Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Проблем с моторизирана антена (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37154)

Anthony 13-05-2015 16:50

Проблем с моторизирана антена
 
Здравейте,

Имам приемник Gigablue Quad / Енигма2. Днес имах глупостта да си поиграя с функцията Positioner в менюто и вече нямам телевизия. Натиснах Goto 0 и сега не намира нито един сателит. Преинсталирах няколко имиджа, но не става и не става. Използвам USALS, координатите са верни. Ще съм страшно благодарен ако някой ми каже как да се оправя.

dzumba 13-05-2015 17:47

Когато си натиснал Goto 0,нищо не си прецакал,само си закарал антената в чистия юг!След това, не би имало никакъв проблем,да ходи по спътниците!Прецакал си нещата с новите имиджи!
Какви са ти координатите?
Ти ли си монтирал антената?
Какви са били координатите,въведени в началото и имало ли е допълнително запомняне на спътниците?

Anthony 13-05-2015 17:59

Антената ми е монтирана преди няколко години, не е от мен. Имиджите ги сменям често и никога съм нямал грижи. Координатите са ми 22,000 east и 43,700 west. С тях ми работеше без грешка до преди няколко часа. Лошото е, че антената ми е на покрива и достъпа до нея е адски сложен, та нямам идея дали въобще се върти.

Дунав 13-05-2015 18:17

Цитирай:

Първоначално написано от Anthony (Мнение370463)
Антената ми е монтирана преди няколко години


За тези ( няколко години ) кабел сменял ли си ?

Anthony 13-05-2015 18:23

Не съм.

dzumba 13-05-2015 18:45

Възможно е,когато си си играл,да си активирал лимити,трябва да влезнеш пак в менюто на позиционера,да отидеш на реда за лимити и да ги изключиш с червен бутон,след това излизаш от менюто и пробваш!

Anthony 13-05-2015 18:59

И това не е, за съжаление. Вече не знам какво да го правя. Пускам от менюто Search east и нищо не намира.

Anthony 13-05-2015 19:43

Успях да се кача на покрива. Антената се беше завъртяла много назад и беше се заклещила в керемидите. Успях ръчно да я завъртя, но след това пак нищо не работи. Предполагам мотора е блокирал или нещо подобно. Огледах кабелът и в доста лошо състояние. Изолацията му се е начупила на много места, но никъде няма скъсано. Има ли начин моторът да се ресетне или нещо подобно? Явно сам няма да се оправя, затова много моля да ми препоръчате майстор, който да дойде да помогне срещу заплащане.

yavor1 13-05-2015 20:08

Цитирай:

Първоначално написано от Anthony (Мнение370489)
Успях да се кача на покрива. Антената се беше завъртяла много назад и беше се заклещила в керемидите. Успях ръчно да я завъртя, но след това пак нищо не работи. Предполагам мотора е блокирал или нещо подобно. Огледах кабелът и в доста лошо състояние. Изолацията му се е начупила на много места, но никъде няма скъсано. Има ли начин моторът да се ресетне или нещо подобно? Явно сам няма да се оправя, затова много моля да ми препоръчате майстор, който да дойде да помогне срещу заплащане.

Eстествено чи има възможност за ръчно ресетване . Модела на НН - мотора и ако нямаш описанието, потърси в нета.
Опитай да изключиш приемника и след 20 сек включи.
Много е вероятно и антената да ти е превъртяна спрямо хобота, виж дали линията на хобота съвпада с делителната на антената , имай едно на ум че може да се е разцентровала цялата система, щом е спряла в керемидите ;;573
А иначе е добре и местоположението да си укажеш, щом желаеш помощ :worry:
Кабела ако не е с медна ширмовка, пиши го бегал :D

dzumba 13-05-2015 21:48

Цитирай:

Първоначално написано от Anthony (Мнение370482)
Пускам от менюто Search.

Никога не се пуска сърч,когато друг е правил антената,ако подмине отива на майка си в ....керемидите!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:54.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.