Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ДРУГИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Настройка на цифрови ефирни канали ? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=26531)

Дявола94 27-12-2012 16:51

Настройка на цифрови ефирни канали ?
 
Здравейте , имам спешна нужда от помощ . Преди 2 дни си купих LED TV Philips 221TE4L има вграден тунер за цифрова телевизия . Абонат съм на Булсатком , но от чисто любопитство реших да направя търсене на цифрови ефирни канали , защото ми казаха , че би трябвало да излязат 3-4 канала . Свързах ТВ-то с кабел директно от антената на булсаткома с обикновенната букса на тв-то . Кзаха ми , че трябва да задам , като страна Финландия - направих го , нито един канал не ми излиза , пробвах пак и пак и пак и нищо . Можете ли да ми кажете някакви настройки или как да постъпя ?
П.П Ако има някакво значение намирам се на 10 км от Благоевград , казаха , че би трябвало всички населени места в окръга да имат достъп до тези ТВ .

лтрифонов 27-12-2012 17:02

Цитирай:

Първоначално написано от Дявола94 (Мнение209813)
Свързах ТВ-то с кабел директно от антената на булсаткома с обикновенната букса на тв-то .

Е браво :) как успя?

Може да ползваш някаква стара изостанала антена от времето преди булсаткома на първо време, за да провериш какво ще хванеш в твоя район. Със сателитната няма да стане.

halvata1 27-12-2012 17:02

За да хващаш ефирна цифрова телевизия, не ти е необходима сателитната антена. Просто една антенка за дециметровия обхват, тв тунера да е DVB-T MPEG 4 и най-важното да има "излъчване" в твоя район.

Дявола94 27-12-2012 17:06

А антенката може ли да е вътрешна ( не съм много на ти с тея неща )

halvata1 27-12-2012 17:11

Цитирай:

Първоначално написано от Дявола94 (Мнение209824)
А антенката може ли да е вътрешна ( не съм много на ти с тея неща )

За Пловдив може, но за твоят район трябва да ти каже някой от вашият край.

Dalavera 27-12-2012 19:27

Цитирай:

Първоначално написано от halvata1 (Мнение209825)
За Пловдив може, но за твоят район трябва да ти каже някой от вашият край.

За неговия район /регион/ не се знае кои може да му каже. Просто защото колегата @Дявола94 не е посочил точно от къде е. Профила му е не пълен и не може да получи актуална информация, а и явно не ползва чичко Гъгъл за инфо. за параметрите на цифровата евирна тв. за неговия район /регион/. Възможно да е на такова място на 10км. от Благоевград, че да няма достатъчно силен сигнал или тв-то на колегата с антената да са в "дупка" или "сянка".

Дявола94 29-12-2012 12:35

Цитирай:

Първоначално написано от Dalavera (Мнение209881)
За неговия район /регион/ не се знае кои може да му каже. Просто защото колегата @Дявола94 не е посочил точно от къде е. Профила му е не пълен и не може да получи актуална информация, а и явно не ползва чичко Гъгъл за инфо. за параметрите на цифровата евирна тв. за неговия район /регион/. Възможно да е на такова място на 10км. от Благоевград, че да няма достатъчно силен сигнал или тв-то на колегата с антената да са в "дупка" или "сянка".

Така извинявам се наистина за непълната информация , намирам се в едно село Падеш точно на 10 км от Бл-град , пробвах с вътрешна антена , но хванах само аналоговата БНТ1 , възможно ли е сигнала да не е достатъчно силен , тъй като селото е обградено с планини ?

emskia 29-12-2012 14:19

Явно като задаваш тв-то да търси не го го настройваш правилно. На моя Самсунг има режим на търсене на само ефирна цифрова!!!

mezdrata 29-12-2012 14:56

Колегата от Падеш да си спомни или да пита на къде са сочели антаните им по времето на комунизма с колко големи антени са ползували за втора програма,а ако го влече може да пита иза Скопие от къде са гледали или Белград 2и 3канал иможе да му се усмихне щастието от някой ъгъл.Иначе казано Скопие беше на 22канал,Белград на 26 и34,канал 3 на 28к-л,втора наша на 29к-л,руската на 41к-л мисля че беше,а и имаха на 52к-л БНТ 1.Сръските бяха от Бесна кобила,ако му говори нещо името Скопие имаха на Осговска ретранслатор а нашите бяха от Конеската планина и някакви локални ретранслатори.Та колко са били големи тогава антените минимум толкова трябва и в момента да бъдат.

Дявола94 29-12-2012 15:12

Цитирай:

Първоначално написано от mezdrata (Мнение210553)
Колегата от Падеш да си спомни или да пита на къде са сочели антаните им по времето на комунизма с колко големи антени са ползували за втора програма,а ако го влече може да пита иза Скопие от къде са гледали или Белград 2и 3канал иможе да му се усмихне щастието от някой ъгъл.Иначе казано Скопие беше на 22канал,Белград на 26 и34,канал 3 на 28к-л,втора наша на 29к-л,руската на 41к-л мисля че беше,а и имаха на 52к-л БНТ 1.Сръските бяха от Бесна кобила,ако му говори нещо името Скопие имаха на Осговска ретранслатор а нашите бяха от Конеската планина и някакви локални ретранслатори.Та колко са били големи тогава антените минимум толкова трябва и в момента да бъдат.

Така, не мога да се сетя или да знам какво е било по времето на комунизма щото съм на 18 години :D


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:41.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.