Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   IPTV (Internet Protocol Television) (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=93)
-   -   DVB-S2 guad ТВ тунер Убунту 14.04/16.04 + tvheadend (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42443)

ИлиянБГ 10-01-2018 17:51

1 Компютър с примерни параметри
MSI H110M Pro-VH LGA1151
Intel CPU Pentium G4520 3.6GHz 3MB LGA1151 box
KINGSTON 4GB 2400MHz DDR4 CL17 KVR24N17S6/4
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
Zalman Case ATX Z1 USB3.0
PSU FORTRON FSP400-60GHN 85+

Обща стойност - 566.90 лв. с ДДС

Към него се добавя и DVB- S/S2 платка примерно TBS 6909 Professional DVB-S2 8 (Octo) Tuner HD Satellite PCIe Card for Linux OS която струва 350$ . След това си инсталираш едно Убунту сървър и драйверите за платката. Като го направиш това вече си качваш хеадента и от него гледаш/те. Правилото е 1 тунер пуска 1 транспондер и за това ти трябва платка с повечко тунери за да покриеш транспондерите. В локалната ти мрежа ако си с гигабитови портове на рутера може да гледате целия квартал но за външния ти ъплоуд повече от 10 човека не можете да гледате защото за 1 HD ти трябват 12 мегабита ъплоуд а за SD съответно 6 мегабита.

Skyfire 10-01-2018 18:02

Цитирай:

Първоначално написано от ИлиянБГ (Мнение470519)
1 Компютър с примерни параметри
MSI H110M Pro-VH LGA1151
Intel CPU Pentium G4520 3.6GHz 3MB LGA1151 box
KINGSTON 4GB 2400MHz DDR4 CL17 KVR24N17S6/4
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
Zalman Case ATX Z1 USB3.0
PSU FORTRON FSP400-60GHN 85+

Обща стойност - 566.90 лв. с ДДС

Към него се добавя и DVB- S/S2 платка примерно TBS6908 която струва 350$ . След това си инсталираш едно Убунту сървър и драйверите за платката. Като го направиш това вече си качваш хеадента и от него гледаш/те. Правилото е 1 тунер пуска 1 транспондер и за това ти трябва платка с повечко тунери за да покриеш транспондерите. В локалната ти мрежа ако си с гигабитови портове на рутера може да гледате целия квартал но за външния ти ъплоуд повече от 10 човека не можете да гледате защото за 1 HD ти търябват 12 мегабита ъплоуд а за SD съответно 6 мегабита.


Благодаря.


А какво ще се получи със доста по стар десктоп?

AMD ATHLON 64 3000+
1,5 GB DDR RAM
80 GB HDD
128 VIDEO
Свободни PCI слотове.


И този приемник?

https://shop.tbsdtv.com/tbs5927-prof...ort-p-157.html


Целта ми е аз да гледам от външна мрежа ако ми доскучее.
А основната идея е в локалната мрежа да може да се гледа от един два клиента.

Идеята е просто да изградя една такава система от любопитство.

ИлиянБГ 10-01-2018 19:07

Ми ще тръгне ама ако гледате двама от 2 различни транспондера няма как да стане работата защото имаш 1 тунер. Може да гледате няколко човека ама в рамките на 1 транспондер каквито програми има на него. Иначе то си пише горе долу какви параметри са ти нужни за да гледаш
System Requirements:
Windows 2000/XP/Vista/7/8/10 or Linux
DirectX9.0 or later Version
Available USB2.0 Port
Satellite dish and LNB

For DVB-S:
1GHz CPU or above
256MB RAM or above
Graphic card with at least 16MB RAM

For DVB-S2 HDTV:
Dualcore CPU
1GB RAM or above
Graphic card with at least 64MB RAM

Макар ,че на тоя едноядрен процесор ще му дойде нанагорно за HD

Чък Норис 10-01-2018 19:11

Нямаше ли някой по-дърт кошник?

Skyfire 10-01-2018 19:29

Цитирай:

Първоначално написано от Чък Норис (Мнение470526)
Нямаше ли някой по-дърт кошник?

Това с транспондера не ме притеснява, един транспондер ми е достатъчен.

Не, само този имам под ръка, първият ми десктоп.
В момента е с Микротик Рутер ОС, и изпълнява функция на рутер :D

Имам и IBM X3650M3 сървър с 16 ядрен процесор, 24 GB RAM.
VMWARE ESXI 5.5 и вътре с виртуални машини, където за сега е и първия ми TVHEADEND който вдигнах.
Но много е шумен.

Първото нещо което ми показаха с TVHEADEND беше рестриймване на канали с URL.

Вземаш URL на работещ стрийм в интернет, и го праскаш в твоя TVHEADEND.
След това, през локалната си мрежа можеш да търсиш твоя сървър и да си плейваш, можеш да пуснеш портфорардинг и да направиш така че и от вън през твоя публичен адрес да плейват.

Не разбрах много защо се прави, представих си го, като рутирането, просто осигуряваш път до сорс URL стрийма през твоята мрежа.

Вземаш стрийма от една мрежа и я пускаш в друга, като шорткът, просто си проправяш различен път, сорса винаги е един, и кънекцията ти винаг е към сорса, и в сорс сървъра ще се вижда кънекцията ти, през колкото и други рестриймващи сървъри да си.


Гледам, има някакви приемници, които имат ethernet порт?

С тях може ли да се шерне сателитна в IPTV?

ИлиянБГ 10-01-2018 20:21

Абсолютно логично е щом си сложил чужд сорс да ти се вижда IP-то. Може да си шернеш и листата от сателитен приемник ,който е линукс базиран. Както и да си организираш IPTV ако смяташ да го пускаш извън локалната си мрежа е задължително да е със парола и от вън да не може да ти се рови нито в приемника нито в хеадента. Много е важно и на секундата да смениш дефолтните портове иначе ще ти се накачулят 100 маймуни на сорса и ще гледаш през крив макарон а може и да ти изтрият всички настройки.

Skyfire 10-01-2018 20:47

Цитирай:

Първоначално написано от ИлиянБГ (Мнение470533)
Абсолютно логично е щом си сложил чужд сорс да ти се вижда IP-то. Може да си шернеш и листата от сателитен приемник ,който е линукс базиран. Както и да си организираш IPTV ако смяташ да го пускаш извън локалната си мрежа е задължително да е със парола и от вън да не може да ти се рови нито в приемника нито в хеадента. Много е важно и на секундата да смениш дефолтните портове иначе ще ти се накачулят 100 маймуни на сорса и ще гледаш през крив макарон а може и да ти изтрият всички настройки.


Убунту сървъра съм вдигал лично и Тvheadend-а, няма дефалтски аутентификационни данни, всичко е къстом.

За портовете знам.


Паролата за плейлиста съм махнал и съм създал един акаунт с име "*"

При наличие на акаунти с пароли, имах проблем с паролата.

Когато си зареждам плейлистата на WINDOWS PC с VLC, ми иска име и парола, пиша ги, и ми пуска първият канал от плейлиста.

Като искам да сменя канала, пак ми иска и е много досадно?

А през Aндроид с VLC плейлистата въобще не пали.
А на WEBOS смарт телевизор, плейлистата тръгва за минута и умира.

Но като го направя без парола и име със общ акаунт "*" върви на всичко.

Пробвах в плейлистата да вградя име и парола но не се получи, прескача ги и пак пита.


В TVHEADEND-A SAT>IP ли се пипа при пускане за първи път?
Може ли пример?

За сега нямам под ръка, DVB-S2, може би след лятото ще си купя, но скоро ще имам DVB-T.

Не знам как се прави прехода, как се прави първата конфигурация?


Също и рекординга как се пуска?

111111 11-01-2018 01:45

За VLC има плъгин и не те пита за име/парола
но с Kodi показва ЕПГ и е много по удобно


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:23.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.