Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Оператори в гр. ВАРНА (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Изчезване на ефирните канали (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=28781)

ВикторияЦв 27-04-2013 14:38

Изчезване на ефирните канали
 
Скоро си закупих DVB карта от MSAT Cable и имам проблем - изчезват ми ефирните канали когато си поискат и ги няма с часове и на екрана изписва, че сигнала е слаб, идваха техници казаха, че всичко си е наред, сигнала не бил слаб и в крайна сметка не се знае от какво е проблема, някой да сподели мнения за решение?

Дедал 27-04-2013 16:05

Изчезват ви ефирните канали на кабелен оператор ?!?!?;;601

ВикторияЦв 27-04-2013 16:16

Цитирай:

Първоначално написано от Дедал (Мнение243316)
Изчезват ви ефирните канали на кабелен оператор ?!?!?;;601

Да, точно така.

bokarium 27-04-2013 16:54

Може би изчезват канали като , БНТ1 , БТВ , Нова ТВ и тв7 . ако това имаш предвид под ефирни канали ? защото те се разпространяват и ефирно и кабелно.

ВикторияЦв 27-04-2013 16:56

Цитирай:

Първоначално написано от avtest (Мнение243332)
Може би изчезват канали като , БНТ1 , БТВ , Нова ТВ и тв7 . ако това имаш предвид под ефирни канали ? защото те се разпространяват и ефирно и кабелно.

Да, точно тях имам в предвид. От както взех картата е този проблем, а преди това с приемника нямах такъв проблем. Сега се принуждавам да ги гледам с лошо качество на кабел, когато ми е нужно.

Дедал 27-04-2013 17:08

Какъв е модела на тв? След като сте взели модул с карта на кабелен оператор (поне аз така разбирам от написаното) , то каналите ги гледате с вградения DVB-C тунер на тв и съответно там трябва да присъстват според избрания абонаментен план . Основните тв (БНТ1 ,бтв ,нова и т.н.) обикновено ги има и в основния пакет на кабеларките , така чеби трябвало да ги има - или не сте сканирали правилно или има някакъв друг проблем . Автоматично сканиране обикновено намира всички канали (при някои марки тв продължава по-дълго) .

ВикторияЦв 27-04-2013 17:20

Цитирай:

Първоначално написано от Дедал (Мнение243336)
Какъв е модела на тв? След като сте взели модул с карта на кабелен оператор (поне аз така разбирам от написаното) , то каналите ги гледате с вградения DVB-C тунер на тв и съответно там трябва да присъстват според избрания абонаментен план . Основните тв (БНТ1 ,бтв ,нова и т.н.) обикновено ги има и в основния пакет на кабеларките , така чеби трябвало да ги има - или не сте сканирали правилно или има някакъв друг проблем . Автоматично сканиране обикновено намира всички канали (при някои марки тв продължава по-дълго) .

Модела на телевизора е SAMSUNG UE 40D6000. Разбира се, че ги има в пакета. Не е проблема в сканирането. Явно е друго..

Дедал 27-04-2013 17:36

Индикаторите за сигнала какво показват - задържате бутон info за 5-10 сек. ?

ВикторияЦв 27-04-2013 17:54

Цитирай:

Първоначално написано от Дедал (Мнение243345)
Индикаторите за сигнала какво показват - задържате бутон info за 5-10 сек. ?

Превключва 0 - 10, 10 - 0 и т.н.

Дедал 27-04-2013 18:15

Да идват от кабеларката да си го оправят .:)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:39.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.