Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Съвети за настройка на картината на телевизор LG OLED TV в спалнята! (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47816)

AstraK 14-09-2022 22:09

Съвети за настройка на картината на телевизор LG OLED TV в спалнята!
 
Здравейте колеги;;650все още свиквам с новата технология и наистина черното си е черно в спалнята с угасено осветление на тъмно.Една седмица се чувствах като зомби докато успея да настроя картината.Най ми допадна стандартен режим ;;573но в началото тази цветова температура Студено20 и Яркост на OLED пикселите по подразбиране на 80 направо ми уморяваше очите и заспивах с главоболие и все едно съм гледал електрожен;;573Ориентирах се от разни клипчета в YouTube за калибриране на моят модел телевизор LG 42 OLED TV C2 и намалих контраста от 95 на 85,Промених цветовата температура от Студени 20 на Топли 30 и това ми позволи да намаля Яркост на OLED пикселите от 80 на 59 без това да развали картината.Все пак най-много ми допадна режим Стандартен а Гамата я оставих на 2.4 и сега не ми се уморяват очите в спалнята с угасено осветление вечер:s101.Най-радващото за мен е наситеният черен цвят и по време на мач не се дразня от неравномерната подсветка често наблюдаван ефект на технологията с подсветките :;810 Колеги ще споделите ли впечатления на какви режими гледате вашите OLED TV и на каква цветова температура и каква Гама:s101

hector21 15-09-2022 10:13

Ако си пуснал някакви екстри, в крайна сметка сега на 120 Hz ли работи?

Вас 15-09-2022 17:27

Цитирай:

Първоначално написано от AstraK (Мнение578384)
Здравейте колеги;;650все още свиквам с новата технология и наистина черното си е черно................................

Ето ти професионален сайт, в който се говори само за качество и настройка на картината на съвременните телевизори, като са стигнали до 8К

https://www.burosch.de/

П.С. Преди няколко години за Коледа инсталационните картини ги бяха пуснали безплатно и си ги свалих на компютъра, само че в началото на годината, покрай моите писания за Ковида, "ваксинираните-некъпани" ме изфраскаха яко и харддискът ми замина.
Пробвах с възстановяване, възстанових ги, но обемът беше смачкан и нямаше полза от тях.
Иначе с удоволствие щях да ти ги изпратя!;)

dzumba 15-09-2022 20:50

олед осветление-35-40
контраст----------75-80
яркост-------------45-50
цвят---------------25-30
острота-------------25
нюанс ---------------0
гама-----------------2.2
всички други филтри-изключени

Това е моя настройка и по добра не съществува!

AstraK 16-09-2022 04:19

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение578405)
олед осветление-35-40
контраст----------75-80
яркост-------------45-50
цвят---------------25-30
острота-------------25
нюанс ---------------0
гама-----------------2.2
всички други филтри-изключени

Това е моя настройка и по добра не съществува!

Това наистина изглежда добре в тъмна стая ;;650 и може да служи за ориентир при настройката на картината на LG OLED TV с леки корекции на вкус малко сол или захар и според специфиното зрение на всеки може да се оставят някои от филтрите ,но общо взето dzumba ни сподели базата от,която можем да започнем с настройката на картината.Яркост и Ниво на черното (едно и също ли е?)Аз използвах завишените стойности на колегата dzumba и Дълбочина на цветовете си го завиших на 50,защото още не съм се нарадвал на новият телевизор ;;573 .Баланс на бялото и цветна топлина как препоръчвате да е от Студен 50 до Топъл 50 :s101 Аз незнам защо но най-много ми харесва Топъл 20 :)Усещам,че зрението ми май вече не е перфектно :s101 Коригиране на остротата си го намалих до 15:s101Но всичко е до лични предпочитания и възприятие от очите и след това до обработка на цветовете от мозъка а и все пак различните модели и дори бройки си имат леки разлики,но горе долу вече имаме основата за правилните настройки на картината.Благодаря за помощта колега dzumba ;;650

AstraK 16-09-2022 04:30

Вярно ли е,че в спалнята телевизора трябва като легнеш на възглавниците и да затвориш очи и след като ги отвориш и където ти се фиксира погледа в стената и телевизора трябва да е на тази височина но по-високо от хоризонта:s101 При LG OLED TV има ли изкривяване на цветовете ако телевизора не е на хоризонта (нивото на очите)
https://i.postimg.cc/G9d56Dk5/IMG-20220916-044047.jpg

dzumba 16-09-2022 07:28

Цитирай:

Първоначално написано от AstraK (Мнение578412)
Дълбочина на цветовете си го завиших на 50,защото още не съм се нарадвал на новият телевизор ;;573 .Баланс на бялото и цветна топлина как препоръчвате да е от Студен 50 до Топъл 50 :s101 Аз незнам защо но най-много ми харесва Топъл 20 :)

Изкривено ти е цветоусещането! Дълго време си гледал надуто и сега ти бледнеят моите.Задръж няколко дена под 35 и ще свикнеш и няма да те мори. 33 е макса,над него червеното вече е изкривено!
При студено основния фон синее,при топло червенее,затова 0!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:54.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.