Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Втори приемник на друго място? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=15431)

thetycoon 13-04-2011 12:23

Втори приемник на друго място?
 
Баба ми е абонат на Булсатком, възможно ли е аз да взема допълнителен приемник на нейно име в София и да си гледам ТВ в квартирата или приемниците трябва да са на един и същи адрес (тя живее в другия край на България)? Ако е възможно колко струва това и как става? Трябва да платя 38 лева за оборудване и да извикам техници да ми го инсталират ли?

Боксер 13-04-2011 12:35

Цитирай:

Първоначално написано от thetycoon (Мнение94869)
Баба ми е абонат на Булсатком, възможно ли е аз да взема допълнителен приемник на нейно име в София и да си гледам ТВ в квартирата или приемниците трябва да са на един и същи адрес (тя живее в другия край на България)? Ако е възможно колко струва това и как става? Трябва да платя 38 лева за оборудване и да извикам техници да ми го инсталират ли?

При сключването на договора се пишат на един адрес. Взимаш си приемника, купуваш си антена и я монтираш където ти е кеф. 38 лева ти е ZHD 100, но трябва той да се "направи" основен.;)

thetycoon 13-04-2011 12:54

Откъде да си купя антена и как ще я монтирам сам, не мога ли да извикам техници на Булсатком? На втория телевизор ще мога ли да гледам HD канали, ако взема 2 приемника ZHD 100? Знам, че вероятно задавам супер смешни въпроси, но не разбирам нищо по темата, никога не съм бил на сателитна телевизия :D

Момчил Минков 13-04-2011 13:24

Цитирай:

Първоначално написано от thetycoon (Мнение94875)
Откъде да си купя антена и как ще я монтирам сам, не мога ли да извикам техници на Булсатком?

БСК продават по 28 лв с конвертора, не те съветвам да ги викаш, по добре сам. Пробиваш дупки, слагаш анкерни болтове/дюбели и завиваш. Гледаш най-близката БСК антена на къде гледа и насочваш натам, после леко нагоре-надолу. Ако излезе картина, натискаш синьото копче и донастройваш - колкото повече dB-ели (11 и нагоре) толкова по-добре. Това е с няколко думи (колегире може да ме скастрят че така не се настройва, но и аз отскоро съм тук)

Забравих, кабела на конвертора да ти е `на 7 часа' гледано отпред, от тук може да докараш още малко сигнал, като местиш конвертора напред-назад

Цитирай:

Първоначално написано от thetycoon (Мнение94875)
На втория телевизор ще мога ли да гледам HD канали, ако взема 2 приемника ZHD 100?

Ще ,може ако плащаш таксата за HD.

ВАНИ_БГМ 13-04-2011 13:25

Значи за 38 лв. ставаш НОВ абонат с НОВ договор със срок 12 месеца. Монтажът не е задължителен - можеш веднага да си вземеш оборудването - антена комплект, конвертор, приемник ZHD100. Месеца в който подпишеш договора ти е безплатен и гледаш всички пакети - затова гледай да идеш в началото на месеца. В тия 38 лв. ти влизат още две месечни такси по 12,80 лв. и пак гледаш всички пакети. Дотука станаха ТРИ месеца гледаш всичко. Има включени и още две такси по 5,80 лв. като тука можеш да си ДОПЛАТИШ разликата до пакета, който си си избрал. Така 2х12,80 + 2х5,80 = 37,20 лв. - следователно цялото ти оборудване ти излиза само 0,80 лв. Ако искаш да дойдат и да ти монтират оборудването си доплащаш още 3,00 лв. (но ще те забавят малко)
Дотук надявам се ти е ясно. Ако на баба ти е изтекъл договора, тогава го правиш като допълнителен на този новият. За целта си закупуваш нейното оборудване за 4,80 лв. и го прехвърляш на ТВОЕ име, и вече по 4,00 лв. на месец като допълнителен приемник. Ако обаче не е изтекъл договора - ще трябва да изчакаш докато изтече, до тогава са си два отделни абоната с отделни самостоятелни приемници.

ВАНИ_БГМ 13-04-2011 13:32

Цитирай:

Първоначално написано от Момчил Минков (Мнение94882)
(колегире може да ме скастрят че така не се настройва, но и аз отскоро съм тук)

Има доста писано из форумите за настройка на антени. С повечко четене ще стане няма нищо трудно. Като за първи монтаж си качни антената на удобно място за да можеш да я достигаш от всякъде и да можеш да наблюдаваш и телевизора, това като да се научиш. После си я качни там където ти е удобно и да не ти пречи на изгледа.

Цец0 13-04-2011 14:36

Пишете, а пропускате най-важното. Момчето пита дали може с 2 броя ZHD100 да гледа като основен и допълнителен. Отговорът е НЕ. ZHD100 в момента не може да се активира като допълнителен. Може само като основен. Поне засега. Допълнителен може да бъде само SD приемник. Ако искаш да гледаш на 2 места с ZHD100 трябва да им плащаш такси за основен приемник и на 2-та. Мятай на баба ти 1 SD и си готов. Едва ли тя е приритала за HD каналите :D

cvetelin 13-04-2011 18:17

Цитирай:

Първоначално написано от tzvetann (Мнение94895)
Пишете, а пропускате най-важното. Момчето пита дали може с 2 броя ZHD100 да гледа като основен и допълнителен. Отговорът е НЕ. ZHD100 в момента не може да се активира като допълнителен. Може само като основен. Поне засега. Допълнителен може да бъде само SD приемник. Ако искаш да гледаш на 2 места с ZHD100 трябва да им плащаш такси за основен приемник и на 2-та. Мятай на баба ти 1 SD и си готов. Едва ли тя е приритала за HD каналите :D

не пита за два хд приемника,казва че бабата има сд приемник,той ще вземе хд приемник ,а бабиния ще го направи допълнителен

Цец0 13-04-2011 18:19

Цитирай:

Първоначално написано от cvetelin (Мнение94921)
не пита за два хд приемника,казва че бабата има сд приемник,той ще вземе хд приемник ,а бабиния ще го направи допълнителен

Така ли? Това сигурно аз съм го написал :;803

Цитирай:

Първоначално написано от thetycoon (Мнение94875)
Откъде да си купя антена и как ще я монтирам сам, не мога ли да извикам техници на Булсатком? На втория телевизор ще мога ли да гледам HD канали, ако взема 2 приемника ZHD 100? Знам, че вероятно задавам супер смешни въпроси, но не разбирам нищо по темата, никога не съм бил на сателитна телевизия :D


cvetelin 13-04-2011 18:35

но казва "баба ми е абонат"това означава че има приемник,а това какво иска и какво ще му дадат много ще се разминават желанията му,ще му дадат zhd за него основен и допълн,за дъртата


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:32.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.