Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Монтаж и настройка на антени (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Настройка на антена (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=30438)

спанополски 10-09-2013 13:12

Настройка на антена
 
Здравейте,от няколко дни се опитвам да настроя булсатска антена към спътника Астра 4.9 Е,приемника ми е Sky Sat Master SHD .Уж правя всичко,както трябва ,но не се получава.Първо намирам ъгъла на азимут ,после нагласям елевацията и след това завъртам конвертора за изкривяването,но пак не става.Интересно къде бъркам?Изобщо с тая булсатка какво мога да гледам освен Хелас и Хотбърда,бихте ли ми казали.Благодаря.

вассил46 10-09-2013 13:35

Цитирай:

Първоначално написано от спанополски (Мнение275001)
Здравейте,от няколко дни се опитвам да настроя булсатска антена към спътника Астра 4.9 Е,приемника ми е Sky Sat Master SHD .Уж правя всичко,както трябва ,но не се получава.Първо намирам ъгъла на азимут ,после нагласям елевацията и след това завъртам конвертора за изкривяването,но пак не става.Интересно къде бъркам?Изобщо с тая булсатка какво мога да гледам освен Хелас и Хотбърда,бихте ли ми казали.Благодаря.

Щом хващаш 39° и 13° между тях трябва да ти излезе поне 23.5° 19.2° и 16°
Настройката на тавичката .

oldman 10-09-2013 13:54

1. Виж в лингсат кой лъч имаш шанс да хванеш!
2. Настройката е тънка работа!

BOBIKAT 10-09-2013 13:57

За да се ориентираш по-лесно, и ако имаш възможност да наблюдаваш силата на сигнала, по нея можеш да се ориентираш къде има спътник. По принцип варира много. После леко въртиш в 4те посоки и гледаш качеството на сигнала. Ако го няма, пробваш съседен спътник...

Никола67 10-09-2013 14:06

Цитирай:

Първоначално написано от спанополски (Мнение275001)
Здравейте,от няколко дни се опитвам да настроя булсатска антена към спътника Астра 4.9 Е,приемника ми е Sky Sat Master SHD .Уж правя всичко,както трябва ,но не се получава.Първо намирам ъгъла на азимут ,после нагласям елевацията и след това завъртам конвертора за изкривяването,но пак не става.Интересно къде бъркам?Изобщо с тая булсатка какво мога да гледам освен Хелас и Хотбърда,бихте ли ми казали.Благодаря.

За този размер антена търси по транспондер 11766 хоризонтал по точно украинските канали те са със силен сигнал . За скандинавски забрави .

спанополски 10-09-2013 14:37

Е да ,украинските гоня,скандинавските въобще не ме интересуват,имам визуална връзка със сигнала ....

Никола67 10-09-2013 15:06

Цитирай:

Първоначално написано от спанополски (Мнение275011)
Е да ,украинските гоня,скандинавските въобще не ме интересуват,имам визуална връзка със сигнала ....

Както си на хотбърда и имаш сигнал леко намали наклона на антената и завърти конвертора / погледнато отпред на антената горния край да сочи 2 ,30 часа а долния откъдето излиза кабела 8.30 часа по часовника , и леко с около от половин до сантиметър завърти антената в посока запад .
Не забравяй предварително да си вкараш транспондера 11766 и наблюдавай скалата на приемника ;)
Успех

спанополски 10-09-2013 15:13

Цитирай:

Първоначално написано от Никола67 (Мнение275017)
Както си на хотбърда и имаш сигнал леко намали наклона на антената и завърти конвертора / погледнато отпред на антената горния край да сочи 2 ,30 часа а долния откъдето излиза кабела 8.30 часа по часовника , и леко с около от половин до сантиметър завърти антената в посока запад .
Не забравяй предварително да си вкараш транспондера 11766 и наблюдавай скалата на приемника ;)
Успех

Благодаря,ще опитам.Само да уточня ,казваш да вкарам само 11766 за сканиране,а не всички транспондери така ли?

Никола67 10-09-2013 15:15

Цитирай:

Първоначално написано от спанополски (Мнение275024)
Благодаря,ще опитам.Само да уточня ,казваш да вкарам само 11766 за сканиране,а не всички транспондери така ли?

Сложи си него и гледай скалата на приемника в ръчна настройка и гледай кога ще ти излезе квалити сигнал не общия сигнал който излиза още като закачиш кабела от конвертора . След като излезе сигнала тогава сканираш и ако са украинските , сканираш и останалите транспондери


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:07.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.