Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Настройки на рутери (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=212)
-   -   Проблем с DVR-и в локална мрежа (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=15850)

ДССклиент 05-05-2011 18:08

Проблем с DVR-и в локална мрежа
 
Здравейте,
Не знам дали тук е правилното място за пускане на такава тема, но ще пробвам, защото май само в този форум не съм търсил помощ :)

Имам няколко DVR-а (DYNACOLOR) в локалната мрежа.Всичките имат един и същи проблем: представят се с IP-то на Gateway-a.Давам и линк към друг форум където може да се види какво ме посаветваха, но така и не намерих опция в менюто на DVR-а от където да може да му се забрани да се "прави" на GW.

С две думи: след като се появи проблем с Windows 7, разбрах че поради някаква причина ВСИЧКИТЕ DVR-и се опитват да бъдат GW който е с ИП:192.168.80.1
В настройките за мрежата на DVR-ите в полето за GW не ми дава да въведа 192.168.80.1 ( въвеждам го, но след като изляза от менюто и вляза пак, полето е празно ).
При въвеждане на ИП не от 80.0 мрежа на DVR-ите проблема остава.
Някой имал ли е взимане даване с нещо подобно?

бебезавър 05-05-2011 18:14

Цитирай:

Първоначално написано от ДССклиент (Мнение98061)
Здравейте,
Не знам дали тук е правилното място за пускане на такава тема, но ще пробвам, защото май само в този форум не съм търсил помощ :)

Имам няколко DVR-а (DYNACOLOR) в локалната мрежа.Всичките имат един и същи проблем: представят се с IP-то на Gateway-a.Давам и линк към друг форум където може да се види какво ме посаветваха, но така и не намерих опция в менюто на DVR-а от където да може да му се забрани да се "прави" на GW.

С две думи: след като се появи проблем с Windows 7, разбрах че поради някаква причина ВСИЧКИТЕ DVR-и се опитват да бъдат GW който е с ИП:192.168.80.1
В настройките за мрежата на DVR-ите в полето за GW не ми дава да въведа 192.168.80.1 ( въвеждам го, но след като изляза от менюто и вляза пак, полето е празно ).
При въвеждане на ИП не от 80.0 мрежа на DVR-ите проблема остава.
Някой имал ли е взимане даване с нещо подобно?

ДВР-ите с ръчни или автоматични настройки на ИП-тата са, ако са с ръчни сложи на автоматични по DHCP после влез в гейта - предполагам е някъв вид рутер пусни му DHCP server и резервирай по едно ИП на всеки ДВР като използваш МАК-овете им ;;650

ДССклиент 05-05-2011 18:39

Цитирай:

Първоначално написано от бебезавър (Мнение98062)
ДВР-ите с ръчни или автоматични настройки на ИП-тата са, ако са с ръчни сложи на автоматични по DHCP после влез в гейта - предполагам е някъв вид рутер пусни му DHCP server и резервирай по едно ИП на всеки ДВР като използваш МАК-овете им ;;650

Ами там е работата, че и с двете - ръчни и автоматични за DHCP, проблема го има.Като когато са на DHCP, хем си взима от гейта ИП, хем полето за GW остава пак празно :)
Рутера е FreeBSD и в dhcp.conf има описана резирвация по МАК.

бебезавър 05-05-2011 18:43

Цитирай:

Първоначално написано от ДССклиент (Мнение98071)
Ами там е работата, че и с двете - ръчни и автоматични за DHCP, проблема го има.Като когато са на DHCP, хем си взима от гейта ИП, хем полето за GW остава пак празно :)
Рутера е FreeBSD и в dhcp.conf има описана резирвация по МАК.

А опциите за рутер и днс има ли ги в конфа на дхцп-то


option routers 192.168.4.1;
option domain-name-servers 192.168.4.1;
default-lease-time 1800;
max-lease-time 7200;

Не знам дали и за BSD се задават точно по този начин това което съм пуснал е от Дебиан!

ДССклиент 05-05-2011 18:48

Цитирай:

Първоначално написано от бебезавър (Мнение98072)
А опциите за рутер и днс има ли ги в конфа на дхцп-то


option routers 192.168.4.1;
option domain-name-servers 192.168.4.1;
default-lease-time 1800;
max-lease-time 7200;

Не знам дали и за BSD се задават точно по този начин това което съм пуснал е от Дебиан!

Да има ги :) Има и други машини в мрежата, който си взимат ИП-та заедно с GW без проблем.
Проблема го има само при DVR-ите.

hajduk 05-05-2011 18:55

А опитвал ли си в друга мрежа да ги свържеш и да кажеш как се държат ...

ДССклиент 05-05-2011 19:40

Цитирай:

Първоначално написано от hajduk (Мнение98076)
А опитвал ли си в друга мрежа да ги свържеш и да кажеш как се държат ...

В друга мрежа със статични ИП-та, може да се зададе GW.С ИП взето от dhcp-то на другата мрежа, пак си има GW, но отново се карат с 80.1
Карането го виждам като под някоя Unix машина пусна arping до въпросния GW - 80.1 Винаги ми отговарят и МАК адресите на DVR-ите.
Пример:

http://prikachi.com/images/299/3305299c.jpg

Последния който е в 81.0, на теста в дясно, при пинг отговаря и в 80.0 и в 81.0 мрежа.
Също забелязах, че DVR-а който се дублира с GW, винаги на МАК адреса му, последния символ е различава с 1ца.
Сега случайно се случи, че последните цифри съвпадат с тези на мрежата, иначе DVR_ите се редуват да ползват и 80.1 :) като примерно ако МАК-а на DVR-а завършва на :AB, когато ползва 80.1 ще е с :AC
При :23 на DVR, на 80.1 ще е :24 и т.н.

Денислав 05-05-2011 22:10

Смени фърмуера на DVR-чето, често пъти спасява много нерви.

blinderix 05-05-2011 22:19

Цитирай:

Първоначално написано от Денислав (Мнение98113)
Смени фърмуера на DVR-чето, често пъти спасява много нерви.

+1

бебезавър 05-05-2011 23:04

Кой ти е стартовия адрес от който DHCP-то раздава ?
Пробвай да разделиш DVR-ите от другата мрежа с рутер който да е за всички тях и този рутер го заший в мрежа 10.10.10.0/24
Щото това с новия фърмуер говорейки за тази марка ще ти е малко сложно мисля.......


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:02.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.