Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОМПЮТРИ и периферия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Често спиране на интернет по wi-fi на рутер tp-link 4300 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43899)

Jovanoty 05-06-2018 23:45

Често спиране на интернет по wi-fi на рутер tp-link 4300
 
Колеги имам следния проблем с рутер TP-LINK 4300 :
Много често спира интернета на 2,4 GHz мрежата , машините са закачени но нямат нет, които са закачени на 5 GHz мрежа имат нет. пробвал съм с поетапно рестартиране на компютрите които са там без ефект с цел да не би някой да флуди или по някаква друга причина да влияе на рутера.
Това беше със стоковия firmware и го флашнах с Gargoyle и се получава същото нещо и с него.
Не мога да си обясня какво точно става, че само спира нета на 2,4 GHz мрежа!
Някакви съвети или някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

digimp 06-06-2018 07:16

На мен ми прилича на технически дефект. Смятам, че ти трябва нов рутер.

Jovanoty 06-06-2018 11:00

Цитирай:

Първоначално написано от digimp (Мнение483612)
На мен ми прилича на технически дефект. Смятам, че ти трябва нов рутер.

Имам същия модел ще го поставя временно тестово при тях да видя какво ще се случи.

Ненен 06-06-2018 11:07

Имах 2 такива - Tp-Link WDR4300. И на двата им изгоряха WiFi часта на 2-рата година. На единия после замина и WAN-а. Нещо сбъркано има в тях. Сменяй ....

oldgraf 06-06-2018 11:11

Няколко години го ползвах само като АП с оригинален софт. От почти година е забоден и като рутер в старият ми апартамент, но с Lede вече. Само веднъж ЧЕЗ бяха успяли да го ошашкат и го флашнах, други проблеми няма. То си е до бройка с тези техники...

Момчил Минков 06-06-2018 14:08

Колега Jovanoti, а ти сканира ли ефира да видиш за натоварване на канал? Сменя ли канала на друг?

Jovanoty 06-06-2018 15:41

Да и с каналите съм си играл няма ефект. По някога изкарва няколко седмици по някога през ден всеки ден, смяна на много е различно.

Веско 06-06-2018 16:39

Няма как да нямаш проблем като всички наоколо са закачени на 2.4Гхз. Имах го тоя проблем на стария сега и на новия рутер.

Jovanoty 06-06-2018 18:05

Най често са закачени около 5-6 машини ма wi-fi от тях примерно 2-3 са на 5 GHz мрежата, че другите са на 2,4 GHz и принтер по wi-fi. Мисля, че не са чак толкова много машини. Преди 2 дни още сутринта беше спрял нета 2 машини на едната мрежа други 2 на другата и работеха само тези на 5 GHz мрежа. Чудя се дали да не сложа един mikrotik и се надявам да забравя за проблема!

Момчил Минков 06-06-2018 18:29

Цитирай:

Първоначално написано от Jovanoty (Мнение483651)
Най често са закачени около 5-6 машини ма wi-fi от тях примерно 2-3 са на 5 GHz мрежата, че другите са на 2,4 GHz и принтер по wi-fi. Мисля, че не са чак толкова много машини. Преди 2 дни още сутринта беше спрял нета 2 машини на едната мрежа други 2 на другата и работеха само тези на 5 GHz мрежа. Чудя се дали да не сложа един mikrotik и се надявам да забравя за проблема!

Добре си се насочил. Дадох си микротика на колега, който искаше да закача някакви 7 камери на някакъв ТПлинк, каза, че една-две със зор работели, като сложи МТ-то и каза: Е НЕ! Не съм очаквал, и 6-те работели като фурия, 7-ма не е закачал, но и той се ориентира в правилната посока... ;;650
Преди да дадеш 150+ лв. потърси от познат за проба, ако беше от Шумен, щях да ти го дам за проба...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:37.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.