. Сега ползвам 7-цата, защото вече година и кусур се каня да върна сегашният ми лаптоп на жената и да си купя мой ПЦ естествено под линукс.

boyan88 26-11-2012 19:35

как звучи само сървър, игрица :). Взимаш си един стар десктоп според нужните цели и си го човъркаш да му свикнеш ;) пък току виж тръгнало това което искаш направо го забиваш някъде да го и не виждаш

лтрифонов 26-11-2012 21:35

Цитирай:

Първоначално написано от панорамна (Мнение202478)
Здравейте, интересуваме дали на компютър с Win 7 може да се направи с виртуална машина дебиан сървар. Виртуалната машина е VMware Workstation=

Само за информация, дебиан сървър е доста по лек като инсталация от дебиан десктоп :) без проблеми ще работи даже и с vmware player.

Сървър означава че няма графичен интерфейс. Няма мишка, десни бутони и т.н. Само конзола и табулаторът - най добър приятел

imperia 27-11-2012 03:06

Цитирай:

Първоначално написано от Ламерчо (Мнение202488)
За всеки домашен комп Линукс е по-добър. Инсталираш и почваш да гледаш филми,

Точно преди ден си свалих Prometheus 3D BluRay(гледал съм го просто ми беше интересно 3D-то как върви) и беше голяма мъка да го подкарам под Windows - представям си под Linux как "инсталираш и почваш да гледаш" BluRay особенно 3D-та. Та то преди време се инсталираха допълнителни хранилищя за да подкараш mp3.

Цитирай:

да слушаш музика да браузваш и чатиш, да обработваш документи и картинки.
Както под Linux има mplayer,vlc,xmms,firefox/chrome,irssi,openoffice така и под Windows има k-lite codec pack,vlc,winamp,firefox/chrome,mirc,openoffice.

Цитирай:

Ако пък толкова ти се играе някоя игрица винаги можеш да пуснеш на виртуална машина Уинче, ако няма ему под линукс.
3D под виртуална машина - забрави. Не говорех за пасиянса на Windows. Него си го има в Linux-а. Аз конкретно играя World of Warcraft. Работи под Linux обаче с Wine и е мъка.

Цитирай:

За мен няма начин човек да разбере що е линукс, ако го пуска под виртуална машина.
Точно Linux-а не е KDE-то което си свикнал да виждаш. За да разбереш Linux трябва разцъкваш конзолата. Кадето найстина "табулаторът е най добър приятел". Това му е силата - конзолата. Всички иначе имат GUI-та.


Не ме разбирай погрешно. Аз лично имам повече Linux машини отколкото Windows. Лаптоп-а ми е Debian. Имам едно AMD и то е Debian. Рутера ми е Debian. Xtrend-а и Dreambox-a ми и те са Linux. Само Workstation-а ми е Windows. Машината на която обикновенно седя. Другите са през terminal-а.

imperia 27-11-2012 03:08

Цитирай:

Първоначално написано от лтрифонов (Мнение202532)
Няма мишка, десни бутони и т.н.

gpm


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:14.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.