Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=245)
-   -   Питане за CAM от Близу (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=30250)

vasilstf 24-08-2013 23:08

Питане за CAM от Близу
 
На сайта са обявили някакви модели телевизори като съвместими с техния CAM. Та въпроса ми е дали е нещо по-специално или има някаква особеност в CAM модула, понеже не виждам моя телевизор, но има по-стари модели? Става въпрос за L42E30 viera.

кисмет1974 24-08-2013 23:49

ми вземи модола и го пробвай най-много да им го върнеш

vasilstf 24-08-2013 23:53

То това е ясно, но от въпроса "дали ще стане" зависи дали ще бъда техен абонат. Защото не искам допълнителен приемник за цифрова телевизия. Ако пък се наложи, ще избера друг оператор.

Joe 25-08-2013 15:11

Слота за кам модула би трябвало да е стандартен за всички телевизори. Ако не си сигурен, питай на някоя каса или на телефона им. Аз преди 4-5 години се обачих, казах им модела ТВ и след 1 ден вече бях с такъв модул. 5 години го ползвам и нямам проблем. Ако е от значение, телевизорът ми е Сони.

Момчил Минков 25-08-2013 16:11

Фен, Направи си сървърче, Ако ТВ-то ти има ЛАН и има възможност да се свързва към сървър (последното не съм го чувал, ама знам ли, такива работи вече има и току виж и ТВ-тата да могат да слушат концерти)

vasilstf 25-08-2013 17:19

Има лан, но как да го закача, как става номера с концерта? Може и линк към инфо на лично, благодаря :)

----
със Tapatalk

кокович 25-08-2013 17:26

Няма такъв вариант през ЛАН или wifi. Вариантите са само с Диабло или Матрикс модул. Макар ,че повечето Смарт телевизори са на база линукс ОС и се подкарва Оскам, няма начин да се насочат Емм към него и да връща активен CW.

vasilstf 25-08-2013 17:41

Мислех, че концертите стават само със по-скъпи приемници, едва ли би станало с вградения тунер. Макар да имам интернет на телевизора, досега не съм се интересувал дали е възможно. Пък и предполагам, че е необходимо да се префлашне с къстъм фърм, защото едва ли би станало със допълнително приложение. Така мисля.

----
със Tapatalk

ВалчоП 25-08-2013 20:37

Цитирай:

Първоначално написано от кокович (Мнение271771)
Няма такъв вариант през ЛАН или wifi. Вариантите са само с Диабло или Матрикс модул. Макар ,че повечето Смарт телевизори са на база линукс ОС и се подкарва Оскам, няма начин да се насочат Емм към него и да връща активен CW.

Колегата Кокович е прав ;;513, все още няма алтернативен софт за смарт TV, но със споменатите модулчета е възможно един такъв TV да концертира.
Колегата може да попрегледа раздела за диабло и по-специално тази тема.

;;650

vasilstf 25-08-2013 21:26

Ако правилно съм разбрал последния пост, работата с концертите се върши от въпросния модул, който прави връзка със сървър през вифи. И става възможно каката да запее и на моя телевизор без допълнителен dvb-c приемник. Ако има вариант мога да ползвам и през lan кабел, имам два опънати до телевизора. Все още съм навън, но като се прибера ще разгледам гугъл какво ще каже.

Иначе се свързах с близалките и техен оператор потвърди, че няма проблем със съвместимостта. Но кой да се сети по-рано за тая опция.

----
със Tapatalk


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:57.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.