Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Помощ за Офсет 60 см на виваком с приемник на Булсатком (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=17222)

станмейл 12-07-2011 11:21

Помощ за Офсет 60 см на виваком с приемник на Булсатком
 
6Прикачено(и)
Здравейте,

скоро инсталирах офсет антена 60 см с 'Click' система на Виваком комбинирана с приемник DL-STB-S202 и Конвертор Max Satellite TR 11.
Въртях накъде ли не но на транспондерите на Булсатком повече от 40% немога да докарам.
Искам да питам дали положението е подходящо, като се има предвид че от същата страна на блока има и други чинии на Виваком и на Булсатком.
Другите антени обаче са по-нависоко. Всичките са насочени успорендно на блока.
Ако приемем че антената е насочена усполедно на блока, на разстояние 21 метра има стена която е част от другите входове. Просто блока е на сектори. Възможно ли е това да е пречка. Прилагам и снимки.

kokobul 12-07-2011 11:37

Пречи ти чупката на блока. Може би трябва да изнесеш стойка по-напред от терасата. Виваком са по - на изток (вляво). За това не си имал проблем с тях.

ВалчоП 12-07-2011 11:42

Антената ми изглежда доста вирната нагоре. Наведи я леко надолу и търси Хелас 2 като се водиш от посоката от дишпойнтера или от съседните антени, като правиш леки врътвания - милиметри и чакай поне половин минута след всяко врътване, за да зацепи сигнал-индикатора. Като гледаш антената отпред, конверторът трябва да е завъртян така, че кабелът който излиза от него да сочи 7 часа. След като нацелиш посоката и изкараш децибели от Хелас и фек 7/8, си намести елевацията, а след това пак провери за максимум при промяна на посоката, после пак елевацията - поне два пъти повтори тези неща, защото при завъртане бяга елевацията и при навеждане бяга посоката, освен ако стойката не е перфектно вертикална. Успех!

kokobul 12-07-2011 11:54

На снимката от дишпойнтера се вижда, че сигнала е точно покрай блока. А на петета снимка се вижда , че чупката е точно пред антената (предполагам).

мултиплекс 12-07-2011 12:29

колега само да питам това защо имам чуство че въпросната антена е монтирана на някой блок в град Варна определям по това че долу в ниското се вижда надписа на една компютърна фирма която я има във Варна , аз също съм си монтирал сам антената на виваком тв но конвентора го завъртях със как да кажа точно мястото където се закача буксата и кабела съвсем на горе и вадя към 8 децибела сигнал на виваком тв а и на булсат така че пробвай да го завъртиш съвсем на горе долната част .;)

dzumba 12-07-2011 12:52

Цитирай:

Първоначално написано от мултиплекс (Мнение108416)
но конвентора го завъртях със как да кажа точно мястото където се закача буксата и кабела съвсем на горе и вадя към 8 децибела сигнал на виваком тв а и на булсат така че пробвай да го завъртиш съвсем на горе долната част .;)

Е това е вече е бисер!

kokobul 12-07-2011 12:54

Не е добра идея. Поляризацията дали ще е нагоре LNB-то или надолу е все тая. Но нагоре с F-а ще се нагълта с вода при първия дъжд.

bu12tras 12-07-2011 12:54

Цитирай:

Първоначално написано от мултиплекс (Мнение108416)
колега само да питам това защо имам чуство че въпросната антена е монтирана на някой блок в град Варна определям по това че долу в ниското се вижда надписа на една компютърна фирма която я има във Варна , аз също съм си монтирал сам антената на виваком тв но конвентора го завъртях със как да кажа точно мястото където се закача буксата и кабела съвсем на горе и вадя към 8 децибела сигнал на виваком тв а и на булсат така че пробвай да го завъртиш съвсем на горе долната част .;)

Аз предлагам да махнеш и антената остави само конвертора с една щипка на терасата пак ще изкараш 8-9db ;;573

ВалчоП 12-07-2011 13:44

Цитирай:

Първоначално написано от мултиплекс (Мнение108416)
имам чуство че въпросната антена е монтирана на някой блок в град Варна...

Не, в Бургас е колегата :worry:
Наистина трябва да се опита да изнесе антената напред, защото посоката към Хелас е успоредна на блока. Ако позицията му е ниско, нека се опита да се уговори с някой съсед от по-горните етажи, който има булсатка, да ползват обща антена за Хелас с двоен, или четворен конвертор, а той да му пусне сигнал от Астра 19.2Е или от друг спътник с неговата антена, за да профитират и двамата.

Въйко 12-07-2011 14:24

Цитирай:

Първоначално написано от ВалчоП (Мнение108430)
... а той да му пусне сигнал от Астра 19.2Е или от друг спътник...

Абе оберщурманфюрер волфенщайн :D
Я бягай и ти пий една мастика и излез на слънце че нещо гледам ти е студено в швабия.
Каква Астра те е подгонила, той Хелас едва ще захапе и има проблем пък ти го караш да върти още на запад, да не искаш да я насочи към хола антената :worry:Това го може само един и това е Тестото с неговия мега пещерски кривак да хваща през стените ;;602


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:37.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.