Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Xtrend (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=307)
-   -   Филми от компютъра през ЕТ на телевизора (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=24098)

Васил 30-07-2012 20:19

Филми от компютъра през ЕТ на телевизора
 
В една друга тема http://dtv-bg.com/showthread.php?t=23186 , видях как се маунтва папка от компа,но нещо не правя както трябва.Не виждам компа от екстренда.Някой ако има желание да каже как става стъпка по стъпка.

ali_baba 30-07-2012 20:59

Шернал ли си си дял от компютъра? ако не си шерни си иначе няма как да видиш компа през екстранда;)

Васил 30-07-2012 21:29

Шернах само папка.Целия дял ли трябва?

Wanderer 31-07-2012 18:28

И аз имам същото питане, само папка или дял, щото с папка не става, поне при мен.

Чък Норис 31-07-2012 18:35

Може да си шернеш и само папка, не е задължително да е цял дял.
Ако кажете кой каква ОС използва и дадете инфо или някакви скрийншоти за да се види какво точно сте правили може да ви се помогне.

Wanderer 31-07-2012 18:45

1Прикачено(и)
Win7 x64, дял D, папка "XtrendShare", атрибути, NetworkPath: \\име_на_компютъра\XtrendShare; Advanced Sharing: Share this folder и името на шернататa папка. Потребители с права - домашната мрежа с права read/write :)
IP-тата са статични, чудя се дали проблема не е във Workgroups? Xtrenda е "DREAM", компа - "WORKGROUP".

Geryl 31-07-2012 20:20

Пробвай без да задаваш път до папката само с името и на двете места.

Veskop 31-07-2012 20:31

Цитирай:

Първоначално написано от Dei Irati (Мнение176944)
Win7 x64, дял D, папка "XtrendShare", атрибути, NetworkPath: \\име_на_компютъра\XtrendShare; Advanced Sharing: Share this folder и името на шернататa папка. Потребители с права - домашната мрежа с права read/write :)
IP-тата са статични, чудя се дали проблема не е във Workgroups? Xtrenda е "DREAM", компа - "WORKGROUP".


под вола теле търсите!какви WORKGROUP ви гонят?всичко работи и се сетва елементарно....


http://s6.postimage.org/jg34dvupp/20120731_20275119.jpg http://s6.postimage.org/a9ktqlph9/20120731_20290960.jpg http://s6.postimage.org/61umvldfh/20120731_20294207.jpg

http://s6.postimage.org/634kp0f99/20120731_20321030.jpg http://s6.postimage.org/b320wykvx/20120731_20322244.jpg

Васил 31-07-2012 20:36

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение176952)
под вола теле търсите!какви WORKGRUP ви гонят?всичко работи и се сетва елементарно....


http://s6.postimage.org/jg34dvupp/20120731_20275119.jpg http://s6.postimage.org/a9ktqlph9/20120731_20290960.jpg http://s6.postimage.org/61umvldfh/20120731_20294207.jpg

при мен е така но като натисна после на директорията за компа(при теб veskop pc) нищо не става.

Veskop 31-07-2012 20:38

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение176953)
при мен е така но като натисна после на директорията за компа(при теб veskop pc) нищо не става.


Пояснявам за неразбралите,шернатата папка на лаптопа (Vesko,или Vesko-PC) e Downloads2.Папката,в която ги търся (нещата от шернатата папка) в Xtrend-a e medianet.Това е цялата философия....

Васил 31-07-2012 21:06

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение176954)
Пояснявам за неразбралите,шернатата папка на лаптопа (Vesko,или Vesko-PC) e Downloads2.Папката,в която ги търся (нещата от шернатата папка) в Xtrend-a e medianet.Това е цялата философия....

Хубаво!Аз съм ги кръстил по друг начин.Само това е различното.Но после не виждам нищо.Не виждам файловете на компа.

ali_baba 31-07-2012 22:09

А шернал ли си дял от компютъра? ако си с Win XP трябва да имаш една ръчичка под папката на компютъра;) ако си я шернал правилно няма причина да не виждаш компютъра през ET

Wanderer 31-07-2012 22:28

Ще се справя и после ще направя подробен гид кое, как става. Моите уважения към опитващите се да помогнат.

Васил 31-07-2012 22:39

Цитирай:

Първоначално написано от ali_baba (Мнение176973)
А шернал ли си дял от компютъра? ако си с Win XP трябва да имаш една ръчичка под папката на компютъра;) ако си я шернал правилно няма причина да не виждаш компютъра през ET

С вин7 съм и шернах дял D по стандартния начин.Десен бутон -разширено споделяне - разреши -отметка на сподели тази папка - ок
Нещо неправилно ли правя?

Цец0 31-07-2012 22:44

Настройките са адски елементарни, не знам какъв е този зор от повечето ви и не можете да ги направите. Особено на 7-цата. Няма никакъв проблем да се шерне папка или дял. След като се шерне папката на компютъра се отива в Mount Manager-а в Network. Дава се да се създаде нов network mount point. На Active се дава enable. В Local Share Name записвам името на компютъра на който съм шернал папката или дяла, за да ми е по-лесно да знам този маунт пойнт от къде взима файловете :) Mount Type: CIFS. Server IP е айпито на компютъра, на Server share e името на шернатата папка или дял, а на username и password се записва името и паролата на потребителския профил на компютъра.

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение176959)
Хубаво!Аз съм ги кръстил по друг начин.Само това е различното.Но после не виждам нищо.Не виждам файловете на компа.

Провери си името на шернатата папка в компа на Properties/Sharing/Advanced Sharing/Share name

ali_baba 31-07-2012 22:51

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение176978)
С вин7 съм и шернах дял D по стандартния начин.Десен бутон -разширено споделяне - разреши -отметка на сподели тази папка - ок
Нещо неправилно ли правя?

За Win 7 незнам точно как е но ако ти се е появила една ръка отдолу под папката значи си я шернал, а относно настройките те са супер елементарни и са същите като на всеки един HD приемник с енигма;)
единствено обаче приемници с мининмум 400 mhz процесори плейват mkv файлове.
Иначе най-добре шерни целия дял от компа а не само отделна папка и там където пише http://store.picbg.net/thumb/ED/95/e05fbd0b071aed95.jpgServer Share си пишеш D дяла от компа и си готов;;650

Geryl 01-08-2012 09:13

Така като гледам проблема му е в win7 а не в екстренда ,просто уина не му дава права добави "everyone" в потребителите .И провери настройките на мрежата която си избрал.

Васил 01-08-2012 19:29

Цитирай:

Първоначално написано от Geryl (Мнение177035)
Цитирай:

Така като гледам проблема му е в win7 а не в екстренда ,просто уина не му дава права
може и да си прав...
Цитирай:

добави "everyone" в потребителите .И провери настройките на мрежата която си избрал.

може ли по-подробно

shemetcho 01-08-2012 23:23

Със Win7 нещата не са толкова прости колкото си мислите. Освен everyone трябва да се пипнат и малко advanced настройки в Network center. За повече инфо: :clickme
За незнаещите английски има картинки ;;573

Цец0 02-08-2012 00:07

Цитирай:

Първоначално написано от shemetcho (Мнение177166)
Със Win7 нещата не са толкова прости колкото си мислите. Освен everyone трябва да се пипнат и малко advanced настройки в Network center. За повече инфо: :clickme
За незнаещите английски има картинки ;;573

Интересно на мен защо никога не ми се е налагало да пипам тези адванс настройки, а никога не съм имал проблем при стрийма от компютъра към сат.приемника? :) Лично според мен целия проблем на колегите, които не успяват да подкарат стрийма идва от начина по който шерват папките и правата.... И продължавам да твърдя - с Win7 нещата са изключително прости....

yavor1 02-08-2012 00:47

Цитирай:

Първоначално написано от Geryl (Мнение177035)
Така като гледам проблема му е в win7 а не в екстренда ,просто уина не му дава права добави "everyone" в потребителите .И провери настройките на мрежата която си избрал.

не му е там проблема, шернал съм на жена ми папка мовие в дял Е, но съм ползвал точно настройките , които веско по-горе е дал, без да си позволявам волности от рода на смяна на имена и др.

естествено на жена ми лаптопа е с win7 ( опер.система, която ми е противна, но не и намерих драйвери за хр)
целия проблем е в задклавиатурата ;;650

Geryl 02-08-2012 09:54

Искам да се извиня на Васил за обяснението ми в пост 17.Когато човек знае нещо си мисли ,че и другите трябва да го знаят и само дава насока.
Васко за да ти се отговори по-подробно ще трябва да дадеш малко повече информация.
1.уиндоус 7 кой (ултимейт,хоум,професионал)
2.Какъв юзер и какви права
3.коя мрежа си избрал (хоум,офис или публична)
И другия ми съвет е виж с друг комп дали виждаш и отваряш папката,тогава ще знаеш със сигурност каде да търсиш проблема.

Васил 02-08-2012 19:30

Цитирай:

Първоначално написано от Geryl (Мнение177214)
Искам да се извиня на Васил за обяснението ми в пост 17.Когато човек знае нещо си мисли ,че и другите трябва да го знаят и само дава насока.
Васко за да ти се отговори по-подробно ще трябва да дадеш малко повече информация.
1.уиндоус 7 кой (ултимейт,хоум,професионал)
2.Какъв юзер и какви права
3.коя мрежа си избрал (хоум,офис или публична)
И другия ми съвет е виж с друг комп дали виждаш и отваряш папката,тогава ще знаеш със сигурност каде да търсиш проблема.

Уиндоус7 ултимейт серв.пак1, 32бит операц.с-ма, мрежата е "хоум" в която влизат компа, два лаптопа, ЕТ6000 и ТВто. За кой юзер става въпрос?На компа имам само един с правата на администратор.Всичко се "захранва" с нет от рутер ТП линк

Geryl 02-08-2012 20:24

Със лаптопа влизаш ли в шернатата папка,ако влизаш проблема е в екстренда ако ли не в шерването от компа.За шерването утре сътрин ще пиша подробно защото сега ми е много 'Арианата'.х

Васил 02-08-2012 20:44

Цитирай:

Първоначално написано от Geryl (Мнение177330)
За шерването утре сътрин ще пиша подробно защото сега ми е много 'Арианата'.х

Ще бъда благодарен! С лаптопите не мога да си правя експерименти.

Geryl 03-08-2012 10:44

Първото което трябва да направиш е настройка на home мрежата.В долния десен ъгъл на десктопа има икона на мрежата(компютър или стълбица за WIFI) с десен бутон на мишката върху иконата и избираш Отвори център за мрежи и споделяне(Open Network and Sharing Center)
1.Отваряме център за мрежи и споделяне(Network and Sharing Center)
2. В ляво Промяна на разширените настройки за споделяне(Change advanced sharing settings)
3. Избираме Дом или работа(Home or Work)
4.На първото :Включи откриването на мрежа(Turn on network discovery)
На второто: Включване на споделяне на файлове и принтери(Turn on file and printer sharing)
На третото:Включване на споделянето,така че всеки с мрежов достъп да може само да чете и записва файлове в публичните папки(Turn on sharing so anyone with network access can read and write files in the Public folders)
На четвъртото: пропускаш
На петото: Разреши споделяне на файлове и устройства,използващи 40 или 56-битово шифроване(Enable file sharing for devices that use 40- or56-bit encryption)
На шестото: Изключи споделянето,защитено с парола(Turn of password protected sharing)
На последното: Използвайте потребителски акаунти и пароли за свързване с други компютри(Use user accounts and passwords to connect to other computers)
След тези настройки при папката която ще споделяш.С десен бутон върху папката и избираш от появилото се меню свойства(Properties) .На появилият се прозорец горе имаш избор на под прозорец там избираш Споделяне (Sharing).Появява се бутон Споделяне(Share…) натискаш,появява се прозорец в които са юзерите с права от падащото меню избираш Everyone и го добавяш с бутона добави (Add).След като си го добавил срещу него има падащо меню от което избираш Четене/запис(Read/wryte).Избирам това защото искам да мога и да записвам от телевизора на отдалечения хард.
Това е по настройката на компа.

bu12tras 03-08-2012 11:49

Що мъчите машинките за нещо за което не са създадени ;;601

Veskop 03-08-2012 11:55

Цитирай:

Първоначално написано от hitman (Мнение177412)
Що мъчите машинките за нещо за което не са създадени ;;601

я бе,не са!почти няма файл който на не ми е тръгнал :D

Lyubo8306 15-10-2012 16:17

2Прикачено(и)
Пичове, аз стигам до някъде и удрям на камък.

Виждам тренда от компа, виждам и компа в тренда

като вляза в тренда от компа имам две папки - хардиск и root

Отивам на т.н recording paths и там не мога да избирам нищо, а до колкото разбирам от там трябва да избера шернатата папка на компа ми.

Geryl 15-10-2012 16:44

Local share name -името на шернатата папка
Server name - името на шернатата папка
И на двете места трябва да е едно и също.

Lyubo8306 15-10-2012 19:03

1Прикачено(и)
А тук, кое как трябва да е настроено

Geryl 15-10-2012 22:31

Според мен тук са лични настройки,те зависят от това къде искаш да записваш(на usb хард диск(флашка) или на компютър вързан по мрежа).Ти трябва да прецениш сам според ресурсите с който разполагаш.На всеки ред с натискане на бутон (ОК) и със стрелките на дистанционното избираш папката .

martinakis 15-10-2012 23:51

Eм то това съм го писал преди време ,ама иска и четене .

Цитирай:

Първоначално написано от Geryl (Мнение192710)
Local share name -името на шернатата папка
Server name - името на шернатата папка
И на двете места трябва да е едно и също.


reeexx 28-04-2013 23:00

Благодаря, на всички за точните обяснения за пускане на филми директно от РС на Xtrenda4000.
Бъдете живи и здрави.
Само дето субтитрите са на инджикитайски.

yavor1 29-04-2013 00:02

Цитирай:

Първоначално написано от reeexx (Мнение243636)
Благодаря, на всички за точните обяснения за пускане на филми директно от РС на Xtrenda4000.
Бъдете живи и здрави.
Само дето субтитрите са на инджикитайски.

от теб остава да прочетеш какъв формат да ги направиш, ама дали ще прочетиш зависи от теб. по вероятно е нова тема да отвориш "помощ субтитрите ми са маймунски" четете , то четенето сляпото окато прави е казал поета преди век

reeexx 29-04-2013 00:29

Четем ве колега не може всичко като тебе да знаеме, но отвреме на време питаме.

james_1 29-04-2013 09:31

Цитирай:

Първоначално написано от reeexx (Мнение243670)
Четем ве колега не може всичко като тебе да знаеме, но отвреме на време питаме.

Отваряш субовете с notepad даваш (файл-запиши като....) отдоло даваш на кодиране UTF-8, записваш и можеш да си пускаш филма за гледане.

reeexx 02-05-2013 23:33

Добър вечер, при EasyMedia субтитрите в какъв формат трябва да са, защото с Медия плеъра не можах да ги пусна с Нотепад, а и много забива предварително благодаря.

r4ptor 24-02-2014 21:27

подкарах ги филмите от компа, но, има ли начин да коригирам съотношението на екрана, да разпъна във вертикал например???
някакъв плеър ли да тегла?

Кермит 24-02-2014 21:41

Ръчни AV настройките преди да пуснеш филма. Това ако си с тъпнята Open Pli.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:26.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.