Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Tooway - някой ползва ли го? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=23072)

skycube 23-05-2012 23:07

Tooway - някой ползва ли го?
 
Здравейте колеги,

Имам следния казус: Иде реч за една вила, където покритието на мобилните оператори е толкова зле, че телефони едвам има, но пък сателитна телевизия гледам. Сега имам нужда от интернет и май единствения вариант ми е Tooway. Искам да мога да си ползвам каката Шер, както и да си браузя нетя. Ще ползвам основно скайпе-то, но може и да помисля върху някое VOIP решение, за да си прехвърля офис телефоните там... не съм го мислил още в конкретика...Та... въпросът ми е: Може ли някой да даде впечатление от използването на услугата? И преди да започнете да ме съветвате да търся начин да накарам местните там доставчици на интернет да ми дръпнат кабелче или да ми насочат wi-fi, ще ви кажа, че местото е толкова затънтено, че пряка видимост няма към никъде.. м/у два планински ската е... единственото ми решение за нет е сателитния и затова искам да знам.. Ако някой може да предложи и по-евтино оборудване, моля - не се стеснявайте - приемам оферти. :;803 По принцип ако всичко е ток, насочил съм се към план, който е 40-ина лева на месец или 4 GB FAP. Всякакви идеи и съвети са добре дошли ;;650

Rafaello 24-05-2012 00:08

Колега, ти да не си от братята Галеви, че да се криеш в тази затънтена вила :D

Слави2 24-05-2012 00:23

туй е много скъпо удоволствие както каза колегата треба да си некаде вискоко или далеко за да има ефект иначе повечето места има ефтин инет до 25-30 лв на мес :worry:

skycube 24-05-2012 09:25

@Рафаело - Ако бях някой от Галевите, нямаше да търся сателитен интернет за затънтена вила, а по-скоро за някоя луксозна яхта или за новата ми къща я на Сейшелите, я в Доминиканската република :;803 За мое съжаление (или пък не) не съм едър набит бизнесмен от Дупница, който е обявен за национално издирване, а човек който има вила на прекрасно място с прекрасен въздух и природа, но без прекрасни комуникации и затова търся решение.;;601

@Слави2 - Колега, "много скъпо"-то зависи от необходимостта, желанието и възможностите на всеки за това какво търси и от какво има нужда, защото всеки прекрасно знае собствените си възможности и базира покупката си на причина, оправдана от потребности и точно тези възможности. Да не забравяме, че други опции за интернет там няма! Да не говорим, че 39 лв с ДДС изобщо не е високо като сума за сателитен интернет на място където няма други комуникации.. И сега си представи един офис, в който се работи с електронна поща, скайп и се ползват 2 телефонни линии (БТК-ски).. и всичко това може да се пренесе посредством тази сателитна връзка на това място, където така или иначе се ходи всяка събота и неделя. Икономически погледнато - едно пътуване до там и обратно излиза средно 20 лв или с други думи - ако си спестя 2 ходения, защото съм там и през седмицата, защото мога да си върша работата без да идвам до София, то аз съм вече 40 лв напред. Т.е. от 39-те лева такса, извади ДДС-то което е 6.50 лв (ще си го приспадна, защото съм регистриран по ДДС), остават 32.50 лв или аз вече съм напред. ;;650 Това разбира се е просто един пример, но и доста възможен сценарии. Колкото до първоначалното оборудване, което в зависимост от къде се купи е около 800 лева с ДДС-то, то аз го виждам по-скоро като инвестиция (разход за фирмата) в моето спокойствие... Да не говорим, че спокойно мога да сложа едно Wi-fi и да разпръсна сигнала м/у останалите къщи наоколо, които също се ослушват за интернет (от потреблението съответно ще зависи и плана, който си платя)... може пък и цялата работа да ми излезе по-евтино отколкото първоначално съм си мислил... Така че - "много скъпо" за едни може да бъде "добра инвестиция" за други...

Единственото неизвестно към момента е - как се справя този нет... затова е тази тема тук и затова събирам мнения от хора, които го ползват... ;;674

Brian 24-05-2012 09:41

Абсолютно си прав. Много ни куцат комуникациите в България все още. Правилно се правят пътища и се опъват оптики към селата.

boyan88 24-05-2012 10:11

Цитирай:

Първоначално написано от skycube (Мнение162323)
.........а човек който има вила на прекрасно място с прекрасен въздух и природа, но без прекрасни комуникации и затова търся решение.;;601

Стая комуникация ще съсипеш всичко :)

Зелен 24-05-2012 10:32

Не знам,дали ще съм ти от полза,но от хора в Германия,които ползват Сат-интернет от Астра 19.2,съм чувал,че е добър. Просто е по-скъп. Интересувах се преди време,защото и аз бях на косъм да се включа. Колкото и странно да звучи,в Германия още има села,които не са добре подсигурени откъм комуникации.

Слави2 24-05-2012 10:50

аз просто си реших проблема с едно блакберру има алтерантивен скаип програма ,офис емаил друго не знам за какво ти е нет ,но ако имаш парите си земи

Юлиян 24-05-2012 12:01

Цитирай:

Първоначално написано от skycube (Мнение162323)
@Рафаело - Ако бях някой от Галевите, нямаше да търся сателитен интернет за затънтена вила, а по-скоро за някоя луксозна яхта или за новата ми къща я на Сейшелите, я в Доминиканската република :;803 За мое съжаление (или пък не) не съм едър набит бизнесмен от Дупница, който е обявен за национално издирване, а човек който има вила на прекрасно място с прекрасен въздух и природа, но без прекрасни комуникации и затова търся решение.;;601

@Слави2 - Колега, "много скъпо"-то зависи от необходимостта, желанието и възможностите на всеки за това какво търси и от какво има нужда, защото всеки прекрасно знае собствените си възможности и базира покупката си на причина, оправдана от потребности и точно тези възможности. Да не забравяме, че други опции за интернет там няма! Да не говорим, че 39 лв с ДДС изобщо не е високо като сума за сателитен интернет на място където няма други комуникации.. И сега си представи един офис, в който се работи с електронна поща, скайп и се ползват 2 телефонни линии (БТК-ски).. и всичко това може да се пренесе посредством тази сателитна връзка на това място, където така или иначе се ходи всяка събота и неделя. Икономически погледнато - едно пътуване до там и обратно излиза средно 20 лв или с други думи - ако си спестя 2 ходения, защото съм там и през седмицата, защото мога да си върша работата без да идвам до София, то аз съм вече 40 лв напред. Т.е. от 39-те лева такса, извади ДДС-то което е 6.50 лв (ще си го приспадна, защото съм регистриран по ДДС), остават 32.50 лв или аз вече съм напред. ;;650 Това разбира се е просто един пример, но и доста възможен сценарии. Колкото до първоначалното оборудване, което в зависимост от къде се купи е около 800 лева с ДДС-то, то аз го виждам по-скоро като инвестиция (разход за фирмата) в моето спокойствие... Да не говорим, че спокойно мога да сложа едно Wi-fi и да разпръсна сигнала м/у останалите къщи наоколо, които също се ослушват за интернет (от потреблението съответно ще зависи и плана, който си платя)... може пък и цялата работа да ми излезе по-евтино отколкото първоначално съм си мислил... Така че - "много скъпо" за едни може да бъде "добра инвестиция" за други...

Единственото неизвестно към момента е - как се справя този нет... затова е тази тема тук и затова събирам мнения от хора, които го ползват... ;;674

Колега заповядай http://tooway.bg/home - от KA-SAT
http://www.quantis.bg/ -ASTRA2Connect
надявам се да съм изчерпателен с тази информация.

Liberator 24-05-2012 12:44

http://www.vivacom.bg/bg/residential...rzanost/tooway

Sent from my XT720 using Tapatalk 2


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:14.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.