Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Проблем с ZHD 100 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=15249)

пиитком 02-04-2011 15:57

Проблем с ZHD 100
 
Здравейте, току-що получих ZHD-100 за който четох доста из форума че е пълна *БОЗА*,и съм категорично против както и много други колеги,да си сменя ирдето но такава е политиката на БСК-“уви”, а за съжаление съм предплатил за една година пълния пакет.Та впроса ми е към притежателите на този приемник, какво трябва да се направи за да се активира картата,която е с HD-пакет.Когато пуснах приемника ми варвят само свободните програми, и като сменя на някой кодиран канал ми изписва „НЯМАТЕ ДОСТАП ДО МРЕЖАТА”.:s104
Oставих го извесно време включен на кодиран канал и след около 5мин. се рестартира сам, но след като зареди отножо същата работа.Това едно, и второ защо ми вади картина само през SKART, когато го включа с HDMI не ми излиза картина.Та се питам дали проблема не е в приемника, и ако е така какво правим?
Истината е че БСК направиха голяма простотия но това е друга тема.Ще съм благодарен ако някой може да помогне.

Nicks1 02-04-2011 16:12

Оставяш го на канал1 за около час.

пиитком 02-04-2011 16:29

Благодаря за бързия отговор, сега не ми остава друго освен де изчакам и щтевидим.А за HDMI-то наясно ли си защо не вади картина, или му трябват допълнителни настройки.

jassen 02-04-2011 16:52

За HDMI-то - размърдай кабела. Проблема е в куплунга към приемника, при мен така се оправи.
За другият проблем - още не ти е активирана картата. Бягай с нея (или със номера и) в най близкият офис да ти я активират.

cvetelin 02-04-2011 16:59

Цитирай:

Първоначално написано от пиитком (Мнение92892)
Здравейте, току-що получих ZHD-100 за който четох доста из форума че е пълна *БОЗА*,и съм категорично против както и много други колеги,да си сменя ирдето но такава е политиката на БСК-“уви”, а за съжаление съм предплатил за една година пълния пакет.Та впроса ми е към притежателите на този приемник, какво трябва да се направи за да се активира картата,която е с HD-пакет.Когато пуснах приемника ми варвят само свободните програми, и като сменя на някой кодиран канал ми изписва „НЯМАТЕ ДОСТАП ДО МРЕЖАТА”.:s104
Oставих го извесно време включен на кодиран канал и след около 5мин. се рестартира сам, но след като зареди отножо същата работа.Това едно, и второ защо ми вади картина само през SKART, когато го включа с HDMI не ми излиза картина.Та се питам дали проблема не е в приемника, и ако е така какво правим?
Истината е че БСК направиха голяма простотия но това е друга тема.Ще съм благодарен ако някой може да помогне.

при мен картата се активира след 2 часа,но каналите не трябва да се местят да стои 2 часа на канал 1 и ще тръгне

пиитком 02-04-2011 17:04

Цитирай:

Първоначално написано от jassen (Мнение92901)
За HDMI-то - размърдай кабела. Проблема е в куплунга към приемника, при мен така се оправи.
За другият проблем - още не ти е активирана картата. Бягай с нея (или със номера и) в най близкият офис да ти я активират.


Абе мърдам ,друсам,клатя но тая пръчка няма оправия, а що се отнася до картата ако това е единственото решение ей сега се изтрелвам от Мадрид веднага.

dolby 02-04-2011 17:09

Цитирай:

Първоначално написано от пиитком (Мнение92904)
Абе мърдам ,друсам,клатя но тая пръчка няма оправия, а що се отнася до картата ако това е единственото решение ей сега се изтрелвам от Мадрид веднага.

пробва ли с друг кабел?

пиитком 02-04-2011 17:17

Цитирай:

Първоначално написано от dolby (Мнение92905)
пробва ли с друг кабел?

Не мисля че може да е от кабела, защото пробвах три приемника на същия вход и всичко е ОК, семо тожа дърво не тръгва.

пиитком 02-04-2011 17:21

Цитирай:

Първоначално написано от пиитком (Мнение92907)
Не мисля че може да е от кабела, защото пробвах три приемника на същия вход и всичко е ОК, семо тожа дърво не тръгва.

Прощавай (Само това дърво не тръгва).

wilchelm 02-04-2011 17:49

От менюто на ZHD100 избери HDMI


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:52.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.