Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Какво става със сателита на Булсатком? (3та Част) (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42361)

Joe 19-06-2017 11:40

Хора, не бързайте. Един от кусурите на българският индивид е, че все бърза. И все слепи ги ражда.
Аз лично предпочитам да изчакам ако трябва още 1-2 месеца, но старта да е успешен.
Американците си знаят работата. Затова са ( да ме прощават русофилите ), най-великата нация на света. И не забравяйте, че на тях е възложена успешната мисия по изстрелването. ТОВА е тяхната работа и те най-добре знаят как да я свършат. Оставете ги те да преценят.
Един ден, след няколко месеца, когато сателита вече работи и сте завъртели антените към него, ще забравите за хората от Кейп Канаверал. Но именно те ще се тези благодарение на които вие ще гледате ТВ.
Един човек от някогашният Евротур, от висшето ръководство, ми беше казал веднъж: "хубавите работи стават бавно". Запомних го. И времето доказа, че е вярно.

SERHI1970 19-06-2017 11:42

Всичко ще се нареди,още малко търпение хора!;;650

ТКЗС 19-06-2017 11:47

Цитирай:

Първоначално написано от Joe (Мнение453901)
Хора, не бързайте. Един от кусурите на българският индивид е, че все бърза. И все слепи ги ражда.
Аз лично предпочитам да изчакам ако трябва още 1-2 месеца, но старта да е успешен.
Американците си знаят работата. Затова са ( да ме прощават русофилите ), най-великата нация на света. И не забравяйте, че на тях е възложена успешната мисия по изстрелването. ТОВА е тяхната работа и те най-добре знаят как да я свършат. Оставете ги те да преценят.
Един ден, след няколко месеца, когато сателита вече работи и сте завъртели антените към него, ще забравите за хората от Кейп Канаверал. Но именно те ще се тези благодарение на които вие ще гледате ТВ.
Един човек от някогашният Евротур, от висшето ръководство, ми беше казал веднъж: "хубавите работи стават бавно". Запомних го. И времето доказа, че е вярно.

Тука някой хора си мислят , че да се изстреля спътник е все едно да изстреляш сигнална ракета по нова година

taewu 19-06-2017 11:47

Гледайте довечера по ТВ+ от 20.50 ;;675:a0335:

Дато 19-06-2017 11:48

Цитирай:

Първоначално написано от Joe (Мнение453901)
Един човек от някогашният Евротур, от висшето ръководство, ми беше казал веднъж: "хубавите работи стават бавно". Запомних го. И времето доказа, че е вярно.

При друг сателит не се сещам да е имало толкова огромно отменяне на стартова дата. А, ако все пак "великите американци" успеят най-после да изстрелят българският спътник, това ще бъде единственото хубаво нещо, което сме видели от "тази велика нация"

Joe 19-06-2017 12:10

Цитирай:

Първоначално написано от Дато (Мнение453905)
При друг сателит не се сещам да е имало толкова огромно отменяне на стартова дата. А, ако все пак "великите американци" успеят най-после да изстрелят българският спътник, това ще бъде единственото хубаво нещо, което сме видели от "тази велика нация"

Дали? Следиш всеки един сателит? Даже и тези за ГПС и Иридиум комуникациите? Защото Кейп Канаверал изстрелва не само ТВ спътници...Хайде моля те, недей. Преди няколко дни "великата" руска сила отново запали степта около Байконур след поредният "успешен" старт...или фойерверк...

SERHI1970 19-06-2017 12:25

Цитирай:

Първоначално написано от Дато (Мнение453905)
При друг сателит не се сещам да е имало толкова огромно отменяне на стартова дата. А, ако все пак "великите американци" успеят най-после да изстрелят българският спътник, това ще бъде единственото хубаво нещо, което сме видели от "тази велика нация"

Ти сериозно ли бре момче...;;basi

братушка 19-06-2017 12:30

Е да - американците са велика нация...
Защо ли тогава великите американски астронавти до орбита и обратно ги карат скапани руски ракети от изпепеления Байконур?
(не искам отговор)

Дедал 19-06-2017 12:37

Айде отваряйте том 4-ти, че някой ги напече слънцето рано-рано ;;basi

Когато има подходящи условия и всичко е изрядно - тогава ще я изстрелят, какво сте се разбързали , баси специалистите , ще каже някой, че всеки ден стреляте ракети в космоса от задния си двор:);;basi

братушка 19-06-2017 12:42

А дано да я изстрелят и да е успешно. Когато и да е...
Ще стискам палци...

manechi 19-06-2017 12:54

Цитирай:

Първоначално написано от taewu (Мнение453904)
Гледайте довечера по ТВ+ от 20.50 ;;675:a0335:

Ми насери се от злоба или кеф !

manechi 19-06-2017 12:56

Цитирай:

Първоначално написано от Дато (Мнение453905)
При друг сателит не се сещам да е имало толкова огромно отменяне на стартова дата. А, ако все пак "великите американци" успеят най-после да изстрелят българският спътник, това ще бъде единственото хубаво нещо, което сме видели от "тази велика нация"

За това пък от другата велика нация сме виждали само хубави неща ! Едно от тях едва не преби първия ни космонавт !

Българче 19-06-2017 12:59

Аз съм сигурен, че като литне успешно, часове и дни след това ще има постове как не го ловят, няма сигнал и се е прецакал, а булсатком са обречени. :D

Дато 19-06-2017 13:00

Цитирай:

Първоначално написано от manechi (Мнение453921)
За това пък от другата велика нация сме виждали само хубави неща ! Едно от тях едва не преби първия ни космонавт !

Защо винаги, когато някой българин критикува Америка или съответно Русия, трябва задължително да означава, че той симпатизира на някоя от тях? Аз не харесвам нито, едните, нито другите. Харесвам единствено България и смятам, че в доста отношения сме по -велики от двете супер сили в света

Васил 19-06-2017 13:22

Не ми се мисли ,ако беше руска ракета ,какво сране щеше да падне.:)
При всеки може да се случат неизправности. Ще почакаме ,дано не е само тоя клапан...

Светия Дух 19-06-2017 13:31

От 60 ракети изстреляни по Сирия, 40 паднаха в океана и пустинята. Сигурно толкова ще е успеваемостта и на достигналите орбита.

Не е ли с руски двигател, не ми я хвалете! ;;602

фото 19-06-2017 13:39

Хайде всички батушки и тем подобни да си гледат техните спутници, Булгариясат е наш, български и се плаща с нашите пари. Не с рубли.

taewu 19-06-2017 13:43

http://www.tvplus.bg/img/banners-top...t-1_June23.jpg

Цец0 19-06-2017 13:44

Гледам днес дъждец ръми, хладничко е, един приятен ветрец.
И не мога да осъзная толкова хора откъде ги е напекло това слънце?
Или са пили хапчета с изтекъл срок на годност? :s101
Айде, поспрете се малко. Имате, предполагам и собствени тоалетни.
Или обичате да серете пред хората? ;;basi

братушка 19-06-2017 13:49

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение453927)
От 60 ракети изстреляни по Сирия, 40 паднаха в океана и пустинята. Сигурно толкова ще е успеваемостта и на достигналите орбита.

Не е ли с руски двигател, не ми я хвалете! ;;602

Всъщност дори не се знае къде са паднали :) И дали са паднали изобщо :)

Всъщност доколкото знам всички американски ракети излитат за орбита именно с руски двигатели... от бая годинки вече...

SERHI1970 19-06-2017 14:27

Много другари се появиха,айде някой смелчага да заключи темата!

братушка 19-06-2017 14:35

И къде тогава народа да си отприщва емоции?
Всички чакат, всички са под пара, някои дори си хапят лактите от нервата... Равнодушни няма. Дори негативно нагласените са като върху жаравата и въпреки негатива чакат и тайничко се надяват, че всичко ще мине добре и ще има най-сетне много и HD канали...
Все някъде тези емоции ще избият. Защо не и тука?

Светия Дух 19-06-2017 14:39

Цитирай:

Първоначално написано от братушка (Мнение453932)
Всъщност доколкото знам всички американски ракети излитат за орбита именно с руски двигатели... от бая годинки вече...

Само за най-ценните си сателити.
Нас ни изстрелват с експериментална техника, като опитни зайчета.

Чък Норис 19-06-2017 14:46

А то завода не беше ли приватизиран от Американска компания? :lol15:

братушка 19-06-2017 14:47

Е, не знам дали САМО най-ценните, нямам информация. Знам само, че те така и не започнаха производство на двуконтурни ракетни двигатели. Такива правят само руснаци. А двуконтурен има близо 30% по-висока ефективност, което значи, че с едно зареждане може да се закара на орбира с 30% повече тегло или същото тегло да се закара с 30% по-малко гориво (е, груба сметка). А американците много добре знаят да смятат парите. Съмнявам се да се минат да правят нещо за повече пари или да пропуснат някоя печлба...

евросат 19-06-2017 15:00

РД-180 е разработен по поръчка на САЩ и се произвежда от американската Pratt & Whitney в Энергомаш. Аналогично на Apple в Китай.

братушка 19-06-2017 15:05

Цитирай:

Първоначално написано от евросат (Мнение453949)
РД-180 е разработен по поръчка на САЩ и се произвежда от американската Pratt & Whitney в Энергомаш. Аналогично на Apple в Китай.

Че кой те излъга така жестоко?
Те бяха разработвани за руска лунна програма и "замразени" след като американците изпревариха СССР.
"американската Pratt & Whitney в Энергомаш" - без коментар. Освен като виц не мога да го възприема :)

Глаголица 19-06-2017 16:01

Велики са руските космически технологии, затова от Амос-5 ни вест, ни кост. Кой знае, може погрешка да е включил на осма извънгалактическа и сега да се рее из дебрите на Андромеда.

братушка 19-06-2017 16:16

Цитирай:

Първоначално написано от Глаголица (Мнение453960)
Велики са руските космически технологии, затова от Амос-5 ни вест, ни кост. Кой знае, може погрешка да е включил на осма извънгалактическа и сега да се рее из дебрите на Андромеда.

Ти го каза. И обърни внимание, че никой друг освен теб не го казва (че руснаците са велики или от сорта).
Тук просто споменаваме статистически факти: че човек в космоса в днешно време могат да изпращат само руснаци и китайци, но не и американци. Че американци правят ядрени балестични ракети, но за НЕ военни цели ползват руски двигатели...
А изводи всеки сам си прави за себе си. И ти си пръв, който тези изводи изказа на глас.

Цец0 19-06-2017 17:03

Откъде почна, къде се стигна.... Май е време за метла.
Това е просто несериозно! ;;basi;;basi;;basi

manechi 19-06-2017 17:10

Цитирай:

Първоначално написано от братушка (Мнение453932)
Всъщност дори не се знае къде са паднали :) И дали са паднали изобщо :)

Всъщност доколкото знам всички американски ракети излитат за орбита именно с руски двигатели... от бая годинки вече...

Да ти имам руските двигатели ! И ти завиждам, сигурно си с москвич 408, може и 412 !

manechi 19-06-2017 17:12

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение453945)
Само за най-ценните си сателити.
Нас ни изстрелват с експериментална техника, като опитни зайчета.

Ох, ох, разбирачи и духачи много !

manechi 19-06-2017 17:13

Цитирай:

Първоначално написано от евросат (Мнение453949)
РД-180 е разработен по поръчка на САЩ и се произвежда от американската Pratt & Whitney в Энергомаш. Аналогично на Apple в Китай.

Не им обяснявай, няма смисъл за браточките !

manechi 19-06-2017 17:15

Цитирай:

Първоначално написано от Глаголица (Мнение453960)
Велики са руските космически технологии, затова от Амос-5 ни вест, ни кост. Кой знае, може погрешка да е включил на осма извънгалактическа и сега да се рее из дебрите на Андромеда.

Като изтрезнее ще се появи, споко !

Светия Дух 19-06-2017 17:22

Цитирай:

Първоначално написано от Глаголица (Мнение453960)
Велики са руските космически технологии, затова от Амос-5 ни вест, ни кост. Кой знае, може погрешка да е включил на осма извънгалактическа и сега да се рее из дебрите на Андромеда.

Да не издавам военни тайни, но може да работи като "космически боклук", който в денят "Х" ще се събуди и ще започне да изтребва американски спътници. :)

PS. Нищо сериозно, просто наливам още огън в маслото. :lol15:

dokodoko 19-06-2017 17:45

Не се притеснявайте , щом Светия дух е с нас , днеска е нашият ден имам предвид за абонатите на Булсата .

garanciq 19-06-2017 17:56

Цитирай:

Първоначално написано от dokodoko (Мнение453980)
Не се притеснявайте , щом Светия дух е с нас , днеска е нашият ден имам предвид за абонатите на Булсата .

Не знам какъв дух те гони но нашия ден се отложи.

Дато 19-06-2017 18:19

Ужас. Още има неразбрали за отлагането на изстрелването на сателита при положение, че вече 3-та страница обсъждаме именно него

Чичо Боре 19-06-2017 18:23

Аз се отказвам да чакам, защото не ме бива в това много. Когато литне ще литне и тогава всички ще разбереме ;)

dzumba 19-06-2017 18:25

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение453885)
Предлагам,на модераторите,да слагат бан на всеки ,който пише в тази тема,след моя пост!

Ъп!;;602


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:27.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.