Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=239)
-   -   „Совите не са това, което са” (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=40865)

gentu 02-08-2016 18:49

„Совите не са това, което са”
 
Иска ми се да направим една ретроспекция (дискусия) на всички приемници излезли през последните 5-10 г. и дискутирани надълго и на широко в този (пък и други) форум.
Кои от началото на излизането им бяха най хвалени и кои после се оказаха "голямо разочарование"?Кои се оказаха най голям провал за целият този срок?
Кои минаха така незабелязано , но все пак оставиха значима следа в сат-обществото?

Ако е възможно да не се прави нито реклама , нито анти реклама , ако може де!:)
Ами това е , сега сте Вие.;;650

sarivano 02-08-2016 19:25

Почни с АРИВА-та, нали и беше фен на времето. Сподели позитиви и разочарования)))

gentu 02-08-2016 20:19

А бре , какъв ти фен , то тука не знам си какъв ме изкараха , едва ли не най голям дистрибутор и какво ли не още , а пък аз бих пътя до Пазарджик да си я купя , ама нейсе.(е имаше и един ботъл от тамошното "старо" ама това е друга тема)
Нямам разочарования , работи си и до сега , гледам си всичко и за тези кинти няма как да и търся дертове!!!(м/у другото от както съм я взел и до сега не е изключвана , работи нон-стор и спира само когато ЧЕЗ спрат тока)
Друго няма какво да кажа - бачка си и това е!;;675

дрим 02-08-2016 20:25

Според мен, всеки приемник изигра ролята си и обра суперлативи спрямо времето в което се появи.

Поне се сещам за dm800, това беше най-голямата секта в Света, но въпреки (сега погледнато), че е морално остарял и нищожен като производителност и картина, аз съм благодарен на този приемник и все още си ползвам един в спалнята с уважение и кеф.

Иначе Аривите бяха златна кокошка по времето на ирдето, колко хора ги продаваха като философски камък ;;516

Сетих се и за Атласите каква истерия беше с безплатния G-share като се появи.

Както казах всеки един приемник според мен си имаше своя чар ;;650

Чък Норис 02-08-2016 20:52

Най-голямата цепеница с най-големи претенции е азбокса ;)

gentu 02-08-2016 21:11

Да бре , но за него доколкото си спомням само един "скачаше на амбразурата" (той нещо за чезна де) , докато за dm800 един му "хвърли найлона" , а всички останали бяха "на амбразурата"!;;basi

yavor1 02-08-2016 21:35

Баче, да не е време за мемуари ;;573
А иначе, няма как да отречеш, беше като рекламно лице на Фергюсон и техния продукт Арива ;)
Азбокса направиха един свестен приемник Азбокс Ме, ама се уплашиха нещо и го спряха на първата година от излизането му ;;basi

garanciq 02-08-2016 22:05

Цитирай:

, а пък аз бих пътя до Пазарджик да си я купя , ама нейсе.(е имаше и един
Цитирай:

Ботъл от тамошното "старо"
ама това е друга тема)
Баче разкажи!Да научим какво е било!

Devnull 02-08-2016 23:01

Идеално заглавие на темата пасващо мота-мо за Ар(х)ива-та.;;675
Отдавна не бях драскал, но за тази тема не се сдържах:;808

P.S. А Дрийма все още си е Дрийм, защото е енигма и колкото и бъгове да има в нея няма по-добър приемник със заводски софтуер.

gentu 03-08-2016 00:39

Цитирай:

Първоначално написано от garanciq (Мнение423111)
Баче разкажи!Да научим какво е било!

-ами нищо особено , една събота с жената се разходихме до там и то само защото СТАРИЯ беше казал че има пост терминал и няма да се кеши.На място се оказа че нещо не бачкал точно сега , та добре че жената си носи кинти де.Разприказвахме се и той предложи да го пробва там на място (то магазинчето беше за други стоки , нещо маратонки и т.п.) и вади един , включва и дисплея му не светва , случва се вика и вади друг , ама пак същото , вади трети и пак греда!Почва да се тюхка и аз му викам че без приемник не се връщам и да го включим към ТВ да видим какво става.Закачаме го и той си вади картинка но по предния панел нищо не баца. Тогава му предложих да дава отвертка и да ги отваряме , нещо не беше много навит и се обажда до "морето" да пита дали може и като му казаха че може ги отворих и трите!Оказа се измъкнат(а може би и въобще не слаган) лентов кабел между предният панел и дъното.Нагласих го и всичко си тръгна , останалите два му ги оставих той да си ги прави , те бяха по същият начин с измъкнати кабелчета.
Накрая жената плаща , той извади някаква домашнярка за почерпка и си тръгнахме за Софето. Та такива ми ти работи значи.;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:16.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.