Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   GSM мобилни комуникации (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=110)
-   -   Мрежата на "М-Тел" вече предлага скорост 42 Mbps в София и Пловдив (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=15002)

ТИНТИН 22-03-2011 17:11

Мрежата на "М-Тел" вече предлага скорост 42 Mbps в София и Пловдив
 
http://www.mobilebulgaria.com/upload...ic_2_18964.jpg"М-Тел" анонсира, че клиентите на компанията вече могат да се възползват от най-високата, достигната до момента в страната, скорост за мобилен интернет през 3G мрежа - 42 Mbps. Технологията беше демонстрирана от оператора миналата година. Високата скорост вече е достъпна за потребители в София и Пловдив, а скоро и в други големи градове като Бургас, Благоевград, Варна, Кюстендил, Видин, Монтана, Добрич и Пазарджик. Устройството, поддържащо трансфер на данни при скорост 42 Mbps, е USB стик K4605 и вече е наличнo в магазините на "М-Тел" в София и Пловдив, а до броени дни - и в останалите населени места. Високата скорост се постига благодарение на технологията Dual Carrier HSPA+ (High Speed Packet Access).

kom6ito 22-03-2011 17:18

Това са ПР трикове.Такава скорост през 3г може да се постигне само в лаборатория,но не и в центъра на Пловдив.Иначе потребителите вече,щяха да са почуствали разлика в скоростта.В София предлагат от миналата година,а аз кой знае каква разлика не съм намерил с другите 3г мрежи.

CITRON 22-03-2011 17:54

Цитирай:

Първоначално написано от ТИНТИН (Мнение91155)
http://www.mobilebulgaria.com/upload...ic_2_18964.jpg"М-Тел" анонсира, че клиентите на компанията вече могат да се възползват от най-високата, достигната до момента в страната, скорост за мобилен интернет през 3G мрежа - 42 Mbps. Технологията беше демонстрирана от оператора миналата година. Високата скорост вече е достъпна за потребители в София и Пловдив, а скоро и в други големи градове като Бургас, Благоевград, Варна, Кюстендил, Видин, Монтана, Добрич и Пазарджик. Устройството, поддържащо трансфер на данни при скорост 42 Mbps, е USB стик K4605 и вече е наличнo в магазините на "М-Тел" в София и Пловдив, а до броени дни - и в останалите населени места. Високата скорост се постига благодарение на технологията Dual Carrier HSPA+ (High Speed Packet Access).

Проблемът на М-тел е в Ъплода!! Там няма скорост има само мъкааа!!

Valio 26-03-2011 22:00

Освен това от както са собственост на М-Тел, спектрум нет и мага лан нетуърк неофициално но реално режат яко кабели на конкуренцията в София - това дали е лоялна конкуренция?

Гарантирана ли е тая скорост? По какъв начин? даунлоуд или ъплоуд (ако имате някакъ сървиз като интернет радио), важен Ви е ъплоъда, има ли го изобщо?

hgeorgiev 26-03-2011 22:13

Цитирай:

Първоначално написано от Valio (Мнение91826)
Освен това от както са собственост на М-Тел, спектрум нет и мага лан режат яко кабели - това дали е лоялна конкуренция?

Нещо може да покажеш/докажеш ...или само "знаеш" или си "чувал" ?

Valio 26-03-2011 22:16

Трябва снимков матерял ли? ще се постарая. обещавам.

Ама, да не излезе, че на определени места, в някои квартали всички кабели освен на спектър и/или на мега лан (от както са собственост на Мтел) са отрязани?

Нали това, че лъжат със сметките за "уж" домашен телефон и GSM-ите си е отделно.

Коя е тая мрежа? Мтел нямат интернет мрежа и не са имали?

Или става дума за подслушания "реален" разговор между Спектър нет и Мега Лан? за 5 лв/месец само мъка ще берът хората.

Жорж 27-03-2011 00:19

Цитирай:

Първоначално написано от Valio (Мнение91826)
Освен това от както са собственост на М-Тел, спектрум нет и мага лан нетуърк неофициално но реално режат яко кабели на конкуренцията в София - това дали е лоялна конкуренция?

Гарантирана ли е тая скорост? По какъв начин? даунлоуд или ъплоуд (ако имате някакъ сървиз като интернет радио), важен Ви е ъплоъда, има ли го изобщо?

ЕЕе ако имаш нещо против против някоя от двете фирми може направо да го кажеш,от 5 години съм служител в една от фирмите и съвсем съвестно мога да кажа ,че нито една от двете фирми ,никога и по никакъв повод не е рязала или унищожавала кабели на конкурентна фирма.80% от мрежите ни са под земя с излючение на централната част на София.Рязането на кабели е наредено от общината и се изпълнява от наета фирма(някаква),така че много моля недеите с да пускате измислени слухове.:s103

hgeorgiev 27-03-2011 15:28

Ако някой иска да натопи друг не би ли постъпил така ( да остави само определени кабели ) Аз не съм сложител нито на едната нито на друга фирма, просто не е редно да пишат празни приказки. Имам интернет от Спектър и нямам забележки. И към мтел нямам никакви. Нищо лошо не са ми направили ....предполагам защото не съм им абонат (на мобилни) :)

Valio 27-03-2011 17:14

За сега само ще кажа, че е малко вероятно от няколко други фирми да се оплакват от едно и също без да се познават по между си и такова нещо никога да не се е случвало и също силно ме съмнява, че всички останали фирми в дадения район ще се организират и ще си отрежат собствените кабели и ще оставят клиентите си без мрежа/нет, за да злепоставят някого.

Освен това възмущението ми е като цяло от нелоялната конкуренция...не зависимо от кой...

CITRON 29-03-2011 10:52

Цитирай:

Първоначално написано от Valio (Мнение91835)
Трябва снимков матерял ли? ще се постарая. обещавам.

Ама, да не излезе, че на определени места, в някои квартали всички кабели освен на спектър и/или на мега лан (от както са собственост на Мтел) са отрязани?

Нали това, че лъжат със сметките за "уж" домашен телефон и GSM-ите си е отделно.

Коя е тая мрежа? Мтел нямат интернет мрежа и не са имали?

Или става дума за подслушания "реален" разговор между Спектър нет и Мега Лан? за 5 лв/месец само мъка ще берът хората.


Интернет мрежата не е само по-кабели!!! М-тел предлагат интернет и с мобилни устройства, темата започна от тях. Проблема е ,че предляганата услуга от м-тел с мобилни устройства няма скорост на качване на информация.. (немогат да се качат две снимки с по-висока резолюция във фейсбук например). Свалянето е сравнително приемливо. Та докато има собствени кабелни мрежи на М-Тел, последните никога няма да оправят травика на мобилните за да продават кабелните си услуги..


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:35.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.