Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   VU+ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=232)
-   -   самостоятелно превключване на каналите (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42506)

tiefighter 13-06-2017 15:08

самостоятелно превключване на каналите
 
Здравейте,
Имам Vu+ Solo SE от 6 месеца.
От самото начало започна да превключва каналите сам, да се показва индикатора за усилване/намаляване, или натиснат ""ОК"" с инфото на каналите, без някой да държи дистанционното. Самото дистанционно, не хваща много добре, трябва добре да е насочено към приемника, за това няма как да изпраща сигнал от него. Пробвах и "външното око" с удължител за дистанционното - по добре хваща, но проблема си остава. Като казвам не хваща добре, по някой път се усещам, че не хваща превключването на канала и трябва да повторя (насоча по-добре). И си мисля, да не би да помни (а да не превключва в този момент) и да го смени по късно... не знам....
С openpli е и съм пробвал различни версии.
Не го прави постоянно. Някоя вечер може да го направи 1 път. Друга 2-3 пъти. А някой път може да го направи след 2-3-5 дни....

Ако някой е чувал за подобен проблем, моля да сподели :)

dokodoko 13-06-2017 15:16

сега ще кажете че говоря глупости ама. провери за сателитен пират в смисъл някой да се е закачил по чинчове телевизорът си към твоят сат приемник, и да има по силно дистанционно ,с което от тях превключва различните канали на приемникът ти, имаше нещо поднобно в сериала новите съседи по бтв комеди. понеже едните антонио ресио си бе сложил цифрова телевизия сателитна , и съседите гледаха от него на аванта различни канали, и смешното беше че ресиото помисли накрая , че има призрак в къщата който мени каналите а то бяха неговите съседи .

gogyto 13-06-2017 15:46

Някой ти е хакнал приемника и ти сменя каналите през веб интерфейса, смени си порта и паролата!;;573

tiefighter 13-06-2017 15:50

да, пропуснах да кажа - нищо не съм разрешавал от рутера - даже портове нямам отворени

амиго 13-06-2017 16:05

Става въпрос за домашната мрежа. Провери да не се свързва някой .

dokodoko 13-06-2017 16:35

тя домашна мрежа .но зависи дали приемника е свързан по лан кабел , тогава може или не може някой да го хакне ? нали само по безжичнаа мрежа ако има парола на рутера му , някой може да я хакне?

Онджичек 13-06-2017 17:04

Dreamdroid има autodiscovery функционалност -- т.е. когато някой с телефон и инсталирано приложение, вързан в мрежата на приемника, активира тази опция, може да се върже, без да набива настройките. Най-добре си сложи парола на web интерфейса.

Neo64 13-06-2017 17:11

Както ти казва Жоро , задай вместо 80 , 83 порт на Уеб интерфейса в плъгините , сложи парола и дай рестарт на декодера

Онджичек 13-06-2017 17:24


dzumba 13-06-2017 19:35

Цитирай:

Първоначално написано от dokodoko (Мнение453335)
сега ще кажете че говоря глупости ама. провери за сателитен пират в смисъл някой да се е закачил по чинчове телевизорът си към твоят сат приемник

Доко,тук вече простотията почва да напира!Кротни се малко!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:42.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.