Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Цифровата ефирна телевизия , безплатна или платна ? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=26752)

Gena_Bs 07-01-2013 16:07

Напротив!
"Братята" или както е правилно да се наричат сега "партньорите" от EU и NATO ще ни изнудят да пуснем директно DVB-T2. Дори още по-добре ще е за съответните хора и фирми - с преход през DVB-T. В краен случай поне това нашите умни глави ще разтръбят навсякъде.
Причини могат да се намерят колкото искате - както вътрешни, така и външни. Дори, че посоката на вятъра или Via Pontica и птиците пречат на разпространението на сигнала за DVB-T!:)
Всички причини, обаче водят само до един резултат - поредното ограбване на народа! Лъжат за уж евтини приемници, но само FTA. Както всички знаете, цените на тези със слот за карти са на доста солени цени. Добавяте и стойността на картата поне 50лв. и се заформя едно "цифрово качество" от поне 200лв.:s103 За малко да пропусна и необходимостта от специална "цифрова" антена, за приемането на DVB-T - още поне 35лв. А ако и в движение сменят кодировката на NDS2 примерно и щастието на обирджиите ще е пълно! Има вариант и за "отнемане" на лицензи на националните телевизии, тяхното поглъщане, преименуване и т.н. Оттам автоматично ще се разпространяват като платени.
К-ски номера колкото щеш и може да съм пропуснал някои!

Затова аз не смятам да купувам нищо преди да констатирам спирането на аналоговата телевизия!
Извинявайте, ама повечето хора в момента гледат на стари кинескопни телевизори, чиято цена втора ръка не надхвърля 30-60лв. с дистанционното!

kkrkk 07-01-2013 17:56

Цитирай:

Първоначално написано от Gena_Bs (Мнение214246)
Затова аз не смятам да купувам нищо преди да констатирам спирането на аналоговата телевизия!
Извинявайте, ама повечето хора в момента гледат на стари кинескопни телевизори, чиято цена втора ръка не надхвърля 30-60лв. с дистанционното!

Абсолютно правилно!
Даже, не като спре аналоговата, ами като се мине една година след това.

Според мен, до година или максимум две след стартирането на цифровата ще се премине на Т2.

Другия вариант е да купиш някакъв бюджетен модел тАлАвизор който после да го подариш или да го ползваш с бокс.

ogibo 07-01-2013 18:09

Цитирай:

Първоначално написано от Барток (Мнение214243)
Теоретично не, на практика ще видим как ще е. Реално само предавателя от връх Бесна Кобила би могло да се приема до София, макар че според тях няма да може поради липсата на оптическа видимост. Северо-западна България би могла да приема Т2 от Тупижница.

Бай комшу и той ще е на Т2

saturn3 07-01-2013 20:43

Сигурна ли е информацията за преминаване на DVB-Т2?
Или е предположение от ваша страна.
Желаещите който не искат да приемат ефирна телевизия спокойно може да използват услугите на кабелните и сателитни оператори. ;;573
Все пак и тях трябва да ги храни някой. ;;573

bodurov 07-01-2013 20:45

Цитирай:

Първоначално написано от saturn3 (Мнение214395)
Сигурна ли е информацията за преминаване на DVB-Т2?
Или е предположение от ваша страна.
Желаещите който не искат да приемат ефирна телевизия спокойно може да използват услугите на кабелните и сателитни оператори. ;;573
Все пак и тях трябва да ги храни някой. ;;573

Става въпрос за Турция и Сърбия те ще са на Т2 със сигурност. Другото е само предположение.

лео-сат 07-01-2013 21:24

Аз с моя хд приемник ще мога ли да ги гледам от спътник или не?

чичо 11-02-2013 16:55

За Цифровата ТВ и .... Техно-хххххх умниците
 
Цитирай:

Първоначално написано от Пламен Тачев (Мнение213830)
Аз имам 42'' хд-реди ТВ на 4 години и няма слот, нито тунер. Майка, баба и дядо ми има 20 годишни някакви - хептен нищо нямат. Сестра ми и тя е с поне 10-годишен. И колеги, и приятели - дори да им е по-новичък, слот нямат, говорихме наскоро по темата кой какво имал и какво ще купува. Определено ще си вземат декодери, като дойде времето. Добре е да знам и да гледам да имат Conax слот, значи. Дори да не влезе веднага в употреба.
Подозирам, че доста хора си задават подобни въпроси "какво да взема", благодаря за уточненията. ;;650


Ами много е просто и по ТВ и по магазините говорят глупости. Първо за ТВ.
- По ТВ казват че новите ТВ имат DVB-T. Което е вярно, ама (пак по български), не споменават за кодирането да е MPEG-4, защото иначе не върши работа - слушаш само звуков съпровод. Вярно е че всички ТВ на последък имат DVB-T тунер ама (пак по български) с MPEG-2 за да те прекарат още веднъж. ТВ 37'' Samsung на 2 год. HD няма MPEG-4 декодер - и какво правим? Слушаме им глупостите!:hammer:
- В магазина обясняват (ама то им е толкова акаъла на консултантите), че няма значение за типа декодер - всички са еднакви, ама (пак българска работа) само Synaps има слота CI, за карта. който ни чака за да почнат да събират такси. И отново сме прекарани за още 50-90 лв. за такъв с карта. То е ясно че ще направят всичко платено - може и за дишане да се плаща, ама по-нататък!;;513
- За антените - (обяснение от спец. консултант) Трябва Ви специална цифова антена. Питам каква е тази специална цирова антена? Той ме гледа и показва Strong! С другата се приемат само аналогови сигнали, тя цифрово не приема - гледам цъкам пак гледа и цъкам и се дивя на елементарните глупости.:worry:

Това е само коментар иначе темата е неизчерпаема.

megara 12-02-2013 02:38

Цитирай:

Първоначално написано от чичо (Мнение226269)
- По ТВ казват че новите ТВ имат DVB-T. Което е вярно, ама (пак по български), не споменават за кодирането да е MPEG-4, защото иначе не върши работа - слушаш само звуков съпровод. Вярно е че всички ТВ на последък имат DVB-T тунер ама (пак по български) с MPEG-2 за да те прекарат още веднъж. ТВ 37'' Samsung на 2 год. HD няма MPEG-4 декодер - и какво правим? Слушаме им глупостите!:hammer:

Ами не знам какви телевизори има в този магазин, но ние преди 3 години взехме една сравнително евтина „Тошиба“ и тя се оказа, че поддържа и H.264 (тогава не съм имал претенции за това). Нямаше как да пробвам ефирния тунер на телевизора до сега, но като тръгна БНТ в петък заработи отлично. Дори и сега има подобни модели, ето например сега продават този за 479 лв. И определено тунерът му не е само с MPEG-2.

Деян 12-02-2013 08:37

Трудно можеш да намериш ТВ само с MPEG-2 тунер в момента по магазините.
И определено, ако си с някой по-стар ТВ, е по-добре да си купиш нещо ново 32'' с цифров тунер за 4-500 лв, отколкото безумен приемник за 100:s104

ЦВК 12-02-2013 08:54

Доколкото знам напълно безплатна ТВ няма. И сега ефирната се плаща. Таксата влиза в данък сгради.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:10.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.