Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ILLUSION (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Illusion и KYNG (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=140)

ivo 29-01-2008 18:24

Illusion и KYNG
 
Пускам тази тема за другия софтуер на илюжъните - KYNG.
С този софтуер може да се гледат доста канали, като например френския пакет на TPS - има автоъпдейт при него. Премиере, Полсат, който от новата версия има автоъпдейт и още други куп канали. Има си и своите предимства има си и недостатъци, като например, че няма EPG на Български, няма субтитри, няма и телетекст. Въпреки това много хора го предпочитат пред оригиналния. Аз също съм му почитател. Версийте му се сменят постоянно и ще качвам новите на ъплоуда. Иначе официалния ъплоуд на KYNG и форума им може да намерите тук:http://www.kyng.info/
Последната версия, която излезе е A1_27.

ivo 01-02-2008 22:57

Re: Illusion и KYNG
 
От днес няма вече автоъпдейт на TPS :;508

ivo 03-02-2008 12:33

Re: Illusion и KYNG
 
Нова версия на Кинг. 1_28. Качил съм я и на ъплоуда. С нея пак върви ТPS. ;;510
Как да не ги обичаш тия от кинг и самия илюжън. Докато спряха кранчето французите и хоп нов софт, с който пак се гледат. ;;659

ivo 11-02-2008 23:26

Re: Illusion и KYNG
 
Версия 1_29 вече е факт. Качена е на ъплоада. След дълги спорове във форума на Кинг, най-накрая се сетиха да сложат телетекст. Някои дори казват, че има и БГ субтитри на 5E Romantica 2, но поне при мен за сега нищо не излиза.

Илия Иванов 05-03-2008 21:25

Re: Illusion и KYNG
 
С 1,30 и 1,31 излизат всякакви видове ДВБ субтитри, включително проблемните ТВ1000 и Експлорър при Ай ти ви. Само и ЕПГ на български да пуснат.

ivo 05-03-2008 23:53

Re: Illusion и KYNG
 
Да наистина само EPG то остана да оправят и са 6.
Лошото е че ползвам нет шеринг и версийте над 1_28 ми забиват на някои канали.

sc 03-04-2008 12:25

Re: Illusion и KYNG
 
Излезе и версия 1_33 но като гледам пак EPG е на маймуница. Иначе особенна разлика не виждам. Може би има вкарани ключета за някои програми.

ivo 03-04-2008 17:49

Re: Illusion и KYNG
 
Днес пуснаха нова версия на кинга 1_34. Качил съм я на ъплоуда. Качил съм и чанел едитор за М2 и М3.

ivaylo1985 21-04-2008 21:15

Re: Illusion и KYNG
 
Здравейте, тази тема за КИНГ наистина е много интересна.
Понеже още съм с оригиналния софтуер, и много се чудя дали да не премина към алтернативата, искам да попитам дали при КИНГ може да се вкарват ключетата с дистанционното за Cr*toworks, B*ss и Ir*eto, защото при оригиналния софт това не става. То си има програмка за Вектрата - Simple Vectra Editor, но и с нея може само това, което и с дистанционното. Явно при оригиналния те са вкарани заедно със софтуера и не могат да се променят. А дали е така и при КИНГ?

ЕПГ-то поне при немските програми като е на латиница не се ли чете или просто навсякъде са маймуни?
При КИНГ има ли проблем с четенето на карти на ITV Partner, трябва ли пак някакъв МултиКам или не е необходимо?
При КИНГ има ли телетекст, както дали се появяват субтитрите на TV1000, Nat. Geographic?

Много се нуждая от отговор на тези въпроси. Мерси предварително!!! :roll:

ivo 22-04-2008 02:06

Re: Illusion и KYNG
 
Цитирай:

Първоначално написано от ivaylo1985
Здравейте, тази тема за КИНГ наистина е много интересна.
Понеже още съм с оригиналния софтуер, и много се чудя дали да не премина към алтернативата, искам да попитам дали при КИНГ може да се вкарват к..четата с дистанционното за Cr*toworks, B*ss и Ir*eto, защото при оригиналния софт това не става. То си има програмка за Вектрата - Simple Vectra Editor, но и с нея може само това, което и с дистанционното. Явно при оригиналния те са вкарани заедно със софтуера и не могат да се променят. А дали е така и при КИНГ?

ЕПГ-то поне при немските програми като е на латиница не се ли чете или просто навсякъде са маймуни?
При КИНГ има ли проблем с четенето на карти на ITV Partner, трябва ли пак някакъв МултиКам или не е необходимо?
При КИНГ има ли телетекст, както дали се появяват субтитрите на TV1000, Nat. Geographic?

Много се нуждая от отговор на тези въпроси. Мерси предварително!!! :roll:

1. Да няма проблеми вкарват се без проблеми.
2. EPG то е на маймуница, само когато е изписано на кирилица. За немските програми това не важи.
3. Няма проблеми с картите на ITV то.
4. Телетекст има след версия 1_28. Т.е от версия 1_29. За субтитрите не съм пробвал, но доколкото разбрах вървят вече.

ivaylo1985 24-04-2008 21:30

Re: Illusion и KYNG
 
Да, мерси за информацията, но има един друг проблем с КИНГ, защото вече го пробвах.
Когато отида на списъка на сателитите (спътниците със списъка с програми) никога не ми запомня настройките. При всяко включване трябва са избирам спътник и пак да му задавам подреди под азбучен ред.
И още нещо, което не ми хареса е това, че никъде не открих възможност за създаване са списъци с любими канали, както е при оригиналния софт.

А що се отнася до ключетата, нищо не можах да отворя повече от това, което и с Вектрата, с изключение на TPS.
Пробвах да вкарам ръчно ключетата на MTV Net*orks на Cry***works, но пак нищо не става, не мога да ги гледам на 19Е и това е!!! Явно освен самите ключета има и още нещо, което ако не зададено в самия софт никога не може да се отвори ;;690

ivo 25-04-2008 13:09

Re: Illusion и KYNG
 
Цитирай:

Първоначално написано от ivaylo1985
Да, мерси за информацията, но има един друг проблем с КИНГ, защото вече го пробвах.
Когато отида на списъка на сателитите (спътниците със списъка с програми) никога не ми запомня настройките. При всяко вк..чване трябва са избирам спътник и пак да му задавам подреди под азбучен ред.
И още нещо, което не ми хареса е това, че никъде не открих възможност за създаване са списъци с любими канали, както е при оригиналния софт.

А що се отнася до к..четата, нищо не можах да отворя повече от това, което и с Вектрата, с изк..чение на TPS.
Пробвах да вкарам ръчно к..четата на MTV Net*orks на Cry***works, но пак нищо не става, не мога да ги гледам на 19Е и това е!!! Явно освен самите к..чета има и още нещо, което ако не зададено в самия софт никога не може да се отвори ;;690

За списъци с любими отиваш на редактиране на канали. После отиваш на съответния спътник. Отиваш на даден канал и с info бутона пускаш канала да се вижда в прозорчето.
Там отгоре има и редактиране на фаворити. Отиваш на него и си добавяш програмите, които искаш в ъответния фаворит.С бутон А после се прехвърляш във самия фаворит и за подреждане маркираш с OK, после местиш и където трябва натискаш син бутон.
Можеш да добвяш 5 фароритни списъци, които после може директно да избираш с Fовете на дистанционното - ако си с новия модел с Fовете. Може да си редактираш и програмите и фаворитите с програмата едитор за канали, която има на ъплоада, като преди това с Кинг Reader програмата, смъкнеш каналите. Програмата се ползва както King MultiLoader с изключване от контакта и т.н.
Това е за фаворитите. Като влезеш в редактиране на каналите там гледай с кои бутони какво се прави. Лесно е само да му свикнеш.
Що се отнася до нови ключета, няма ли го оператора вкаран в софтуера от KIng и да пишеш нови оператори и ключове не се отваря нищо. Можеш само да променяш кодовете на съществуващи в базата данни оператори.

ivo 25-04-2008 18:14

Re: Illusion и KYNG
 
Ха. Това ми мнение от февруари месец. След 4-3 дни оправиха положението и до сега не е спирал.

netman 28-04-2008 13:12

Re: Illusion и KYNG
 
Цитирай:

Първоначално написано от ivo
Ха. Това ми мнение от февруари месец. След 4-3 дни оправиха положението и до сега не е спирал.

А ЕПГ-то оправиха ли го, че ми падна един Илюжън и сакам да го разцъкам ?

ivo 30-04-2008 23:42

Re: Illusion и KYNG
 
Не. Все още е на маймуница.

netman 01-05-2008 01:04

Re: Illusion и KYNG
 
Цитирай:

Първоначално написано от ivo
Не. Все още е на маймуница.

Мерси за инфото. 8)

ivo 14-05-2008 12:29

Re: Illusion и KYNG
 
Новите версии на Кинг са на ъплоуда. Който иска може да пробва каво отварят. Не съм ги качвал, но маймунското EPG разбрах, че още го има.

sc 01-06-2008 23:11

Re: Illusion и KYNG
 
Проблема с маймуницата едва ли ще се реши. На много езици е така, но незнайно защо разработчиците се инатят, като с телетекста.

ivo 11-06-2008 00:20

Re: Illusion и KYNG
 
Чух, че се работи по въпроса. Поне в техния форум така пише. Дано оправят проблема.
Субтитри има, телетекст има, автоъпдейт на много пакети има, и EPG то ако се оправи и току виж Кинга станал основен софтуер в приемниците.

ivo 04-04-2010 22:24

Преди гледах шеринг с Кинга и имаха проблеми. Постоянно забиваше и даваше "Кодиран канал". На скоро ми потрябва стария илюжън и реших да му кача най-новия Кинг. Останах много доволен. Толкова големия проблем, който съществуваше някога вече го няма. Шеринга си върви без проблем с MPCS 0.8 на компа. Поне на була вървят всички канали без проблеми. Няма да иска вече рестарт, няма тоя канал върви оня не иска. Само EPG то е още на маймуница. Оправят ли го и него няма да има проблеми. Жалко, обаче че цената на приемника не е по-ниска и няма лан вход, в сравнение с един DB 500.
Чесно казано в някои отношения харесвам илюжъна повече от дрима.

koko313 08-06-2010 09:24

EPG for KYNG!
 
Реших да си направя , един експеримент с прослолутото EPG на KYNG , какво направих и до какъв извод стигнах !?
Забелязах , че ЕПГто на Кинга е на кирилица и е тотално объркано , на времето в Windows98 това беше често явление , тогава за оправяне на текста използвах една руска програмка, наречена Щирлитц . Преписах текста от телевизора на на програмата и изненада , текста се появи както би трябвало да е. И извода ми е ,че кодовата таблица на ЕПГто на Кинга не е коректно зададена.
Тук по форумите, съм срещал хора който претендират, че те са превели Кинга на Български и подържат връски с писачите му.
Ако има такива нека да се свържат с мен , ще дам повече информация ако е нужна.

ivo 17-06-2010 20:31

Тая маймуница остана единствения минус на тоя софтуер. Вече изгубих надежда, че някога ще я оправят.

radich_58 22-06-2010 12:31

информация
 
Облаци,облаци,облаци-няма Слънце?

Чък Норис 22-06-2010 12:51

Пак ще си ги прибирате по шкафовете дръвчетата.

heracle 22-06-2010 14:23

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение43087)
Пак ще си ги прибирате по шкафовете дръвчетата.

Недей така бе грубиян, разбиваш им сърцата. Те смятаха да гледат години така, сменяха дреамове за тоя приемник.

DON Джолан 22-06-2010 14:33

Тоя дето пуска ключетата е на лятна почивка, ама ще се върне! :;803 :;803 :;803

ab52y 22-06-2010 16:28

Дано да се върне, а до тогава с новия софт и новия last data full ще гледаме canal sat fr

Джак 22-06-2010 16:33

Някой може ли да качи на ъплоуда новия data full за canal sat fr, че ми изтече дневния лимит за сваляне в сат-универс.

chobanci 22-06-2010 16:42

data full за canal sat fr-имаш го
 
на ъплоуд центъра http://www.dtv-bg.com/images/buttons/download.gif

TurboGD 22-06-2010 18:40

Отново слънце
 
Изгря отново :) .

ivo 22-06-2010 18:47

Цитирай:

Първоначално написано от ТурбоГД (Мнение43157)

ММ да. Грейна слънцето пак.;)

chobanci 22-06-2010 18:49

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение43087)
Пак ще си ги прибирате по шкафовете дръвчетата.

някои се кефеха:s104

DON Джолан 22-06-2010 19:05

Цитирай:

Първоначално написано от chobanci (Мнение43164)
някои се кефеха:s104

Това им е радостта от живота - да са прецакани другите. :ass::;808

koko313 22-06-2010 19:36

Хей Илюжани забравете това (last data full) има нещо друго, което се казва ABRACADABRA CARD.

chobanci 22-06-2010 20:33

Цитирай:

Първоначално написано от koko313 (Мнение43181)
Хей Илюжани забравете това (last data full) има нещо друго, което се казва ABRACADABRA CARD.

даи повече инфо за ABRACADABRA CARD

DON Джолан 22-06-2010 20:39

откога абракадабра работи

koko313 22-06-2010 20:47

Попитай , Чичковото!?;;650

yavor1 22-06-2010 21:21

;;650
Цитирай:

Първоначално написано от koko313 (Мнение43218)
Попитай , Чичковото!?;;650

питам ;;650

koko313 22-06-2010 21:31

Разлледайте к...едитора за илюжан (KYNG) по основно и попитайте ( Чичко Гугал) или (Чичовото ) и ще разберете за какво става въпрос!?

ivo 22-06-2010 22:34

Добре де дали с дата фул или с абракадабра, няма значение. Трябва клю-то да е излязло. Мен ми е по интересно има ли някакъв конвертор от diablo2 cam към нормални ключове за повечето емута.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:00.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.