Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Сервизно меню на STB Huawei EC2108E (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=34978)

yavor1 04-08-2018 18:26

Наистина с ченгел ти се вади инфото!
Да не е купен от ОЛХ рутера ти?
Ресет направи ли му?
МАС адреса му пише ли на рутера?
За Виваком ли го ползваш?

Какъвто и друг да сложиш ще е по-добре!

Афганец 04-08-2018 23:33

Добър вечер !
Изчетох 7-8 страници, но не разбрах нищо, само дето започнах да се чувствам глупав...а всъщност не съм. ;)

На Виваком по кабел съм, и по договор имам включени 4 бр. ТВ. Но в моята стая напоследък приемника ми нещо прави номера - като рестартирам, веднага след включване се показва надпис от сорта на "Софтуера има нова версия, след ХХ секунди приемника ще се рестартира", и така от 4-5 до 10-тина пъти се изключва и стартира наново, което си е дразнещо.
От съпорта казаха, че приемника си работи нормално.

Да обаче вътрешното ми дяволче ме подкокороса, и днес си купих от OLX :hammer: същия приемник (Huawei EC2108V5) с адаптера за 10 лв., и го включих на мястото на досегашния. Приемника тръгна, обнови си софтуера, зареди, но накрая ми излезе надпис, че не може да се логне в системата.

Разбира се, аз си бях готов за подобен развой и няма да ми е жал да го метна в боклука.
Та въпроса ми е : Има ли някаква тънкост в подобни случаи, или ще трябва да сложа моя си приемник за 10 сек. в микровелето, та да ми го сменят безплатно ?

мнн 05-08-2018 08:09

И затова ли си играеш? Че си хвърлил 10 за крадена вещ е ясно.
На твоя пробвай първо връщане към фабрични настройки: Набираме от ДУ #1397#, код: 8288,
Отиваме на меню „Load Default”, код: 3008

Афганец 06-08-2018 04:57

Благодаря, направих го 2 пъти, приемника зарежда, но като се появи картина, продължава да ми дава същото съобщение : "Налице е нова версия, която автоматично ще бъде обновена след ХХ секунди" и отново започва зареждане и пак рестарт, и пак зареждане, и пак рестарт..... докато след поне 10-тина пъти се закачи, съобщението спре да се показва и тръгне нормално.

Другия пък, така наречения "краден" (:g035(2):) въобще не реагира на подобни команди.

мнн 06-08-2018 07:23

Не трябват кавички. Краден е, защото се дава от оператора (Виваком) на клиента за времето на ползване на услугата. А не си го купил от Виваком, нали (защото не се продава).
А иначе просто се обади на 123 и кажи точно това, че непрекъснато се рестартира. Ще ти го подменят без да правиш варварски изпълнения.
Странно, че ресет не го излекува. Подобен ефект може да се получи при отпадане на захранване при ъпдейт.

111111 06-08-2018 08:25

Цитирай:

Първоначално написано от jaredharet (Мнение488534)
Тази я открих, но не става

дръпни кабела за интернета рестартирай и влез

----
Тази тема нищехме иптв приемника вие го обърнахте на нещо друго

Моля някой с права да раздели темата.

Афганец 06-08-2018 12:34

Цитирай:

Първоначално написано от мнн (Мнение488614)
Не трябват кавички. Краден е, защото се дава от оператора (Виваком) на клиента за времето на ползване на услугата. А не си го купил от Виваком, нали (защото не се продава).
А иначе просто се обади на 123 и кажи точно това, че непрекъснато се рестартира. Ще ти го подменят без да правиш варварски изпълнения.
Странно, че ресет не го излекува. Подобен ефект може да се получи при отпадане на захранване при ъпдейт.

Абе, защо във всеки БГ форум, като видите нов човек, винаги се намира некой аграрен "супер-мега-хипер" тъпанар, който да се заяжда за нема нищо ?

мнн, за тебе говоря. Даде съвет, благодарих ти, първото натякване го пропуснах, все едно не съм го чул, ти обаче, дървени хипер-супер-мега философе, продължаваш да кълвеш на друго място.....

Айде като си такъв отворко, прояви гражданско самосъзнание, и отиди да подадеш сигнал в полицията, че съм купил краден приемник. Цървул нещастен !

мнн 06-08-2018 14:26

И кое от написаното не е вярно, многознайко? И защо си мислиш, че си ми толкова важен, та да те гледам нов ли си, стар ли си :s101
Щом обиждаш човек, когото не познаваш, и не те е обидил с нищо, просто толкова ти е акъла.
Питаш и съм ти обяснил. А ти си държиш на микровълновата.

Май Админа трябва да влезе в действие поради нарушаване правилата на форума.

гларус_ 06-08-2018 21:01

Цитирай:

Първоначално написано от Афганец (Мнение488613)
Благодаря, направих го 2 пъти, приемника зарежда, но като се появи картина, продължава да ми дава същото съобщение : "Налице е нова версия, която автоматично ще бъде обновена след ХХ секунди" и отново започва зареждане и пак рестарт, и пак зареждане, и пак рестарт..... докато след поне 10-тина пъти се закачи, съобщението спре да се показва и тръгне нормално.

Другия пък, така наречения "краден" (:g035(2):) въобще не реагира на подобни команди.

Уф защо не се обади да го подменят

jaredharet 10-10-2018 18:01

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение488617)
дръпни кабела за интернета рестартирай и влез

----
Тази тема нищехме иптв приемника вие го обърнахте на нещо друго

Моля някой с права да раздели темата.

И това не помага


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:57.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.