Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Онемял приемник (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=35575)

Астрал 03-12-2014 23:49

Онемял приемник
 
Здравейте,колеги,от няколко дена наблюдавам странно явление върху приемника ми Захарин 200 kW,таааа приемника както си работи и изведнъж онемява,звука спира или ако го има то едва едва се чува,тествах телевизора (Samsung)-той няма проблем с други източници и работи коректно.Аномалията се случва на различен канал,транспондер,спътник, не е на определена тв. След рестарт всичко се оправя,но има моменти,в които тоя номер го прави през 10 мин и много дразни.Чел съм за всякакви бъгове,изгаряния и повреди на ZHD но такъв проблем като моя май не съм виждал...... Дистанционното не обезвучава то или да намаля звука,него също го отстраних като причина... Идеи????:s101:s101:s101:s101:s101

preslav 04-12-2014 00:10

Цитирай:

Първоначално написано от Астрал (Мнение347296)
Здравейте,колеги,от няколко дена наблюдавам странно явление върху приемника ми Захарин 200 kW,таааа приемника както си работи и изведнъж онемява,звука спира или ако го има то едва едва се чува,тествах телевизора (Samsung)-той няма проблем с други източници и работи коректно.Аномалията се случва на различен канал,транспондер,спътник, не е на определена тв. След рестарт всичко се оправя,но има моменти,в които тоя номер го прави през 10 мин и много дразни.Чел съм за всякакви бъгове,изгаряния и повреди на ZHD но такъв проблем като моя май не съм виждал...... Дистанционното не обезвучава то или да намаля звука,него също го отстраних като причина... Идеи????:s101:s101:s101:s101:s101

Подмяна на всички електролитни кондензатори в захранващия блок.Не само тези които са се надули,има и изсъхнали.Ако не стане подмяна на приемника.

Астрал 04-12-2014 00:19

Благодаря за насоката,но честно казано не ми се занимава с това чутовно творение на теехниката ZHD..... ако съм в Чужбина и нямам избор може би..... От друга страна дефекта е такъв,че не винаги го има,та дори и да го занеса ще си работи......и ще ми откажат.... и с право...... Ще го наглеждам още малко пък ще видим

preslav 04-12-2014 00:53

И нещо да до пълня.Свързването по HDMI става винаги при изключени устройства от захранващата мрежа.Може 1000 пъти да ги свързваш когато са в режим готовност,на 1001 ще думне порта.

Златанов 04-12-2014 12:11

Цитирай:

Първоначално написано от Астрал (Мнение347305)
Благодаря за насоката,но честно казано не ми се занимава с това чутовно творение на теехниката ZHD..... ако съм в Чужбина и нямам избор може би..... От друга страна дефекта е такъв,че не винаги го има,та дори и да го занеса ще си работи......и ще ми откажат.... и с право...... Ще го наглеждам още малко пък ще видим

Отваряш, откъртваш някой по-дребен елемент в захранването, уверяваш се, че не работи и го носиш в офис за смяна. Няма да ти откажат смяна, при положение, че не работи!

ВалчоП 04-12-2014 12:22

Цитирай:

Първоначално написано от Златанов (Мнение347348)
Отваряш, откъртваш някой по-дребен елемент в захранването, уверяваш се, че не работи и го носиш в офис за смяна. Няма да ти откажат смяна, при положение, че не работи!

Отваряш, къртиш... Хамалогия...
Я ръгни в щекера един стар мегер, дето генерира 2-3 киловолта...
Да изпопукат полупроводниците...;;675
Или 220 волта в тунера...
;;basi
;;573
Залей го с вода...
:lol15:

Златанов 04-12-2014 12:24

Трифазен също върши прекрасна работа;;675

Пламен Тачев 04-12-2014 12:34

Гавраджии! :lol15:
Не е нужно нищо да му правят - обясняваш дефекта, дават ти друг, а тоя го тестват 5 мин., виждат, че работи и го пробутват на следващия клиент, после чакат да им го върне. Системата е дългогодишна и безотказна! :lol15:

Астрал 04-12-2014 12:41

Цитирай:

Първоначално написано от Златанов (Мнение347350)
Трифазен също върши прекрасна работа;;675



Тооооо............ с трифазния ток.....след това онемяването ще му е най-малкия проблем;;675;;675;;675;;675;;675

Златанов 04-12-2014 12:47

Ако попаднеш на неква крива кифла в офис, ще ти го държат цял ден и накрая няма да го сменят, ако не е направил проблем, а той няма да направи, защото те през 10мин. включват и изключват тествания приемник, за да пробват/активират друг. Казвам ти най-лесния начин - носиш неработещ - сменят. Аз съм сменял 200, на който нямах време, а ме и домързя да сменям електролитите, като само го отворих и му изключих захранващия кабел от платката. Отивам в офиса, казах, че не работи. Пробваха да го пуснат, не запали и ми дадоха чисто нов 200, за който имах информация, че имат - така да се каже, имах уговорка с момичето от офиса, но тя ми каза, че трябва да им занеса неработещ изобщо приемник, като ми каза да си го тълкувам.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:14.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.