Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Скорост на CCTV Камера 4мп. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=48564)

digimp 04-02-2024 22:15

Скорост на CCTV Камера 4мп.
 
Здравейте,
не намерих темата за камери за наблюдение и питам тук.
Каква скорост трябва да осигуря на камера 4 мп?

При мен върви през малко лош wireless на 100-200кб. и това което качва в облака насича зверски. Това което записва на локалната мемори карта е ок.

Благодаря!;;513

TUISTERa 04-02-2024 22:45

:) Според мен не насича, ами ти е настроена на 1-5 кадъра в секунда, за да изглежда ок камера, трябва да е настроена на поне 15 кадъра в секунда, пр и резолюция 2560 x 1440 това е 3-4 мегабита

111111 05-02-2024 01:00

Между 12-25 кадъра на 720р трябва да ти е достатъчно ясна картината.

Хубавите камери им казваш изходяща скорост те си смятат останалото.

Тъй наречения "Облак" е най обикновенно тунелно прокси.
В някой случай минава през някъде си по чужбинско с много маймуни на клона.

TUISTERa 05-02-2024 18:03

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение595231)
Между 12-25 кадъра на 720р трябва да ти е достатъчно ясна картината.

Хубавите камери им казваш изходяща скорост те си смятат останалото.

Тъй наречения "Облак" е най обикновенно тунелно прокси.
В някой случай минава през някъде си по чужбинско с много маймуни на клона.

Е що 720р? И никъде не е казал какъв е модела на камерата и какъв е облака, но според мен е някаква китайка от типа имоу,реолинк, и други подобни, които пишат в техния облак и после искат пари :)

Хоризонт 05-02-2024 19:54

Преди хвърляха боб за да разберат сега си имаме чат джипити и аз го попитах по този въпрос за 4 мегапикселовата охранителна камера и ето това ми отговори:

ChatGPT

За видео с резолюция 2688x1520 в облак е препоръчително да използвате кодек H.264 и битрейт от около 10-15 Mbps. Този комбиниран кодек и битрейт осигуряват добро качество на видеото при сравнително малък размер на файловете, което е важно за съхранение и предаване в облаковата среда. Все пак, трябва да се има предвид, че кодекът и битрейтът могат да варират в зависимост от конкретните изисквания и предпочитания на потребителя.

Underworld 05-02-2024 21:41

Е то зависи и облака до каква скорост приема.
Ако можеш направи локален запис.
Поздрави
К

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

111111 06-02-2024 23:29

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение595243)
Преди хвърляха боб за да разберат сега си имаме чат джипити и аз го попитах по този въпрос за 4 мегапикселовата охранителна камера и ето това ми отговори:

ChatGPT

За видео с резолюция 2688x1520 в облак е препоръчително да използвате кодек H.264 и битрейт от около 10-15 Mbps. Този комбиниран кодек и битрейт осигуряват добро качество на видеото при сравнително малък размер на файловете, което е важно за съхранение и предаване в облаковата среда. Все пак, трябва да се има предвид, че кодекът и битрейтът могат да варират в зависимост от конкретните изисквания и предпочитания на потребителя.

LowIQcopyGPT ти е намекнало че не се ли научиш с практика нема стане
камерите вече са Н265 и при 2К и 5 мегабита ще ти стигнат
Ако е по убава камера сама ще си джурка кадрите от 1 до 30 в секунда

720p mjgeg ги кара на на 1,2 мегабита при 25fps TP-Link n250
1600x1200 mjpeg 15FPS 0.92 мегабита Vivotek

Че с втората може да броиш парите с касиерката не споменаваме.

Хоризонт 07-02-2024 19:12

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение595295)
LowIQcopyGPT ти е намекнало че не се ли научиш с практика нема стане
камерите вече са Н265 и при 2К и 5 мегабита ще ти стигнат
Ако е по убава камера сама ще си джурка кадрите от 1 до 30 в секунда
.

Опитвам се да помогна на колегата иначе една от причините да си купя нов телевизор е и заради HEVC
А известно ли ти е че HEVC H265 има 4 разновидности- Advance, MPEG LA, Velos Media и Technicolor.
За още един пример H265 го има и в камерата на по стари телефони например самсунг а71 обаче в някои видео обработващи програми като за пример Corel VideoStudio 2022 не може да възпроизвежда и обработва Н265 , а следващата Corel VideoStudio 2023 направо е правена за този кодек.
https://www.youtube.com/watch?v=HGHZ...nel=TechGuides

dolby 08-02-2024 00:55

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение595295)
LowIQcopyGPT .......

Имам чувството че го даунгрейднаха с всяка нова версия особено ако ползваш фрии версията. Но хубавото е че се появи конкуренция и само трябва да избереш кое кога да ползваш.

dolby 08-02-2024 01:05

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение595243)
Преди хвърляха боб за да разберат сега си имаме чат джипити и аз го попитах по този въпрос за 4 мегапикселовата охранителна камера и ето това ми отговори:

ChatGPT

За видео с резолюция 2688x1520 в облак е препоръчително да използвате кодек H.264 и битрейт от около 10-15 Mbps. Този комбиниран кодек и битрейт осигуряват добро качество на видеото при сравнително малък размер на файловете, което е важно за съхранение и предаване в облаковата среда. Все пак, трябва да се има предвид, че кодекът и битрейтът могат да варират в зависимост от конкретните изисквания и предпочитания на потребителя.


Цитирай:

Скоростта, която е необходима за 4MP камера, зависи от редица фактори, включително:

Разделителна способност: 4MP камера може да записва видео в различни резолюции, като например 1080p (1920x1080) или 720p (1280x720). По-високата разделителна способност ще изисква по-висока скорост на интернет.
Честота на кадрите: Честотата на кадрите е броят на кадрите, които камерата заснема в секунда. По-високата честота на кадрите ще осигури по-плавно видео, но ще изисква и по-висока скорост на интернет.
Качество на видеото: Качеството на видеото може да се регулира от ниско до високо. По-високото качество ще изисква по-висока скорост на интернет.
Кодек: Кодекът е алгоритъм, който се използва за компресиране на видео данни. Някои кодеци са по-ефективни от други и могат да компресират видео данните до по-малък размер, без да се губи качество.
Препоръчителни скорости:

За 1080p видео:
Стандартно качество: 1.5 Mbps - 2 Mbps
Високо качество: 3 Mbps - 4 Mbps
За 720p видео:
Стандартно качество: 750 kbps - 1 Mbps
Високо качество: 1.5 Mbps - 2 Mbps
В вашия случай:

Ако камерата ви записва 4MP видео с 1080p резолюция и стандартно качество, би трябвало да ви е необходима скорост на интернет от около 1.5 Mbps - 2 Mbps.

Възможни причини за насичане:

Ниска скорост на интернет: Ако вашата интернет връзка е по-бавна от 1.5 Mbps, това може да е причината за насичането.
Слаб Wi-Fi сигнал: Ако Wi-Fi сигналът е слаб, това може да доведе до проблеми с качването на видео в облака.
Претоварване на мрежата: Ако други устройства в мрежата ви използват интернет, това може да доведе до претоварване и да повлияе на скоростта на вашата камера.
Предложения за подобряване на връзката:

Поставете камерата по-близо до Wi-Fi рутера: Това ще подобри силата на сигнала.
Използвайте Ethernet кабел вместо Wi-Fi: Ethernet връзката е по-стабилна и ще осигури по-висока скорост.
Проверете за други устройства, които използват интернет: Уверете се, че други устройства не претоварват мрежата.
Свържете се с вашия интернет доставчик: Ако все още изпитвате проблеми, може да се свържете с вашия интернет доставчик, за да проверите за проблеми с вашата връзка.


Някои камери имат вграден битрейт контрол, който ви позволява да регулирате количеството данни, които се изпращат по интернет. Намаляването на битрейта може да помогне за намаляване на насичането, но може също така да доведе до по-ниско качество на видеото.
Някои облачни услуги за съхранение на видео предлагат различни нива на качество. Може да искате да изберете по-ниско ниво на качество, ако вашата интернет връзка е бавна.
Тва другия и доста по изчерпателно

ПС
Аз само бих добавил специално за колегата....... MI5


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:45.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.