Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Triax 78 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=24033)

stilo72 26-07-2012 08:43

Triax 78
 
Здравейте колеги,
Подариха ми едно такова Триаксче, но е доста напръскано с мазилка и боя.
Моля за съвети и идеи как да го почистя!

njor 26-07-2012 09:32

Затова са ти го подарили.Няма чистене,иначе ще свалиш и оригиналното покритие.А без него тоя триякс е една паница.

stilo72 26-07-2012 09:50

Колега тя просто е напръскана, не е варосана!
А ми я подариха защото велики вивакомски техници не можаха с тази антена и GTSAT булсатските конвертори да си настроят антената.
Всичко излизало ОК, но видиш ли БТВ не излизало с достатъчен запас.
Та хората затова ми я подариха, защото ония мозъци им монтираха тяхно оборудване.

Triax 26-07-2012 14:40

;;602 Като чуя за вивакомски сат.техници и ме напушва един смях...

Иначе на водоструйка каквото падне-падне.

stilo72 30-07-2012 16:13

Антената я почистих с лакочиститела на жена ми и стана екстра!;;650

DON Джолан 30-07-2012 17:18

Да я бяха минали с дълбокопроникващ грунд и силиконова драскана мазилка, както се прави, щеше да я почистиш с лакочистителя на жена си друг път :lol15:

Ooo_Pepi 30-07-2012 20:00

Цитирай:

Първоначално написано от njor (Мнение175611)
Затова са ти го подарили.Няма чистене,иначе ще свалиш и оригиналното покритие.А без него тоя триякс е една паница.

То и с покритието е една антена... тоя дето му я е дал се е оттървал, и аз се оттървах от моя TD78 има няма 2 месеца след като видях що за антена е.
От трите им размера който се продават в България като цена-качество най си заслужава TD88.
TD110 не, че не лови ама като окачване и т.н. е слаба, за този размер Tecatel я бие отвсякъде... баси окачването, стабилна работа.
И накрая, да не мислиш, че като махнеш няколкото капки вар, мазилка или каквото е капнало по нея ще започне да лови по-добре... все същия туч си остава... но за без пари става ;;510

BMW320i 30-07-2012 20:26

И аз преди бях с триакс тд78 и се отървах от него отдавна! Още от началото не ми хареса как лови,какви ли не настройки бяха,после взех от БОТЕК ЕООД една 1.00м офсет за 35 лв. нова от помашките гаражи и се оказа,че работи много по-добре от прехваления триакс,който струваше около 50 лева,а доста по-малък размер.Окачването на турските не е от най-стабилните,но за ниско и за закътани места е перфектно.Там има един парадокс-зависи дали ще случите на добрата антена,просто късмет,на някои,както в други теми е споменато,рейките им са в неизправно състояние и става...

pgi 30-07-2012 20:59

За да не попадна пак на калпави турски антени, окачвания, рейки, неточен фокус и какво ли не имам 2 големи триакса, имах и малък, него го продадох, перфектна антена за размера си.

Джак 30-07-2012 21:06

Цитирай:

Първоначално написано от BMW320i (Мнение176705)
И аз преди бях с триакс тд78 и се отървах от него отдавна! Още от началото не ми хареса как лови,какви ли не настройки бяха,после взех от БОТЕК ЕООД една 1.00м офсет за 35 лв. нова от помашките гаражи и се оказа,че работи много по-добре от прехваления триакс

Оставаше 1 метър антена да не работи по-добре от 70х78cm! :hammer:
За разлика от вас съм много доволен от моето триаксче. Страшна осичка е. Жили яко сателитите. Дори с мултифийд, на някои транспондери вдига до 16-17 dB. Вярно, няма как да хване неща, за които трябва голяма антена, но ми хваща точно това от което имам нужда (и много повече).
В сравнение с другата ми антена (TD88) е по-слабо с около 2dB, какво ли остава да се сравнява с еднометрова антена...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:28.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.