Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   DREAMBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Странен проблем с Dreambox 500s (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=13049)

емо111 04-01-2011 15:52

Странен проблем с Dreambox 500s
 
Здравейте колеги!
Снощи реших да пусна на детето детско от Малятко тв на 39е и ударих гредичка,пробвах и другите руски канали и пак същото - черен екран.Българските свободни вървят,румънския тараф тв и той всичко останало е черно - няма МАД тв,руските и др.
Ползвам 500ес с Джемини 4,7 и Ццкам 2.1.3.Слушам каката на български и румънски.Като качество на сигнала индикациите са 92/97%.Пресканирах спътника няколко пъти но ефект няма.
Някой ако има идея да пише?

АА 05-01-2011 08:10

Така както го обясняваш не работи долния банд - може да има проблем в конвертора , приемника или непочистена антена - липсващите сигнали са с по-ниско ниво и ако общо е паднал сигнала те спират първи. Най-лесно ще се локализира проблема като си почистиш антената ако има нужда и включиш работещ приемник. Тези нива на сигнала на каналите ,които работят ли са или и на тези,които не работят?

емо111 05-01-2011 10:20

отговор
 
Здравейте!
Значи нивото на сигнала е при Малятко ,където не излиза картина.Антената е чиста.Конвертора бачка в другата стая върви.По скоро нещо приемника ме бъзика , от скоро съм с него и незнам къде да го ръчкам по настройките.Вчера пак го пусках да пресканира транспордера на украинците и пак нищо.излизат като канали но няма никой като картина и звук.

dolby 05-01-2011 11:29

как си разделил сигнала между двата приемника? сплитер? или двоен конвертор?

емо111 05-01-2011 11:45

отговор
 
Конвертора ми е с два изхода.

Въйко 05-01-2011 11:47

Я го флашни с 4.2 оригиналДЪ е така профилактично да му дойде акъла в главата.

емо111 05-01-2011 11:56

отговор
 
Е те от това ме бе най страх,/приемника е китайче,досега не съм го флашвал,не се е и омазал качествено и още не съм подготвен със знания за тая операция- всичко останало си е на 6 ,не забива / , ще се примиря щом не е от настройка.Мислех си да не е от настройка нещо или от версията на ццкама.В събота ще имам повече време и ще пробвам.
Благодаря на всички отговорили!

Въйко 05-01-2011 12:05

Хе,че той 500S да не е безупречна машина :D
Седи седи и като го прехванат лудите и стоиш и го псуваш.
Ако те е страх,тук се подвизават хора които могат да ти го оправят дистанционно,няма да се плашиш.Свържи се с такъв или някой от тях да те потърси.Даваш му досъп през рутера или каквото ти каже да направиш и не пипаш нищо.
Това му е хубавото на ДМ че щък-щък през нета и запява отново.Срещу някоя почерпка или някой лев и си готов ако не си навътре в нещата или просто не ти се анимава или разкарва до сервизи.

емо111 05-01-2011 13:32

отговор
 
Мерси Въйко за идеята,но ще е понатам като се омаже.Иначе знам , че във форума има много знаещи и свестни хора.Между другото сподели идеята ти с Админа това е идея за бизнес както има отдалечен pc help,защо да няма и 112SATTV HELP за хората, които желаят на някакви поносими цени.
;) Загледах се в подписа ти ама с толква животинки май трябва да го смениш на фермер вместо овчар :)

Въйко 05-01-2011 17:12

Хората които имат Дриймщайген или ВУ и сродни кошници се предполага че ползват някакви "екстри" и ако нищо не разбират то почти винаги получават съответния съпорт и "дистанционно управление".Казвам почти винаги защото по някога стават нагли и безотговорното им отношение към приемника води до редица проблеми.
Човек който не се възползва от тази "услуга" и сам се снабдява с "екстрите" се предполага че ще може да се справи с приемника си и му трябват леки насоки за да влезе в правия път.Принципно същите тези хора не биха допуснали до машините си някой външен.И това защото ще види "голямата им тайна" скрита в някои файлове въпреки че "помощника" евентуално би надзърнал от чисто любопитство а не за да заграби нещо.То и няма как да го заграби понеже третия в любовния триъгълник се предполага че е взел мерки да не сработи откраднатия касетофон в друга кола.

Та така стоят нещата,тези от пътното които чертаят осевите "линии" съблюдават шофьорите които карат по техните магистрали да са с изправни коли,минават си периодично на преглед,да си имат съответните застраховки и в случай на нужда ги вадят от канавките...

Не знам дали ме разбра някой въобще какво исках да кажа ;;601


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:02.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.