Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   GOLDEN MEDIA (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=297)
-   -   Как да настроя oscam в Spark (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=25434)

Веселин Василев 23-10-2012 01:13

Как да настроя oscam в Spark
 
Здравете,
Имам golden media 990 и инсталиран спарк и енигма 2.
Харесва ми спарка и се опитвам да вкарам линия която приятел ми е предоставил и да настроя oscam емулатора.
Във root/var/keys когато сложа в CCcam.cfg слагам С: address port user pass
В root/plugin/tuxbox/config нищо не съм пипал макар там да имам 16-17 файла.
Ползвах OScam CCcam Client creator 1.0 и Oscam Config Creator², гледах в ютюб и форумите но нищо...
И много често всичко сработва но разкодира за минути, часове или цял ден и после без видима причина пак зспира да разкодира. Имам нужда от напътсвия :-(

oktay89 23-10-2012 01:40

свали си това:
http://www.swtools.biz/plugins/Spark...12-07-2012.rar
от плугин camconf(с червеното копче) избираш,че искам да настроиш оскам.Слагаш си линията,най-долу избираш че ще се свърже с cccam и после стартираш oscam_sh4 plugin.

П.С. Не знам защо,но при мен Mgcamd се държи по-стабилно на спарк,така че ти го препоръчвам.

явор73 29-10-2014 09:32

Спарк и инсталиране на Осками - кейс
 
Не мога да инсталирам плугин кейове ,как става през ДСС то за да настроя ССкам линията си и да работи пред Спарка?Дръпнал съм си иначе :SparkBox_all_emu_plugins_01-05-2012 , secret-feed.sh4 , но не знам в кои папки и какво се поставя?:s101

явор73 29-10-2014 18:37

Няма ли кой да помага,като за начинаеш на Спарк ОС.На Енигмата беше по лесно,а в Спарк меню Плъгини нищо не се вижда,а през ДСс уж слагам някакви плъгини за камове,но в приемника.....нищичко няма.Кьорава работа.С флашка 8Гб пак нищо не стана с рестарт,а с Медия плеъра уж са видими файловете,но няма опция за инсталиране на плъгини...?

mitkor 29-10-2014 19:12

Цитирай:

Първоначално написано от явор73 (Мнение342985)
Няма ли кой да помага,като за начинаеш на Спарк ОС.На Енигмата беше по лесно,а в Спарк меню Плъгини нищо не се вижда,а през ДСс уж слагам някакви плъгини за камове,но в приемника.....нищичко няма.Кьорава работа.С флашка 8Гб пак нищо не стана с рестарт,а с Медия плеъра уж са видими файловете,но няма опция за инсталиране на плъгини...?


Install plugin
usb installation:
- copy plugin folder to the root directory of first partition of usb stick
- connect usb stick to stb. stb shall prompt a message to user to upgrade plugin.

Аз ти предлагам това plugin_Oscam-Ymod-v18t45_for-spark.rar
И тогава с DCC /var/tuxbox/config/

явор73 29-10-2014 19:48

Ок свалям на компа плугина и после какво правим?

preslav 29-10-2014 20:17

Цитирай:

Първоначално написано от Веселин Василев (Мнение194656)
Здравете,
Имам golden media 990 и инсталиран спарк и енигма 2.
Харесва ми спарка и се опитвам да вкарам линия която приятел ми е предоставил и да настроя oscam емулатора.
Във root/var/keys когато сложа в CCcam.cfg слагам С: address port user pass
В root/plugin/tuxbox/config нищо не съм пипал макар там да имам 16-17 файла.
Ползвах OScam CCcam Client creator 1.0 и Oscam Config Creator², гледах в ютюб и форумите но нищо...
И много често всичко сработва но разкодира за минути, часове или цял ден и после без видима причина пак зспира да разкодира. Имам нужда от напътсвия :-(

Колега на енигмата имал ли си проблеми?

Стоянх 29-10-2014 20:18

Тук качих OSCam r9919, компилирах я преди седмица - две, при мен работи перфектно под Спарк. В ъплоуд центъра съм написал как става инсталацията.

явор73 29-10-2014 21:23

Здрасти,
Разархивирах файла с ДСС то и го копирах в меню var-/root/plugin/ в папка : bin .Вече го виждам и стартирах от Спарка този плугин.Сега къде да търся конфизи за да си настроя сскам линията?

явор73 29-10-2014 21:26

Цитирай:

Първоначално написано от preslav (Мнение343013)
Колега на енигмата имал ли си проблеми?

С енигмата няма проблем гледа б...а,но искам да работи и на Спарк защото има и други плъгини да се ползват и се надявам да се държи и линията ми по добре


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:15.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.