Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Medi@Link (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=318)
-   -   Приемник Medi@link остана без звук (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47699)

yordanp 15-07-2022 09:44

Приемник Medi@link остана без звук
 
Имам приемник Medi@link, който използвам за гледане на сателитна телевизия, без IP TV. Реших да го преместя на село на друга сат. антена и се появи проблем като го свързах.
Картината я показваше черно-бяла и звук не се появи. Върнах я на първоначалното си място със същия кабел с който си покзваше и пак същото - черно-бяла картина и без звук.

Прерових всчики настройки и това което успях само да намеря е една опция за reset на видео настройките – Като ги ресетнах и се появи цветна картина, но звука така и не се появи. Навсякъде рових, но не намерих от къде може да е „спрян“, нито ляв, нито десен канал се чува.

Чудя се, ако проблема не е в кабела тъй като използвам 2 различни кабела и все няма резултат, къде може да е причината? Какво бихте ми препоръчали да пробвам за да се появи звука?

katopatisia 15-07-2022 10:05

Виж си hdmi-конектора (предполагам, че това ползваш) дали не се движи и дали няма някоя видима физическа повреда. :s101

yordanp 15-07-2022 10:14

Цитирай:

Първоначално написано от katopatisia (Мнение576481)
Виж си hdmi-конектора (предполагам, че това ползваш) дали не се движи и дали няма някоя видима физическа повреда. :s101


Използвам чинчове, hdmi никога не съм използвал. Буксите за чинчовете стоят стабилно завити с винт.
Чудя се дали не е софтуерен проблема, има ли начин да обновя софтуера?

katopatisia 15-07-2022 10:24

Нямаш ли някъде на приемника външен "Reset" бутон?
(напиши кой модел ти е приемника, може да има колеги със същия модел).

ТКЗС 15-07-2022 10:43

Цитирай:

Първоначално написано от yordanp (Мнение576482)
Използвам чинчове, hdmi никога не съм използвал. Буксите за чинчовете стоят стабилно завити с винт.
Чудя се дали не е софтуерен проблема, има ли начин да обновя софтуера?

Първо провери дали през HDMI има звук , защото най-вероятно когато са ти го настройвали е бил вързан с hdmi кабел и настройките не са оптимизирани за scart или чинчове . Някои приемници , ако е нагласена резолюцията на над 576 и не пускат видео или аудио коректно към аналоговите изходи . Ако приложиш снимка с настройките ще е по-лесно . И за всеки случай си прозвъни с уред или с батерия и крушка чинчовете , че това , че буксите са там не е голяма гаранция ;) Имам бегъл спомен , че бях слагал преди години на един познат такава марка и при смяна на канали с AC3 звука изчезваше тотално и искаше вадене от тока за да се появи пак. Опитай с Display mode - 576I 50 HZ , TV TYPE - AUTO , мисля че трябва да има нещо подобно .

Цитирай:

Първоначално написано от katopatisia (Мнение576483)
Нямаш ли някъде на приемника външен "Reset" бутон?
(напиши кой модел ти е приемника, може да има колеги със същия модел).

Колега , кажи един два модела с такъв бутон , да разгледам какво точно ресетва .

katopatisia 15-07-2022 11:15

Цитирай:

Първоначално написано от ТКЗС (Мнение576484)
...
Колега , кажи един два модела с такъв бутон , да разгледам какво точно ресетва .


Ето:


https://www.ebay.com/itm/33446546298...pid=8011382379


*Червеният бутон до картата.


п.с. Ако нямам право да поствам линкове, модовете да ми изтрият мнението. ;;650

yordanp 15-07-2022 11:34

Цитирай:

Първоначално написано от katopatisia (Мнение576483)
Нямаш ли някъде на приемника външен "Reset" бутон?
(напиши кой модел ти е приемника, може да има колеги със същия модел).


Външет ресет няма за съжаление.
Модела е: IPTV Media Link Smart Home Card Hybrid ML1200

yordanp 15-07-2022 11:38

Цитирай:

Първоначално написано от ТКЗС (Мнение576484)
Първо провери дали през HDMI има звук , защото най-вероятно когато са ти го настройвали е бил вързан с hdmi кабел и настройките не са оптимизирани за scart или чинчове . Някои приемници , ако е нагласена резолюцията на над 576 и не пускат видео или аудио коректно към аналоговите изходи . Ако приложиш снимка с настройките ще е по-лесно . И за всеки случай си прозвъни с уред или с батерия и крушка чинчовете , че това , че буксите са там не е голяма гаранция ;) Имам бегъл спомен , че бях слагал преди години на един познат такава марка и при смяна на канали с AC3 звука изчезваше тотално и искаше вадене от тока за да се появи пак. Опитай с Display mode - 576I 50 HZ , TV TYPE - AUTO , мисля че трябва да има нещо подобно.


За момента не разполагам с HDMI кабел, но като се сдобия ще пробвам и с него. Също ще прозвъня аудиото. За настройките ще направя отделни снимки и ще ги постна тука.

111111 15-07-2022 13:18

А случайно да имаш SCART с RCA изходи?

yordanp 15-07-2022 13:55

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение576489)
А случайно да имаш SCART с RCA изходи?


Нямам SCART с RCA изходи.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:15.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.