Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   сателитен приемник булсатком (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46365)

fortschrit 07-11-2020 00:49

сателитен приемник булсатком
 
Здравейте ,на старците им гръмна приемника на булсатком.В момента нямаха да ми го заменят с тези който ги ремонтират и ти ги дават отново.Техниците ми дадоха от техните приемници голям колкото кутия и половина цигари.Старите ми се похвалиха ,че всички канали са отключени ,имам предвид 7/8 и спортните пакети за който не плащам.Менюто на приемника е дървено и има орязани опции спрямо старите приемници.Питаненето ми е какво е това чудо на БУЛСАТА:s101http://alfa.kachi-snimka.info/images...604702832r.jpg


http://alfa.kachi-snimka.info/vij.ph...604702832r.jpg

х7д8бг 07-11-2020 01:38

Цитирай:

Първоначално написано от fortschrit (Мнение543335)
Здравейте ,на старците им гръмна приемника на булсатком.В момента нямаха да ми го заменят с тези който ги ремонтират и ти ги дават отново.Техниците ми дадоха от техните приемници голям колкото кутия и половина цигари.Старите ми се похвалиха ,че всички канали са отключени ,имам предвид 7/8 и спортните пакети за който не плащам.Менюто на приемника е дървено и има орязани опции спрямо старите приемници.Питаненето ми е какво е това чудо на БУЛСАТА:s101http://alfa.kachi-snimka.info/images...604702832r.jpg


http://alfa.kachi-snimka.info/vij.ph...604702832r.jpg

Корейче и е с HEVC.

Satelit 07-11-2020 10:01

То се гледат но питай и за пакети и цени
 
Цитирай:

Първоначално написано от fortschrit (Мнение543335)
Здравейте ,на старците им гръмна приемника на булсатком.В момента нямаха да ми го заменят с тези който ги ремонтират и ти ги дават отново.Техниците ми дадоха от техните приемници голям колкото кутия и половина цигари.Старите ми се похвалиха ,че всички канали са отключени ,имам предвид 7/8 и спортните пакети за който не плащам.Менюто на приемника е дървено и има орязани опции спрямо старите приемници.Питаненето ми е какво е това чудо на БУЛСАТА:s101http://alfa.kachi-snimka.info/images...604702832r.jpg обади се и питай все пак колко ще струва


http://alfa.kachi-snimka.info/vij.ph...604702832r.jpg

р

fortschrit 08-11-2020 01:14

За момента никой нищо не знае какво ще се случва с този приемник.
1.Китайче,модел BSC2020-01,производител BEACON INC.
2.Входове: lnb и usb
3.изходи :hdmi,av3,5мм жак,оптичен изход аудио.
Приемника не може да контролира тв-то през HDMI.
Няма опция часовник на тв-то.
Каналите натискаш нагоре те тръгват надолу,няма опция да превърташ каналите в случая по 8 т.е. трябва да минаваш през всички канали поред .
До вчера в инфобара показваше само текущото предаване,от днес показва и следващото.
Софтуера виждам ,че не е пипан версията е от07,21,2020 модела са си го кръстили HS-E480R(BSBG00).
Изглежда ,че приемника пее на NAGRA3.Предполага се,че трябва да пипат още по софтуера на бокса за да започнат да работят всички функции на бокса.Примерно запис на предаване не е активно.

Ванси 09-11-2020 09:26

Със следващата версия на този приемник , ще му оправят софта

fortschrit 09-11-2020 12:09

Взех приемника при мен да си поиграя малко с него.В инфо бара при превключване на каналите се показва разминаване в информацията -пример:103 канал нова тв отдолу в жълто 102 бтв.Имаш опция да подредиш каналите по номера или по азбучен ред.Няма начин да записва при включване на флашката менюто се активира ,може да я форматираш и до тук ,приемника показва,че няма сигнал и не знам какво ще записваш?
Взех и новото дистанционно което предлагат,готиното е ,че е с 2 батерии ААА.Добавени са два реда бутони които са за запис и възпроизвеждане на видеото .Има и pip бутон-това ако заработи направо ще избият рибата.Има и бутон VoD ,но просто не знам за какво може да бъде използван на този приемник.

Като цяло функциите който можеш да използваш между новото и старото дистанционно са 1–1.Лошото е ,че предлагат новите приемници с не работещи основни функции с който са свикнали хората.

Валентинко 09-11-2020 12:28

Цитирай:

Първоначално написано от fortschrit (Мнение543474)
Взех приемника при мен да си поиграя малко с него.В инфо бара при превключване на каналите се показва разминаване в информацията -пример:103 канал нова тв отдолу в жълто 102 бтв.Имаш опция да подредиш каналите по номера или по азбучен ред.Няма начин да записва при включване на флашката менюто се активира ,може да я форматираш и до тук ,приемника показва,че няма сигнал и не знам какво ще записваш?
Взех и новото дистанционно което предлагат,готиното е ,че е с 2 батерии ААА.Добавени са два реда бутони които са за запис и възпроизвеждане на видеото .Има и pip бутон-това ако заработи направо ще избият рибата.Има и бутон VoD ,но просто не знам за какво може да бъде използван на този приемник.

Като цяло функциите който можеш да използваш между новото и старото дистанционно са 1–1.Лошото е ,че предлагат новите приемници с не работещи основни функции с който са свикнали хората.

Откъде взе този приемник-от офис,или монтажници?

fortschrit 09-11-2020 12:58

Цитирай:

Първоначално написано от Валентинко (Мнение543475)
Откъде взе този приемник-от офис,или монтажници?

От офис.

fortschrit 10-11-2020 16:40

Днес има ъпдейт на новия приемник но булсата.
Коригирали са недостатъците от преди:
бутона ок е със функциите на стария приемник, може да превърташ през 8 канала,бутона за часовника работи.В инфо бара все още има разминаване на номерата на каналите.Показва наличието на usb устройство,когато канала е HD го показва ,когато е SD показва чертички.Искам да се корегирам :в предния пост писах ,че не може да записва на флашка .Проблема се явява при ползване на различни видове флашки.Пробвах с три броя USB2.0 С по 8GB само с една от тях тръгна да записва.Каналите па работят на обратно с дистанционното.:)

vasilstf 10-11-2020 16:53

Цитирай:

Първоначално написано от fortschrit (Мнение543570)
Пробвах с три броя USB2.0 С по 8GB само с една от тях тръгна да записва.

Виж файловата система на флашката. Може от там да идват ограниченията. Освен ако приемника не я форматира.

fortschrit 10-11-2020 17:16

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение543571)
Виж файловата система на флашката. Може от там да идват ограниченията. Освен ако приемника не я форматира.

Приемника има опция форматиране като ти дава препоръчителен формат на флашката Ext4.Проблема е във флашките,има накой с които не можеш да качиш имидж на сат приемник.Такъв проблем имам и с качване не шейп фаилове на gps trimble-качваш файла ,но навигацията не може да разпознае флашката.Трябва да намериш точната флашка за да тръгнат нещата.

fortschrit 10-11-2020 17:50

.Правя последно допълнение към информацията която показва инфобара -показва канала който гледаш в момента предния и следващия канал.

register 10-11-2020 21:41

опа, булсат се събудиха - запис на приемника?
ако ъпдейтнат и захарините така, цена няма да имат!
пък ако не ги ъпдейтнат - ще ги сменяме за тоя новия

fortschrit 10-11-2020 22:39

Цитирай:

Първоначално написано от register (Мнение543588)
опа, булсат се събудиха - запис на приемника?
ако ъпдейтнат и захарините така, цена няма да имат!
пък ако не ги ъпдейтнат - ще ги сменяме за тоя новия

По не потвърдена информация Булсатком има тпроект да заменят всички стари приемници с тези новите и да преминат на nagravision3 кодиране.
След ъпдейта все още не работи контрола на тв-то през HDMI.

ХаМаВ 11-11-2020 00:35

Да, това приемниче, вече прилича на нещо. Малко дразнеше с предишните контроли. Ако след като се ъпне му се дадът фабрични системни настройки, се появяват още 10тина канала...

fortschrit 11-11-2020 00:47

Цитирай:

Първоначално написано от ХаМаВ (Мнение543600)
Да, това приемниче, вече прилича на нещо. Малко дразнеше с предишните контроли. Ако след като се ъпне му се дадът фабрични системни настройки, се появяват още 10тина канала...

Това става и с ново сканиране ,виждам ,че има и любимия ми канал №444 TDC DIZI:hammer:

petar258 11-11-2020 13:29

Ще видим колко време ще мине преди да почне и тоя приемник масово да се разваля. Или захранванията към него. А за масова смяна май трябва да вземат още заеми.

Supremevg 11-11-2020 15:51

На старите HD приемници няма update от 1 септември. Сигурно вече са на изживяване и само новите ще го подържат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ивован 11-11-2020 16:15

Цитирай:

Първоначално написано от Supremevg (Мнение543636)
На старите HD приемници няма update от 1 септември. Сигурно вече са на изживяване и само новите ще го подържат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Май така ще стане

Веско 16-11-2020 20:33

Някой знае ли каква е цената за 2ри HD приемник за Сат ТВ?

дон педро 16-11-2020 20:40

Цитирай:

Първоначално написано от petar258 (Мнение543629)
Ще видим колко време ще мине преди да почне и тоя приемник масово да се разваля. Или захранванията към него. А за масова смяна май трябва да вземат още заеми.

При мен вече се развали.

DIMCHO 16-11-2020 20:51

Цитирай:

Първоначално написано от Веско (Мнение543978)
Някой знае ли каква е цената за 2ри HD приемник за Сат ТВ?

12лв. еднократно, после по 3лв/мес.

Валентинко 16-11-2020 21:25

Цитирай:

Първоначално написано от DIMCHO (Мнение543980)
12лв. еднократно, после по 3лв/мес.

Има ли ги в наличност по офисите?
Ако върна стар SD за нов HD,цената същата ли е?
Нов доп.HD приемник с договор ли се предлага,или не?

DIMCHO 16-11-2020 22:28

Цитирай:

Първоначално написано от Валентинко (Мнение543985)
Има ли ги в наличност по офисите?
Ако върна стар SD за нов HD,цената същата ли е?
Нов доп.HD приемник с договор ли се предлага,или не?

- Би трябвало да има, при мен има.
- Смяна СД- ХД основен 0.00лв. допълнителен 9.00лв.
- Нов с дог. за 18 мес. Ако е смяна няма дог. остава стария ако има.

Момчил Минков 17-11-2020 16:02

Може да смениш допълнителен СД за ХД, само ако основния ти вече е ХД, при мен не е така, и искам да сменя но .. (поне преди беше така), а Димчо, ко ша кажиш?

DIMCHO 17-11-2020 18:52

Цитирай:

Първоначално написано от Момчил Минков (Мнение544034)
Може да смениш допълнителен СД за ХД, само ако основния ти вече е ХД, при мен не е така, и искам да сменя но .. (поне преди беше така), а Димчо, ко ша кажиш?

Няма проблем да смениш доп.

CITRON 18-12-2020 19:02

чудо на БУЛСАТА:s101http://alfa.kachi-snimka.info/images...604702832r.jpg


http://alfa.kachi-snimka.info/vij.ph...604702832r.jpg[/QUOTE]

Струва ли ми се!? Този приемник е с видимо по-лоша картина от zhd-210.
Дяйсека неработи, първи порт отваря и трети порт.

Ванси 19-12-2020 07:30

Всичко работи , само му обнови софтуера .

CITRON 19-12-2020 07:37

Цитирай:

Първоначално написано от Ванси (Мнение546529)
Всичко работи , само му обнови софтуера .

30.11.2020 последен софт. Проверих за по нов ,няма до 18.12.2020. Но поведението е същото от вход 3 сигнала е от вход 1, интересно е че дисека управлява само четни и нечетни.

fortschrit 19-12-2020 22:06

Цитирай:

Първоначално написано от CITRON (Мнение546530)
30.11.2020 последен софт. Проверих за по нов ,няма до 18.12.2020. Но поведението е същото от вход 3 сигнала е от вход 1, интересно е че дисека управлява само четни и нечетни.

Почти всичко са оправили HDMI-CEC контрола го няма,или може би са направили приемника за телевизор ЕЛЕКТРОН ,да си включвам тв-то от щепсела и после пак да го изключвам.Или искат да се покажа колко дистанционни мога да събера на масата.:lol15:

CITRON 20-12-2020 11:02

Цитирай:

Първоначално написано от fortschrit (Мнение546569)
Почти всичко са оправили HDMI-CEC контрола го няма,или може би са направили приемника за телевизор ЕЛЕКТРОН ,да си включвам тв-то от щепсела и после пак да го изключвам.Или искат да се покажа колко дистанционни мога да събера на масата.:lol15:

Като гледам кутията се оглеждам дали не е 1985година зеленият диод напълно покрива периода.
Все си мисля ,че трябва да има бета тестери за такива мащабни инвестиции.
HDMI-CEC ако не работи в днешно време е проблем. На старите работеше, но изключваше аналоговото видео.

patzi 21-12-2020 06:57

Цитирай:

Първоначално написано от fortschrit (Мнение546569)
Почти всичко са оправили HDMI-CEC контрола го няма,или може би са направили приемника за телевизор ЕЛЕКТРОН ,да си включвам тв-то от щепсела и после пак да го изключвам.Или искат да се покажа колко дистанционни мога да събера на масата.:lol15:

То по добре да не работи....че ако работи като при фюжъна, жална ми майка. Да включва тв кога си иска. Най хубавото че го прави и когато е спряно HDMI CEC от приемника и тв. Тогава успява да пуска през саундбара :D :D :D

Изпратено от моят MI 9 с помощта на Tapatalk

Иван–Т 08-01-2021 21:42

Цитирай:

Първоначално написано от fortschrit (Мнение543418)
3.изходи :hdmi,av3,5мм жак,оптичен изход аудио.
...

Здравейте, това av3,5мм жак какво излиза на него? И HDMI и VGA на телевизора са заети, ще е добре ако изкарам аналогов сигнал, такива входове има много които са свободни на телевизора.


Има ли някакъв шанс да е за такъв кабел, и да излиза аналогово видео на него?
https://sagirelectronics.com/wp-cont.../2019/05/4.jpg

Иван–Т 08-01-2021 22:30

Изтече ми времето за едит. Из менютата намерих A/V изхода, пише PAL, май е това което ми трябва. През това може ли изобщо да мине HD? До колкото знам максимума на S-video е 800 на 600.

Момчил Минков 09-01-2021 10:41

Цитирай:

Първоначално написано от Иван–Т (Мнение547820)
През това може ли изобщо да мине HD?

Не!

AGT 09-01-2021 14:59

Можеш да използваш кабела щом имаш свободни входове в телевизора . Жълтият е видео , червеният и белият са ляв и десен аудио канали. Естественно няма как да е HD !

мехмет 11-01-2021 13:34

Цитирай:

Първоначално написано от Ивован (Мнение543638)
Май така ще стане

еми,че то 60-70процента са си от старите...:)

Стефан07 11-01-2021 18:47

БУЛСАТ спира поддръжката на SD ПРИЕМНИЦИ
 
Четох тук:
https://tvnovini.bg/tv-operatori/bul...priemnicite-si ,
че булсата спирал поддръжката на SD приемниците :s101 ,че
"няма да се обновяват, няма да се добавят канали на тях автоматично"
и, че
"което не официално означава, че тази година Булсатком ще спре излъчването си в стандарта DVB-S и ще излъчва само в стандарта DVB-S2"
...
Някой по-навътре с инфо за това, дали наистина ще стане (което никак не ме учудва, той булсата е като НОВА - с 3-4 год. назад)... ;;basi

Ивован 11-01-2021 19:09

Много се говори, но ... :hammer:

dzumba 11-01-2021 19:16

Цитирай:

Първоначално написано от Стефан07 (Мнение547969)
Четох тук:

Ти сега радваш ли се или страдаш,че няма да се подържат?
И това ,че се спира подръжката,не означава ,че се спира приемника и че ще изключат двб-с! Всеки, според нуждите и знанията ще прецени,кога да го сменя,може би в някакъв годишен срок!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:47.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.