Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Проблем със свързване на SD приемник (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43953)

МирЕНсЕН 26-06-2018 23:45

Проблем със свързване на SD приемник
 
Здравейте опитни съфорумници,
Имам проблем с настройката на приемник. Тъй като скоро съответния не е бил ползван нямаше обновените транспондери от миграцията към Hellas SAT3. Вкарах ръчно транспондерите изброени тук

Нагласих антената като я насочих ПОЧТИ както показва dishpointer (може би 1-2 градуса разлика) но в това положение хванах най-силен сигнал ~ 10-11 dB за повечето транспондери от горния линк (+ някои от транспондерите, които са си зададени фабрично) като FEC също съвпата (за 1-2 транспондера от новите и половината от фабричните не хванах).
Записах настройките, изключих го, включих го после на 1, оставих го няколко часа - нищо. Тръгнах да сканирам на новите транспондери и като опитах да пусна някой канал ми излиза, че нямам достъп до услугите на Булсат. Свързвам се с тях и ми казват да изчакам - можело от 20 мин до 2 дена да отнеме..... Изчаках цял ден пак нищо.... върнах фабричните настройки, виждам сега на някои от старите транспондери сигнал, като сканирам пак същата грешка.
Оставих го едно денонощие на канал 1 още нищо..... също по принцип ми пише, че нямам сигнал но виждам на транспондерите и като почна да сканирам и да сменя на канал тогава ми излиза, че нямам достъп до услугите им.
Въпроса ми е дали все пак мога да съм го насочил към някой друг спътник, въпреки че честотата и FEC ми съвпадат или е насочен правилно, но проблема е с приемника..... или тия идиоти нещо не са ми активирали акаунта... :c040:

Благодаря предварително :;803

dyldiq67 27-06-2018 00:47

Ако свободните канали ти вървят значи си на правилния спътник.

yavor1 27-06-2018 00:51

това гледа ли се?

12.214 V 30000 7/8 DVB-S
sid-120 Канал 3

МирЕНсЕН 28-06-2018 00:06

Здравейте,
благодаря за отговорите.
12214 V 30000 не е фабрично зададен (върнал съм фабричните настройки), сега го зададох, сканирах, намери ми 15-20 канала, като избера канал 3 (или който и да е) веднага ми излиза грешката "Вие нямате достъп до нашите услуги"..... лично на мен ми се струва че тия спецове от булсат нещо не са активирали акаунта....

DIMCHO 28-06-2018 00:39

Избери 12.271 H 30000 7/8 , остави на БНТ 1 и до 2 часа ще тръгне,ако е платена.
Дай карта да я проверя.

МирЕНсЕН 28-06-2018 00:59

Здравей DIMCHO,
12217 също не е от зададените - добавих го, сканирах, намира си каналите но веднага щом избера БНТ1 пак ми "вие нямате достъп до нашите услуги".
Също, в този случай новооткритото БНТ1 е на 103, тъй като има 102 канала пак след връщането на фабричните настройки. Ако опитам да изтрия тия зададени канали ОТНОВО ми излиза "вие нямате достъп до нашите услуги". :s101

Номера на картата ти го пратих на ЛС тъй като идея си нямам дали някой злонамерен може да се възползва от тази информация :)

Ванси 28-06-2018 01:16

Остави приемника да работи, ако ти изписва това , значи всичко е ок, просто му трябва време за обновление.

МирЕНсЕН 28-06-2018 15:39

Здравейте,
Благодаря за съветите но приемника го оставям от събота така - понякога за 2 часа, държах го и близо 24.
Но сега искам и да уточня какво трябва да виждам на приемника когато го оставя?
Ако избера БНТ1 от пре-зададените, който си е на 0001 ми изписва "няма сигнал" тъй като е на някой транспондер от HellasSat2 дето вече не е активен.
Ако избера БНТ1 от новите открити канали - 0121 на 12.271 ми изписва, че не съм абонат и тогава приемника забива - не мога да подавам никакви команди, показва индикатор на сигнала и започва да работи отново след рестарт.
Та на 0001 или на 0121 да го оставя и да си чакам.... 4-5 дена :D

сателитков 28-06-2018 16:17

Цитирай:

Първоначално написано от МирЕНсЕН (Мнение485442)
Здравейте,
Благодаря за съветите но приемника го оставям от събота така - понякога за 2 часа, държах го и близо 24.
Но сега искам и да уточня какво трябва да виждам на приемника когато го оставя?
Ако избера БНТ1 от пре-зададените, който си е на 0001 ми изписва "няма сигнал" тъй като е на някой транспондер от HellasSat2 дето вече не е активен.
Ако избера БНТ1 от новите открити канали - 0121 на 12.271 ми изписва, че не съм абонат и тогава приемника забива - не мога да подавам никакви команди, показва индикатор на сигнала и започва да работи отново след рестарт.
Та на 0001 или на 0121 да го оставя и да си чакам.... 4-5 дена :D

Включи приемника без да е включен кабела от антената в него.След това от менюто изтриваш всички транспондери.После добавяш 12.271 30000 H и чак тогава слагаш кабела от антената и сканираш.След това като го пуснеш на някой канал от този транспондер приемника ще забие,но ще получава сигнал от сателита и до 20мин. ще се ъпдейтне.След като се ъпдейтне му даваш фабрични и си готов! По този начин съм оправил доста сд-та!Успех!

МирЕНсЕН 28-06-2018 16:36

Здравей Сателитков,

добре, ще опитам днес. Т.е. трябва да си се остави да изглежда като забил приемника?
Ще видим какво ще се получи днес.
Благодаря!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:56.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.