Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОМПЮТРИ и периферия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Питане за лицензиран софтуер (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42370)

баисар 09-05-2017 22:12

Питане за лицензиран софтуер
 
Тъй като ми предстои полет до Великобритания с лаптоп (без стикер за легален Уиндоус) ,дали ще имам ядове с властите по летищата ?Забелязвал съм при предишните ми посещения на острова винаги служителите на летището объщат лаптопа откъм крачетата..досега бях с друг лаптоп със стикер..но този път съм без такъв..моля за информация запознатите колеги.

AGT 09-05-2017 22:17

Влизал съм в UK над 25 пъти поне ........ и никога ама никога не са ми гледали какво нося ( компютри , таблети , телефони или каквато и да е техника ) . Единствено на излитане от което и да е летище изискването е да са в отделна "тава" при проверка - но никога не са ги гледали ( пипали ) .

yavor1 09-05-2017 22:37

Заинтересувай се дали е разрешено пренасяне в личния багаж на електроника, отскоро има забрана за доста авиодестинации!
Ако ти е в чекирания багаж, на рентген не се вижда дали има или няма стикер ;)

Joe 09-05-2017 22:44

Питане за лицензиран софтуер
 
Забраната за електронни устройства в ръчният багаж важи за полети от рискови държави. Турция е такава. Ако летиш от Ататюрк, нямаш право на електроника в ръчният багаж, от България няма проблем да носиш лаптоп на борда.
Относно лицензираният софтуер - стикерите падат... имат такова свойство. Минавал съм летищен контрол стотици пъти и никога, ама никога, не са ми проверявали Виндовса. Ако ти си гузен... е това е друг въпрос... Ти се дръж виновно пред полицията, па чакай да не те спрат.

Via Tapatalk

лун2лан 10-05-2017 00:20

Когато решат винаги могат да те глобят за нелегален софтуер. Един приятел беше в Германия за 2 месеца, звъннаха му на вратата да го глобят, че му бил нелегален уиндоуса. Майкрософт ..и други винаги знаят на кой и кога му е легален или нелегален софтуера, знаят и къде се ползва естествено.

амиго 10-05-2017 07:09

Цитирай:

Първоначално написано от баисар (Мнение450810)
Тъй като ми предстои полет до Великобритания с лаптоп (без стикер за легален Уиндоус) ,дали ще имам ядове с властите по летищата ?Забелязвал съм при предишните ми посещения на острова винаги служителите на летището объщат лаптопа откъм крачетата..досега бях с друг лаптоп със стикер..но този път съм без такъв..моля за информация запознатите колеги.

Няма логика да проверяват . Лаптопа може да бъде с различен софтуер . Дори и с windows 10 .

Чък Норис 10-05-2017 10:10

:lol15:
Лаптопа може въобще да не е с виндолс, какво ще ти го включат да ти го разгледат ли? :lol15:

Joe 10-05-2017 11:54

Питане за лицензиран софтуер
 
По принцип, ако искат могат да се заядат, но това обикновено е по сигнал. Както вероятно е станало с човека в Германия от по горните постове. Освен това Вин10 е също платен. Като се има предвид, че покана за безплатен ъпгрейд получиха само лицензираните версии на Вин7...


Via Tapatalk

Гената89 10-05-2017 12:15

Цитирай:

Първоначално написано от Joe (Мнение450846)
По принцип, ако иска могат да се заядат, но тива обикновено е по сигнал. Както вероятно е станало с човека в Германия от по горните постове. Осен това Вин10 е също платен. Като се има предвид, че покана за безплатен ъпгрейд получиха само лицензираните версии на Вин7...


Via Tapatalk

не е баш така,аз съм с пиратска 7ца на едното пц,и 8.1 на лаптопа също пиратски,и на двата се обнови без проблем :D и си останаха активирани,но не издържах на тва недоразумение и го махнах.
До автора,ако толкова те е страх,сложи си един линукс и няма да имаш проблеми при тях.

mit 10-05-2017 12:33

А ,ако толкова те е шубе можеш да си сложиш флашка с линукс и да забраниш харда да буутва -парола на биоса и те така..


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:28.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.