Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ECHOSMART (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=28)
-   -   без субтитри (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=11901)

milo65 10-11-2010 22:42

без субтитри
 
Здравейте! С приемник dsb 791S HQ съм и от три дни нямам субтитри на HBO, Cinemax, TV1000 и много други /оператор-булсатком/, което до този момент не се е случвало/същото и при приятел с 7109hd/. Попитах във форума на булсат и ми се отговори, че проблемът бил само в моя модел приемник.... Моля, ако може някой да помогне и да каже дали наистина причината е само в приемника...? Има ли начин за софтуерно излизане от ситуацията, или следва да се купува друг конкретен модел, който не би имал подобни грижи? Благодаря!

Крал Артур 10-11-2010 22:45

http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=11858

tenev666 10-11-2010 22:48

от кога го имаш този проблем мисля че тез приемници имаха бутон за ръчно въвеждане на субтитририте разгледа ли внимателно функциите на приемника дали му е зададено автоматино намиране на бг или не

milo65 10-11-2010 23:19

Цитирай:

Първоначално написано от tenev666 (Мнение59087)
от кога го имаш този проблем мисля че тез приемници имаха бутон за ръчно въвеждане на субтитририте разгледа ли внимателно функциите на приемника дали му е зададено автоматино намиране на бг или не

От два или три дни е проблема...да, разгледал съм функциите на приемника внимателно, пробвах с ръчно въвеждане- нищо, освен надпис на екрана "внимание- няма телетекст и субтитри". Почетох и всички подобни форуми във връзка с горното, от които единствено разбрах, че проблем имат и други съфорумници и че бил лесно разрешим...!

archibal 11-11-2010 00:01

Проблема се решава по следния начин:
- В "Потребителски настройки" --> "Системни настройки" всичко се наглася на "Bulgarian" и най-долу "Show subtitles automaticlly" давате "ДА".
Работи 100% проверено на всички канали които имат субтитри, тръгват с малко закъснение.
Препоръчително е да се изтрият всички транспондери на Булсат, след което да се сканират отново

milo65 11-11-2010 01:28

Цитирай:

Първоначално написано от archibal (Мнение59117)
Проблема се решава по следния начин:
- В "Потребителски настройки" --> "Системни настройки" всичко се наглася на "Bulgarian" и най-долу "Show subtitles automaticlly" давате "ДА".
Работи 100% проверено на всички канали които имат субтитри, тръгват с малко закъснение.
Препоръчително е да се изтрият всички транспондери на Булсат, след което да се сканират отново

Много благодаря archibal, вярвам ви, но при мен не тръгват субтитрите за жалост...: изпълних препоръките ви и навсякъде смених езика, но в подменю "системни настройки" аз нямам ред с "Show subtitles automaticlly"..., което ме навежда на мисълта да ви попитам с каква версия на софтуера е приемника, който сте настроили и е станало? Моята е 3.50- с нея съм го купил и не съм я пипал...да не би допълнителните настройки или подменюта да се появят с нещо по-ново като софт...?

archibal 11-11-2010 10:02

Това забравих да спомена, версията е 3.80

milo65 11-11-2010 19:20

Цитирай:

Първоначално написано от archibal (Мнение59151)
Това забравих да спомена, версията е 3.80

Хиляди благодарности! Днес един приятел го е направил съобразно това, което ми написа и всичко се е оправило! Аз вероятно няма да се справя сам с флашването и ще му го занеса да го направи, въпреки че ми се щеше и сам да можех...Още веднъж ти благодаря, жив и здрав бъди!

milo65 12-11-2010 01:40

Справих се сам с флашването с малко четене във форума и всичко мина перфектно. Колега archibal, признателен съм ви наистина, спестихте ми доста нерви! Със сигурност и приятелите ми са ви признателни и благодарни по същия повод...Дано един ден да мога да се отблагодаря подобаващо!:;810

Николай1 12-11-2010 20:06

Изчетох темата и една друга подобна, но не намерих отговор как да си подкарам субтитрите.Имам max800hd от менюто виждам 4е има субтитри и ги активирам ,само 4е нищо не излиза,иначе си стоят активирани.С гемини 4.7 съм.Как да ги подкарам - дайте акъл.Изчезнаха ми на tv1000,hbo,hbo comedy ,fln сигурно и на други някои.:s104


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:06.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.