Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Оптичната мрежа на VIVACOM вече и във Варна (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=20520)

ТИНТИН 27-12-2011 22:31

Оптичната мрежа на VIVACOM вече и във Варна
 
http://www.mobilebulgaria.com/upload...ic_2_21670.jpgVIVACOM обяви, че започва да предлага оптичен интернет и във Варна. В момента телекомът е изградил необходимата инфраструктура в основни региони на морската столица, като постепенно ще бъде осигурен достъп в целия град. Повече информация за покритието на мрежата може да се получи на телефон 123 или на сайта на компанията. В момента услугата VIVACOM FiberNet, която стартира в София през лятото, вече е покрила над 100 000 домакинства в София. Според VIVACOM, едно от предимствата на пакетите е, че дават 1 Gbps реална скорост до всеки един вход, което гарантира на клиентите заявената от тях скорост 100 Mbps.

Плановете VIVACOM FiberNet дават възможност за избор от скорости между 20 и 100 Mbps на цени между 5 и 50 лв. Всички пакети предлагат още неограничен трафик, безплатна антивирусна защита NOD 32, възможност за заявка на безплатни статични IP адреси и безплатна пощенска кутия с размер 500 MB, както и денонощна техническа поддръжка на 123 и безплатна инженерна инсталация. За нуждите на бизнес абонатите е предвидено и уеб хостинг пространство в размер на 5 GB. Освен самостоятелно, оптичният интернет се предлага и в пакети с 50% отстъпка от месечната такса, които позволяват на клиента да оптимизира своите разходи за телекомуникационни услуги (оптичен интернет, мобилна телефония и цифрова телевизия).

ivo 28-12-2011 00:30

София, Бургас, сега и Варна. Колко ли ще чакам за такъв нет в Търново.

bu12tras 28-12-2011 07:26

Нали си имате Cooolbox в Търново,или и при вас започнаха да опъват влакната по дърветата!?


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

фото 28-12-2011 07:31

В Бургас май не се предлага все още.

uscxeu 28-12-2011 10:09

до колкото разбрах от виваком за сега оптичният нет ще се предлага само където има блокове защото им струвало по малко , да ги включат всички в една кооперация.

ние които живеем във вилните зони около варна почити е сигурно че няма да ни огрее , освен телефонният им интернет и сателитният вариянт който предлагат . вторият съвсем неизгоден вариянт.

:twisted:

Златанов 28-12-2011 10:15

Няма да лошо да обяснят на клиентите си, че не е точно оптичен нет. До всеки блок влакно и от там по UTP и то естествено по най-евтиното такова.

d.ivanov 28-12-2011 11:19

Интересно ми е къде имат покритие, предполагам както Мтел само Владиславово и крайните квартали, а тези от нас , които живеят в широкия център го издухват. Ако някой има инфо за картата на покритие за гр. Варна да пише, че в сайта им не мога да се ориентирам къде да търся.

valbg 28-12-2011 15:14

Цитирай:

Първоначално написано от didomh (Мнение135435)
Интересно ми е къде имат покритие, предполагам както Мтел само Владиславово и крайните квартали, а тези от нас , които живеят в широкия център го издухват. Ако някой има инфо за картата на покритие за гр. Варна да пише, че в сайта им не мога да се ориентирам къде да търся.

има карта на покритие в сайта им; за сега само в Ж.К. Чайка, и наистина по добре се замисли за GPON от спектрум нет, мисля че вече имат частично покритие в центъра :)

d.ivanov 28-12-2011 15:17

Цитирай:

Първоначално написано от valbg (Мнение135494)
има карта на покритие в сайта им; за сега само в Ж.К. Чайка, и наистина по добре се замисли за GPON от спектрум нет, мисля че вече имат частично покритие в центъра :)

Знам, но при мен няма, а ми обещават от 3 години, затова търся алтернативи.

Досев 29-12-2011 16:14

Няма да им потръгне на Виваком Файбър със зловещите 50 лв. месечно точно в Чайка където вилнеят Спектрум нет със стоте мегабита за 15 лв. месечно за целия договор!

На мен ми изтича договора с кварталната ланка на осми януари и явно ще чакам да дойдат спектум до района на Тойота ;)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:48.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.