Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   настройки на катина Samsung smart tv (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=36439)

владимир83 23-02-2015 19:08

настройки на катина Samsung smart tv
 
Здравейте,тъсих из интернет,но не успях да открия оптимално добри настройки за моя телевизор,модела е Samsung ue40h6240awxxh,понеже не съм много на ясно с всичките му неща,може ли някой да ми даде съвет как да настроя картината по най-добрия начин ,ако има значение ползвам IPTV на com net ,както и дали е по-добре видео изхода на устройството да бъде 720p или да е на 1080i ,благодаря предварително ;)

om63 23-02-2015 21:03

Цитирай:

Първоначално написано от владимир83 (Мнение358354)
Здравейте,тъсих из интернет,но не успях да открия оптимално добри настройки за моя телевизор,модела е Samsung ue40h6240awxxh,понеже не съм много на ясно с всичките му неща,може ли някой да ми даде съвет как да настроя картината по най-добрия начин ,ако има значение ползвам IPTV на com net ,както и дали е по-добре видео изхода на устройството да бъде 720p или да е на 1080i ,благодаря предварително ;)

Радвам се, че поне "Р"-то на клавиатурата Ви се е оправило. А по същество, ако си говорим за 720 или 1080, термините видео изход се забравят и започва да се ползва HDMI. Телевизорът го има. Остава и STB да има и да се инвестира в кабел, ако разбира се няма такъв в комплекта.

турбо 23-02-2015 21:52

Даскале стига будалка човека с граматичните си нападки и празноглавите ти догатки. След като човека пита за 720 или 1080, познай от веднъж дали няма подходящ кабел.

Цитирай:

Първоначално написано от владимир83 (Мнение358354)
Здравейте,тъсих из интернет,но не успях да открия оптимално добри настройки за моя телевизор,модела е Samsung ue40h6240awxxh,понеже не съм много на ясно с всичките му неща,може ли някой да ми даде съвет как да настроя картината по най-добрия начин ,ако има значение ползвам IPTV на com net ,както и дали е по-добре видео изхода на устройството да бъде 720p или да е на 1080i ,благодаря предварително ;)

Ако имаш настройка на приемника за 1080i , настрой го на нея. Относно настройката на картината остави го на някой HD канал и променяй настройките докато ти не ти допадне картината. Няма специална формула, ръководи се от личният ти вкус.

dsc 23-02-2015 22:28


владимир83 24-02-2015 10:11

Цитирай:

Първоначално написано от om63 (Мнение358380)
Радвам се, че поне "Р"-то на клавиатурата Ви се е оправило. А по същество, ако си говорим за 720 или 1080, термините видео изход се забравят и започва да се ползва HDMI. Телевизорът го има. Остава и STB да има и да се инвестира в кабел, ако разбира се няма такъв в комплекта.

Това за P-то не го схванах,а според вас дали не съм с HDMI кабел ,който влиза във входа на телевизора STB? Въпроса ми беше за специфична настройка на менюто на телевизора откъм картина

турбо 24-02-2015 10:20

Въпросният колега се слави като виден даскал по Български и литература. Намерил ти е правописни грешки и трябва ти напише забележка веднага. Това е за р-то. Не че правописа не е важен, но докато се разбира и е на кирилица няма проблем спрямо правилата.

Относно настройките от горното видео съветват да са 720p има логика в това. Макар че и при 1080i не би видял разлика. Пробвай и виж коя от двете ти харесва повече. Както писах субективният фактор е водещият.

владимир83 24-02-2015 10:30

Цитирай:

Първоначално написано от турбо (Мнение358437)
Въпросният колега се слави като виден даскал по Български и литература. Намерил ти е правописни грешки и трябва ти напише забележка веднага. Това е за р-то. Не че правописа не е важен, но докато се разбира и е на кирилица няма проблем спрямо правилата.

Относно настройките от горното видео съветват да са 720p има логика в това. Макар че и при 1080i не би видял разлика. Пробвай и виж коя от двете ти харесва повече. Както писах субективният фактор е водещият.

Да и аз на 720 p го оставих,HD каналите са с добро качество,но другите малко размазват на моменти,може би просто това е максимума ,който предлага comnet като качество и най-вероятно ще трябва да се ориентирам към друг оператор

Kosme 24-02-2015 10:46

Цитирай:

Първоначално написано от владимир83 (Мнение358354)
Здравейте,тъсих из интернет,но не успях да открия оптимално добри настройки за моя телевизор,модела е Samsung ue40h6240awxxh,понеже не съм много на ясно с всичките му неща,може ли някой да ми даде съвет как да настроя картината по най-добрия начин ,ако има значение ползвам IPTV на com net ,както и дали е по-добре видео изхода на устройството да бъде 720p или да е на 1080i ,благодаря предварително ;)

Колега, ако става въпрос за цветова настройка на Самсунга, погледни тук:
http://reviews.lcdtvbuyingguide.com/...-settings.html
това е настройка с апаратура за Н6400 аз настроих моя Н6410 и нещата се получиха прекрасно.
Разгледай из сайта има и настройки за другите модели на Самсунг от 2014 г.
Поздрави!

om63 24-02-2015 10:50

Цитирай:

Първоначално написано от турбо (Мнение358391)
догатки.

Явно се налага :)
Цитирай:

Първоначално написано от владимир83 (Мнение358436)
Това за P-то не го схванах,а според вас дали не съм с HDMI кабел ,който влиза във входа на телевизора STB? Въпроса ми беше за специфична настройка на менюто на телевизора откъм картина

Някои хора наричат неработещите, клавиши - правописни грешки :)
А щом съм писал за HDMI кабела, очевидно аз не съм схванал Вашето обяснение. Просто възразих срещу практиката HDMI интерфейса да се нарича видео изход или видео вход. Щото е повече. Моля да ме извините за прекаленото буквоядство.

Цитирай:

Първоначално написано от турбо (Мнение358437)
Не че правописа не е важен, .

напълно подкрепям и бих добавил - въпрос на самоуважение е.

турбо 24-02-2015 23:09

За теб да за мен не, не можеш да налагаш твоето мислене върху другите. Ако теб попитам как се пише нещо е едно, но ти да се навираш и да правиш офтопик и то персонално насочен е друго. Пълнолетни сме и сами можем да преценим кое е въпрос на самоуважение и кое не.

.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:48.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.