Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Втора чиния от БСК към Astra?! (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=23118)

Комбина 27-05-2012 15:59

Втора чиния от БСК към Astra?!
 
Привет на всички. Търсих, рових, четох и гледах доста из форума преди да пусна тази тема. Ако се дублира моля да ме извините.

Клиент съм на БСК от доста време и съм доволен, гледам пълния пакет без HBO и HD каналите просто защото не ми трябват. Оборудването ми е от тях, антена, приемник и т.н. Абе стандартните неща. Искам обаче да си сложа втора чиния която да се насочи към Astra защото държа отново да гледам някой от Немските безплатни канали. Pro7, Sat1, RTL, RTLII и т.н.

По телефона ми казаха, че е възможно и ще струва около 50/60лв с чинията, монтажа и "ключ". Понеже почти нищо не разбирам от тези неща и монтажа ще бъде извършен от тях /ако се навия/ искам да ви помоля да ми кажете.
а) Ще мога ли с тяхна втора антена 65см да хващам нормално споменатите по-горе канали. Без да се притеснявам че при малък дъжд ще изчезват. Питам ви защото преди доста години имахме голяма чиния на покрива с приемник към Астра и тогава по спомен заради това, че сме на ръба на сигнала като завалеше сигнала почти изчезваше.
б)Ще могат ли според вас момчетата от БСК да я настроят така, че да излезнат тези канали от Astra.
в) Има ли някакви условности след това, как ще гледам и двата спътника едновременно, ще има ли вечно нерви с изчезващи канали и т.н.?

Пак казвам, че не държа да имам 2 000 канала.
Ще съм благодарен на вашите коментари за да реша дали въобще да им се обаждам.

Мерси.

kristov 27-05-2012 16:50

По всяка вероятнос с антена на Булсат няма да можеш да хванеш каналите които искаш и ще трябва по голяма, но зависи и в кой район на България се намираш.

Кирчо Иванов 27-05-2012 16:59

за антената
 
Преди време и аз исках да направя това но се оказа,че монтажниците на бск не могат да я настроят пък и е малка антентката на бск виж виваком имат по големи мисля , че са 80см с нея ще можеш да хванеш доста от канали от астрата.;;650

Ивайло Цанков 27-05-2012 17:06

ре
 
В София излизат няма проблеми.

никсим 27-05-2012 17:12

Цитирай:

Първоначално написано от Комбина (Мнение163111)
Привет на всички. Търсих, рових, четох и гледах доста из форума преди да пусна тази тема. Ако се дублира моля да ме извините.

Клиент съм на БСК от доста време и съм доволен, гледам пълния пакет без HBO и HD каналите просто защото не ми трябват. Оборудването ми е от тях, антена, приемник и т.н. Абе стандартните неща. Искам обаче да си сложа втора чиния която да се насочи към Astra защото държа отново да гледам някой от Немските безплатни канали. Pro7, Sat1, RTL, RTLII и т.н.

По телефона ми казаха, че е възможно и ще струва около 50/60лв с чинията, монтажа и "ключ". Понеже почти нищо не разбирам от тези неща и монтажа ще бъде извършен от тях /ако се навия/ искам да ви помоля да ми кажете.
а) Ще мога ли с тяхна втора антена 65см да хващам нормално споменатите по-горе канали. Без да се притеснявам че при малък дъжд ще изчезват. Питам ви защото преди доста години имахме голяма чиния на покрива с приемник към Астра и тогава по спомен заради това, че сме на ръба на сигнала като завалеше сигнала почти изчезваше.
б)Ще могат ли според вас момчетата от БСК да я настроят така, че да излезнат тези канали от Astra.
в) Има ли някакви условности след това, как ще гледам и двата спътника едновременно, ще има ли вечно нерви с изчезващи канали и т.н.?

Пак казвам, че не държа да имам 2 000 канала.
Ще съм благодарен на вашите коментари за да реша дали въобще да им се обаждам.

Мерси.

В Димитровград излизат няма проблеми.

TurboGD 27-05-2012 17:18

Цитирай:

Първоначално написано от никсим (Мнение163135)
В Димитровград излизат няма проблеми.

Мда, излизат по-добре и от булсатските в този непрестанен дъжд... :twisted:

//off
@никсим, сам ли си настрои антената? :;803 :D

Цец0 27-05-2012 17:26

Изброените 4 немски свободни канала се гледат без проблем от цялата страна с антена на Булсат. Но е много важно какво се има впредвид и под съкращението "и т.н." :) Защото ако тръгне да търси ARD, ZDF, 3SAT или някой от другите свободни немски SD канали, намиращи се на Astra 1H нали разбирате, че няма да изкара абсолютно нищо с тази антена? Най-добре според мен е да не се занимава с Булсат, а да провери в града в който живее дали има търговец на сателитна техника, хем със сигурност монтажа ще бъде по-качествен от Булсат, хем работата ще бъде свършена по-добре.

sunaikasabov 27-05-2012 17:37

може да гледаш без проблем
от 1 май всички най гледани програми могат да се гледат и с антена на булсат но HD каналите са за предпочитане тоест ми вземи HD ОБОРУДВАНЕ
и ще си щастлив все пак идва euro2012 a мачовете там ще са в HD на ZDF ARD и те се хващат с антената на була

Ивайло Цанков 27-05-2012 17:41

ре
 
Ще изкараш около 550-600 канала, без Немските TELE5 (страртира Австрииската версия тя си се хваща безпроблемнно) Sport1 (бившата DSF), няколко от държавните ZDF,KIKA,3sat и Pro7,Kabel1,Sat1 Швейцарските и Австрийските версии, но немските си излизат.

тъуиопс 27-05-2012 17:52

В Хасково Kika е на ръба останалите от 1H имат около децибел или 4%,5% отгоре (Dreambox 500s GP1 E1 adenin's Satfinder 0.6)За Das Erste обаче съм се прежалил излиза само вечер oт 11 до 2,3 часа.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:52.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.