Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОМПЮТРИ и периферия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=111)
-   -   СПЕШНО Проблем с лаптоп Toshiba (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43822)

Астрал 18-05-2018 19:44

СПЕШНО Проблем с лаптоп Toshiba
 
Здравейте,приятели моля за съдействие за следния проблем,лаптоп Toshiba C855 12 x,които подертавам не е мой ,а на човек който държа така да с е каже:) Та...проблема е че при отваряне на браузър или някоя папка изписва Display Driver AMD Stopped Responding and has Recovered,лошото е че аномалията е придружена с размазване на екрана и тоталното изчезване на картината,придружено след това с грешката дето написах.Преди 2 години ( да много са) лаптопа бе пред стопяване и тогава успяхме да избегнем щетата с отваряне почистване термопаста и прочие ( в сервиз).Досега се опитвах софтуерно да коригирам нещата с драйвъри по нови по стари без ефект,варината за вирус го отхвърлям на 100 %. И в момента се усеща свирене откъм перчицата,явно се товари.Сега тепърва ще му пусна един Еверест да видя как стоят нещата с температурата,но предполагам ще са високи.Моля за идеи какво може да се направи преди да стигне до сервиза.При опит за зареждане на видео просто се усеща как вентилатора почва да се товари и миг след това започват петната и чертите.
Пак казвам лаптопа не е мой и нямам досег до него винаги,просто когато има нужда се отзовавам през team viewer и помагам доколкото мога.Факт е че момичето е закъсняло с реакцията и каквото е станало....си е станало.Въпроса е какво би могло да се направи.Благодаря предварително

razbivacha 18-05-2018 20:36

да се презапои видео чипа , ама явно си дефектира ... нова паста и почистване пак

Скай91 18-05-2018 21:34

Цитирай:

Първоначално написано от razbivacha (Мнение482273)
да се презапои видео чипа , ама явно си дефектира ... нова паста и почистване пак

Направо да си купи нов.

register 18-05-2018 21:41

с една прахосмукачка му изсмучи прахта през решетките, без да го разглобяваш - може просто да се е насмукал с прах
ако не ти се занимава със сервизи можеш и сам да си го отвориш и да го почистиш, че и да му смениш пастата
ако не ти е ясно как да го разглобиш - потърси в ютюб disassembly + модела на лаптопа

om63 19-05-2018 09:10

Понякога изтича фреона от топлопреносните тръбички свързващи плочките върху процесора и видеопроцесора с радиатора. Колкото и да се сменя пастата върху плочките топлината не отива до радиатора, който се обдухва от вентилатора и чиповете прегряват, а вентилаторът върти на макс безполезно. Така съм лекувал и делове и тошиби. В китайските сайтчета може да се намерят относително евтини заменящи компоненти ( търсеъе heatsink ) за съответния модел. Обикновено са комплект с вентилатор. Не препоръчвам купуване на този детайл втора ръка, защото няма как да се провери дали и той не е с изфирясал фреон.

Wanderer 19-05-2018 11:39

Щом има артефакти е обречен. Само качествен ребол, със смяна на чипа, може да го спаси за по-дълго време. Ако само се рефолне, може да изкара 5 минути или 5 месеца, а може и напълно да умре. Наистина е по-добре да се купи нов.
И нека никой не се заблуждава, че "почистване през решетката с прахосмукачка" ще свърши работа. Не, няма, дори и на изправен лаптоп. Започне ли да вдига температурите, задължително се разглобява, почиства и се подменя пастата, както и термопадовете, ако има такива.

Астрал 19-05-2018 13:29

До такава степен е прегявал че часта от клавиатурата дето е десния регистър с числата сработва с много силен натиск върху бутоните...Повече не мисля че може да се направи в дом.условия.Някой от района на Плевен да каже за читав сервиз все пак...Засега съм се спрял на Ben Star,имат такъв в Ловеч и по-голям в Плевен,все пак за окончателна диагноза.Само едно може ли да обясни как като деинсталирам драйвера на видеото,резолюцията разбираемо се променя,но пък няма и помен от петната по екрана и замръзването на картината,при натоварване на HD видео от youtube примерно в комбинация с пусната антивирусна примерно,проца се товари адски много но както казах няма и следа от проблема:s101:s101

Уверявам се в думите на човека при когото ходех досега на сервиз ( не е в БГ вече),че тези дето най-не разбират са и най-опасни....просто като го гледам насила е стигнал до това положение..

jabeto2 19-05-2018 15:15

Здрасти при мен лаптоп Toshiba се товареше от неправилен драйвер на тъчпада доста ровене падна докато разбера така че погледни какво ти товари процесора и рамта

spaice 19-05-2018 18:04

Подкрепям мнението на колегата @Wanderer.
Видео чипа си заминава. Имах един лаптоп Tecra S5. След три години нонстоп работа започна да се държи по същия начин. Какво ли не правих, нищо не помогна. След ребол се оправиха нещата. Обаче не живя дълго след ребол-а, 4-5 месеца.

Ако искаш да си сигурен, че пролема не е софтуерен може да опиташ с някоя лайв линукс дистрибуция.

Астрал 19-05-2018 18:12

Цитирай:

Първоначално написано от spaice (Мнение482332)
Подкрепям мнението на колегата @Wanderer.
Видео чипа си заминава. Имах един лаптоп Tecra S5. След три години нонстоп работа започна да се държи по същия начин. Какво ли не правих, нищо не помогна. След ребол се оправиха нещата. Обаче не живя дълго след ребол-а, 4-5 месеца.

Ако искаш да си сигурен, че пролема не е софтуерен може да опиташ с някоя лайв линукс дистрибуция.

Първо благодарности на всички за точните мнения.Понеже не съм наясно ребол какво ще рече празапояване на чипа ли? Ако е това да ти кажа до късмет защото старият ми лаптоп именно след такова препояване в МОСТ София кара и до този момент вече 7 години!!Ще видя как ще се договорим в сервиза и най-важното каква гаранция биха дали за подобен тип ремонт,когато занесох моя ми дадоха 6 мес гаранция ми казаха,че ако изкара толкова,ще изкара и повече....та всичко е до късмет.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:43.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.