Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=245)
-   -   IP адрес (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43469)

БониБо 19-02-2018 22:46

IP адрес
 
Здравейте, колеги,
имате ли представа колко често сменят от близуу IP адреса, защото на мен последните три месеца за втори път ми го смениха!

Златанов 19-02-2018 22:49

Ако си на модем - при всеки рестарт на модема/смяна на MAC, ако си на LAN - при всеки или почти всеки рестарт на някое от устройствата им преди теб или при рестарт /вероятно/ на твоя рутер. Не мисля, че има закономерност, просто при взимане на нов адрес, взима първият свободен поред. Преди поне беше така.

БониБо 19-02-2018 22:55

И двата пъти нямах достъп до интернет и се наложи да рестартирам модема за да си го възстановя

Skyfire 20-02-2018 19:10

Aко си с циско модем от тия старите с wireless, месеци може да ти стои без промяна в публичният адрес, който е на WAN-a.
Закачил съм се за един съсед, който е техен абонат, и освен изброените по горе причини, айпито се сменя и при спиране от доставчика на нета при неплатена сметка, и като си платите, ви карат да рестартирате и пак се сменя.

Ако искате статичен публичен адрес, поискайте си, не знам дали могат и раздават статични на абонатите си, аз на виваком си поисках, и ми дадодха три динамични и един статичен.

kostading 20-02-2018 23:01

@Skyfire
При Виваком ако си на GPON по default имаш един статичен или 5 динамични ip адреса, така че няма какво да искаш, то по default ти си се полага.

Поздрави.

Skyfire 20-02-2018 23:23

Цитирай:

Първоначално написано от kostading (Мнение474355)
@Skyfire
При Виваком ако си на GPON по default имаш един статичен или 5 динамични ip адреса, така че няма какво да искаш, то по default ти си се полага.

Поздрави.

Исках и ревах до като бях на ADSL и не даваха!

И да прав си,при файбърнета им дават ти под дефалт..

tok82 21-02-2018 12:12

Цитирай:

Първоначално написано от Skyfire (Мнение474340)
Ако искате статичен публичен адрес, поискайте си, не знам дали могат и раздават статични на абонатите си, аз на виваком си поисках, и ми дадодха три динамични и един статичен.

близо дават няма проблем трябва някой да иска

Онджичек 21-02-2018 21:30

Моя не се е променял от около година. Със сигурност не се менка при рестарт. Забелязах, че ако сложа друг рутер, ип-то се сменя.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

дрим 21-02-2018 22:01

Абсолютно, не се сменя при рестарт на модема!
Смяната при мен е ставала само при някаква голяма повреда (явно се изтриват лийзовете) или при смяна на моето крайно у/во (логично - различен MAC адрес)

наскох 14-03-2018 11:37

Цитирай:

Първоначално написано от Skyfire (Мнение474340)
Aко си с циско модем от тия старите с wireless, месеци може да ти стои без промяна в публичният адрес, който е на WAN-a.
Закачил съм се за един съсед, който е техен абонат, и освен изброените по горе причини, айпито се сменя и при спиране от доставчика на нета при неплатена сметка, и като си платите, ви карат да рестартирате и пак се сменя.

Ако искате статичен публичен адрес, поискайте си, не знам дали могат и раздават статични на абонатите си, аз на виваком си поисках, и ми дадодха три динамични и един статичен.

3925 cisco wireless от гадните ли се явява да е, защото на мен доста мизерии ми прави?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:42.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.