Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Каква антена да избера? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=4981)

raykovski 09-09-2009 14:16

Каква антена да избера?
 
Здравейте, нуждая се от помощ за избор на сателитна антена. Желанието ми е да хващам възможно най много спътници. След като прочетох постове по форума, колебанията са ми между Триакс 110, някоя друга офсетова антена с големина 120 см и парабола на 150см.
Четох, че Триакса е най-доброто на пазара, други казват – колкото по-голямо, толкова по-добре и в крайна сметка не разбрах, кой от изброените по-горе варианти би хващал най-много спътници.
Предварително благодаря за мненията :)

dickinsom 09-09-2009 14:33

По-принцип триакс е доста добра антена, но все пак зависи какво искаш да гледаш, защото колкото повече, толкова повече, но за основните европейски сателити триакс 110 е напълно достатъчна.

Джак 09-09-2009 14:47

Цитирай:

Първоначално написано от dickinsom (Мнение21238)
за основните европейски сателити триакс 110 е напълно достатъчна.

А с Триакс 110 ще изкара ли цялата Астра 19 стабилно през цялото денонощие или всички канали на Виасат?

hameleona200 09-09-2009 23:36

всичко зависи и колко пари ти се дават триакс е добра алтернатива ако искаш да гледаш едновременно няколко сателита на куб на различни телевизори без да си пречат. ако е само за еедин парабула но имай в предвид че местенето от един спътник на друг трябва време за да заварти антената

Ники 10-09-2009 00:06

По принцип TRIAX 110 e оптималният варянт за въртяща се офсетова антена с H-H motor. Антената не е много тежка и моторите я въртят без проблем
120 см. офсетови антени на нашия пазар са доста по тежки от triaxa 110 и са подходящи само за стационарни

150 см. парабола /реални 140 см/ е опрималния варянт за параболична антена и ако се спрете на параболична антена , това ще е най добрия варянт

офсетовите антени зимата не задържат сняг, докато параболите го задържат
но със 150 см парабола ще се ловят програми, които със 110 triax няма да излизат.

това е накратко за сравнаение

raykovski 10-09-2009 18:54

Благодаря много за информацията :)
Значи избора пада върху папабола.
Търсейки за антени в София избора ми се спря на 3 варианта. 1.Пасат 150 или 140 на различните сатове ги пишат различни размери - полезната площ е 142 мисля - 138лв. 2. 140 см. руска, с полезна площ 138 - 101лв. и 3. 150 см втора употреба (не съм я видял още, може да няма марка на нея) - 100лв. с мотор, конвертор и позиционер (стари модели вероятно).
Как мислите кой е най удачния вариант съотношение цена/качество?

hameleona200 10-09-2009 20:29

ами новото си е новото но са колко е качествено мога кажа само че съм чувал добри отзиви от пасата. аз съм със стара руска и съм много доволен. Но за старата антена с мотора и позиционера гледай да не е изядена там дето се варти че мойта беше такава и трябваше да я ремонтирам. Така че гледай внимателно за втора употреба

Ooo_Pepi 10-09-2009 21:00

Слушай сега ако имаш пари и къде да ги поставиш си вземи една парабOла (колега оправи си подписа) и една офсетова с мотор и ще можеш да гледаш всичко което може да се гледа. А като навлезеш малко в тая насока ще разбереш, че интересните спътниците не надвишават броя на пръстите на двете ти ръце. Ако станеш много запален фен ще сложиш много антени след време, и аз почнах с една сега са 4 ;;598

nikec 10-09-2009 21:04

Цитирай:

Първоначално написано от Ooo_Pepi (Мнение21341)
Слушай сега ако имаш пари и къде да ги поставиш си вземи една парабOла (колега оправи си подписа) и една офсетова с мотор и ще можеш да гледаш всичко което може да се гледа. А като навлезеш малко в тая насока ще разбереш, че интересните спътниците не надвишават броя на пръстите на двете ти ръце. Ако станеш много запален фен ще сложиш много антени след време, и аз почнах с една сега са 4 ;;598

Което покава колко си навлязал все пак в материята. Нито си си направил сметка какво ще гледаш нито си си направил сметка на парите които си дал за нещо което можеш да постигнеш с две антени. Една на централно място което е най гледано за теб и една на мотор да обикаля за важните неща на часа и това е оптималния вариант за мен.

Ники 10-09-2009 22:11

За втората употреба, трябва да огледате внимателно антената дали не е изкривена някъде.
после трябва да видите мотора дали няма голям луфт или не е клеясал.
За позиционера се предполага че работи, но гокато тествате мотора ще изтествате и позеционера.

;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:44.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.