Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ДРУГИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Новите приемници ADB-2840C от близу (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=13544)

Виктория 24-01-2011 10:24

Новите приемници ADB-2840C от близу
 
В къщи се снабдихме с един от новите приемници на близу ADB-2840C-само да отбележа, че не ползваме техните услуги, а на един много по-добър оператор. Проблема е следния-всички свободни канали плюс HD-каналите се отключват и са с идеално качество, но всички останали, за които трябва conax карта, макра, че тя е поставена дава съобщение - "грешка при активиране 2". Приемника е съвместим точно с conax, но явно има някаква защита или настройка и не иска да преме тази карта. Нов фърмуер не намерих в нета. До колкото разбрах, тези премници са правени специално за близу. Някой може ли да ми каже има ли разрешение на проблема или да караме с два DVB-C приемника:worry:(телевизора е Sony, но има само DVB-T тунер)

heracle 24-01-2011 10:34

Цитирай:

Първоначално написано от Виктория (Мнение76079)
В къщи се снабдихме с един от новите приемници на близу ADB-2840C-само да отбележа, че не ползваме техните услуги, а на един много по-добър оператор. Проблема е следния-всички свободни канали плюс HD-каналите се отключват и са с идеално качество, но всички останали, за които трябва conax карта, макра, че тя е поставена дава съобщение - "грешка при активиране 2". Приемника е съвместим точно с conax, но явно има някаква защита или настройка и не иска да преме тази карта. Нов фърмуер не намерих в нета. До колкото разбрах, тези премници са правени специално за близу. Някой може ли да ми каже има ли разрешение на проблема или да караме с два DVB-C приемника:worry:(телевизора е Sony, но има само DVB-T тунер)

Да такивата им приемници са с защита, приемника неработи с друга карта освен с тази за която е женен.

Виктория 24-01-2011 10:40

http://dtv-bg.com/showthread.php?t=12430

Виктория 24-01-2011 10:41

Цитирай:

Първоначално написано от heracle (Мнение76081)
Да такивата им приемници са с защита, приемника неработи с друга карта освен с тази за която е женен.


Кофти!!! Ама все си мисля, че ще има някакъв начин да се излъже-ти как мислиш?

heracle 24-01-2011 10:58

Цитирай:

Първоначално написано от Виктория (Мнение76083)
Кофти!!! Ама все си мисля, че ще има някакъв начин да се излъже-ти как мислиш?

Е кво повече да го лъжеш приемника? Веднъж го открадваш от не толкова добрия оператор, лъжеш го че работи на недобрата мрежа, а искаш да отключваш канали от мрежата на по-добрия. Защо твоя добър оператор не ти осигури качествен HD приемник, а се налага да крадеш от тези които нищо неструват според теб? Този приемник ще работи пълноценно само в мрежата на по-лошия оператор.

Енигма 24-01-2011 11:31

Цитирай:

Първоначално написано от Виктория (Мнение76079)
В къщи се снабдихме с един от новите приемници на близу ADB-2840C-само да отбележа, че не ползваме техните услуги, а на един много по-добър оператор. Проблема е следния-всички свободни канали плюс HD-каналите се отключват и са с идеално качество, но всички останали, за които трябва conax карта, макра, че тя е поставена дава съобщение - "грешка при активиране 2". Приемника е съвместим точно с conax, но явно има някаква защита или настройка и не иска да преме тази карта. Нов фърмуер не намерих в нета. До колкото разбрах, тези премници са правени специално за близу. Някой може ли да ми каже има ли разрешение на проблема или да караме с два DVB-C приемника:worry:(телевизора е Sony, но има само DVB-T тунер)

Кво се мъчиш като не ти харесват операторските заеми си купи един дето не е женен разведен с даден оператор ИЛИ питаи Оператора от който си го взел да то отключеи :lol15::lol15::lol15:

uplevel 24-01-2011 11:45

За DCC ли ти трябва или за N3 Пловдив?

Vesko_B 24-01-2011 11:47

Цитирай:

Първоначално написано от Виктория (Мнение76079)
не ползваме техните услуги, а на един много по-добър оператор

Я кажи кой е този по-добър оператор?
Доколкото аз знам N3 нямат HD-канали, а на DCC каналите не са кодирани (дори и HBO-тата). Остава Cooolbox, но те са IPTV.

Чък Норис 24-01-2011 14:49

Цитирай:

Първоначално написано от Кукуруку (Мнение76092)
Доколкото аз знам...

Явно толкова знаеш.:lol15:

Vesko_B 24-01-2011 15:48

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение76125)
Явно толкова знаеш.:lol15:

Еми обясни ми тогава :)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:41.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.