Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   СОТ охранителна техника (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=129)
-   -   Видео наблюдение (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=33480)

Маската 08-05-2014 19:24

Видео наблюдение
 
Здравейте въпросът ми е каква програма трябва да имам за да наблюдавам камерите от складът ми (примерно) във вкъщи и как би станало,ако може по-подробно защото четох,че се е изисквало име,парола,порт и адресът ИП-от или името зависи как е настроено,а и също така как да разбера ИП-то на системата за камери защото нали се свързват към рутера.Значи въпросът ми е ако може някой,който ги разбира ако може да го опише и от телефон как би ставало да се наблюдават само.
Да опиша всичко имам като започна от DVR,камера,рутер всичко,което е необходимо за да се наблюдава.

hajduk 08-05-2014 19:38

Цитирай:

Първоначално написано от Маската (Мнение319714)
Здравейте въпросът ми е каква програма трябва да имам за да наблюдавам камерите от складът ми (примерно) във вкъщи и как би станало,ако може по-подробно защото четох,че се е изисквало име,парола,порт и адресът ИП-от или името зависи как е настроено,а и също така как да разбера ИП-то на системата за камери защото нали се свързват към рутера.Значи въпросът ми е ако може някой,който ги разбира ако може да го опише и от телефон как би ставало да се наблюдават само.
Да опиша всичко имам като започна от DVR,камера,рутер всичко,което е необходимо за да се наблюдава.

Всички тези въпроси трябва да зададеш на този, който ти е направил видео наблюдението на склада ... никой тук няма как да знае верните отговори ...

Маската 08-05-2014 20:04

Ок благодаря

DIMCHO 08-05-2014 20:11

Име и парола са фабрично зададени или ти си ги задаваш,порта- ти си го задаваш в ДВР-ра, адресът ИП ти е външното ИП на интернета.
Има доста варианти за гледане през отдалечен комп.
За през тел. ползвам DroidGuard за андроид от гугълплеймагазина.

oldman 09-05-2014 12:20

Ще ти помогна, ако отговаряш последователно на въпросите ми.
Имаш ли достъп до рутера?
Имаш ли статичен IP адрес на рутера?
Имаш ли достъп до DVR-а?

Маската 11-05-2014 08:04

Да благодаря за отговорите,а относно достъпът сега нямам достъп до никое 1 от изброените,но дано да е скоро за да мога като пътувам към София да ви кажа кое как е.

ТКЗС 24-04-2018 11:18

Ще повдигна малко темата , не ми се правеше нова със същото име , аи колегата явно е оправил проблема . При мен ситуацията е следната : мой познат иска да си монтира 2 обикновени външни камери с инфрачервена подсветка на ъгъла на къщата, като ще бъдат една до друга, просто ще гледат в различни посоки . Не държи за наблюдение по интернет , иска чрез платка за настолен комп , да се записва около седмица назад по възможност с опция да се превърта назад във времето . От цялата система засега имаме камерите , компютъра и адаптерите . Относно кабелите , знам че е правилно да се пусне по един коаксиален и отделно по един токов кабел до всяка , но понеже разстоянието на кабела е малко около 5-6 метра, се чудя дали няма да се получи ако обединя всички кабели в един общ фтп или сот кабел и само той да излиза за двете камери . Ще влязат ли много смущения във видео сигнала според вас така , понеже съм виждал този ефект на по големи разстояния ? А относно платката очаквам съвет коя би била подходяща за сравнително стар , но приличен настолен комп и кой софт е за препоръчване . Приемам дори и оферти за ставаща платка , понеже гледах доста в олх , но не ми се рискува на този етап, с нещо което не мога да тествам на място. Благодаря за съветите предварително !

братушка 24-04-2018 14:19

От бесплатния софт това може би е най-свястното:
http://catspy.de/

oldman 24-04-2018 15:06

ФТП не е добро решение. По-добре пусни два коаксиални и един токов за двете камери. Токът за двете ще е около 1 ампер. Също не е добра идея да държиш непрекъснато включен комп за запис. Има евтини DVR - има и промоции - DVR + камери.

братушка 24-04-2018 15:20

Цитирай:

Също не е добра идея да държиш непрекъснато включен комп за запис.
Дънната платка не се различава много от платка на DVR: и двете си имат имат процесор, памети, контролери различни... Ако не се включват монитор и да се пусне спестяващ режим за диска консумират почти еднакво. Ако компа явно си го има - защо да не се ползва?...
А и компа има повече ардъм за надграждане и видове комуникации.

Между другото въпросния софт прекрасно работи и с USB WEB камерки. Могат да се турят 1-2 такива като допълнение за наблюдение вътре да речем.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:26.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.