Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   IPTV през още един рутър (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=30602)

vlad 21-09-2013 12:59

IPTV през още един рутър
 
Значи имам IPTV на виваком на адсл с 2 приемника. Когато приемниците са свързани директно към техния рутър, няма проблеми.

Имам следната схема. Единия порт от техния рутър съм го свързал към втори рутър, който в случая изпълнява ролята на суич. Свързвам приемника към втория рутър, но като дам на някоя програма, работи за 5-6 секунди, след това започва да замръзва и накрая се изписва "Няма сигнал". Ако превключа на някоя друга програма, пак работи нормално за 5-6 сек и след това пак спира.

Някой знае ли защо се получава така? Някакви настройки могат ли да се направят на втория рутър, за да работи приемника нормално или задължително трябва да е свързан директно към техния си рутър за да работи нормално?

Джапи 21-09-2013 13:13

На вторият рутер НЕ трябва да използваш WAN порта а само тези за LAN.
На вторият рутер изключи DHCP сървера.
На втория рутер може да сложиш WAN порта на PPPOE, за да е сигурно, че няма да реши, че се е свързал към друго DHCP. (всъщност 1-то трябва да върши работа и да не е необходимо това, но за всеки случай...)

Поздрави

civica 21-09-2013 13:14

Ако е техен рутера може и да стане . Всичко се следи !Трудно се " краде " IPTV . Просто получаваш това , за което си платил .

vlad 21-09-2013 13:26

Цитирай:

Първоначално написано от Джапи (Мнение277403)
На вторият рутер НЕ трябва да използваш WAN порта а само тези за LAN.
На вторият рутер изключи DHCP сървера.
На втория рутер може да сложиш WAN порта на PPPOE, за да е сигурно, че няма да реши, че се е свързал към друго DHCP. (всъщност 1-то трябва да върши работа и да не е необходимо това, но за всеки случай...)

Поздрави

Да, точно така съм го свързал. Кабела от порта на техния рутър съм го свързал в един от LAN портовете на втория рутър. Към WAN порта не е свързано нищо. DHCP сървъра съм го изключил. Но не иска да работи.

Цитирай:

Първоначално написано от civica (Мнение277404)
Ако е техен рутера може и да стане . Всичко се следи !Трудно се " краде " IPTV . Просто получаваш това , за което си платил .

Не, втория рутъра не е техен а най-обикбовен рутър с Wi-Fi. Аз не искам да крада IPTV. Плащам си и за двата приемника. Просто в другата стая имам друг рутър и искам да свържа втория приемник към него, но не става.

civica 21-09-2013 13:31

Цитирай:

Първоначално написано от vlad (Мнение277405)
......
Просто в другата стая имам друг рутър и искам да свържа втория приемник към него, но не става.

Не виждам смисъл от това , и без това казваш , че не става . Нали кабела ти отива така или иначе до стаята , защо е нужно още едно устройство по веригата . :s101

vlad 21-09-2013 13:36

Цитирай:

Първоначално написано от civica (Мнение277407)
Не виждам смисъл от това , и без това казваш , че не става . Нали кабела ти отива така или иначе до стаята , защо е нужно още едно устройство по веригата . :s101

Защото ми трябва интернет за още един компютър в нея стая и безжичен интернет.

om63 21-09-2013 13:40

Цитирай:

Първоначално написано от civica (Мнение277407)
Не виждам смисъл от това , и без това казваш , че не става . Нали кабела ти отива така или иначе до стаята , защо е нужно още едно устройство по веригата . :s101

Ами човекът има и комп в стаята си и да иска да включи 2 дивайса. Аз бих опитал с обикновен крив китайски суич :) Ако стане уайфито после ще тръгне през този втория рутер

civica 21-09-2013 13:43

За безжичния интернет не би трябвало да има проблем . При мен IPTV е по оптика до входа и после обикновен лан кабел . В рутера ми влиза един кабел и може да излязат 4 т.е да се захранят 4 устройства с интернет - аз имам 3 в момента и един свободен порт на рутера + безжичен нет !

Цитирай:

Ами човекът има и комп в стаята си и да иска да включи 2 дивайса. .......
Това не се споменава в първия пост , а за нямам способности на гадател . ;;573

om63 21-09-2013 14:30

Цитирай:

Първоначално написано от civica (Мнение277414)
За безжичния интернет не би трябвало да има проблем . При мен IPTV е по оптика до входа и после обикновен лан кабел . В рутера ми влиза един кабел и може да излязат 4 т.е да се захранят 4 устройства с интернет - аз имам 3 в момента и един свободен порт на рутера + безжичен нет !



Това не се споменава в първия пост , а за нямам способности на гадател . ;;573

И аз нямам. Но пък и не се сещам защо може да се слага суич ако не искаме да разклоним LAN с цел повече устройства. Дано колегата има под ръка измислен суич да пробва. Ще ми е интересно какво се случва. Все пак той няма как да иде на по-нагоре от Layer 2 на OSI модела където дебнат за кражби :) Опасявам се че SOHO рутерчетата няма как да се накарат да работят като чист суич, особено с оригиналните си фърмуери и винаги ще прескача някое пакетче към Layer 3. И провайдърския рутер ги гепва и филтира. Ако разбира се проблемът е някаква си защита там.

мнн 21-09-2013 15:52

Ако под "първи рутър" разбираш АДСЛ-модема (той действително е и рутър) имай предвид, че телевизията трябва да работи само на 4-ти и 3-ти порт.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:40.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.