Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   4K UHD приемници (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=393)
-   -   Мнение за ЕDISION OS MINI S2X 4K (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47188)

черните ягуари 15-10-2021 12:27

Мнение за ЕDISION OS MINI S2X 4K
 
Здравейте някой може ли за каже как се държи този приемник от към бърза работа ,качество на картината и кой имидж е по добър за него.Благодаря

Гадьо 19-01-2022 15:35

На този приемник може ли да му се пусне kodi като хората или да пия една студена вода, че съм се прецакал да го купя?
Kodi ми дава ми max резоюция 720p, вижда се размазано, на всичкото отгоре като пусна нещо за гледане постоянно ми премигва червен екран.

Показва ми само 512 МВ рам, (то и ОpenАtv ми показва толкова) вместо 1 GB.
Отделно като пусна OpenATV на 2160p менютата стават размазани, и започва да ми премигва картината на няколко минути.
Не знам аз ли не мога да го настроя или толкова си може!

katopatisia 19-01-2022 21:12

Показва ти по-малко рам от 1 ГБ, защото бокса си има системни процеси, които ползват от този 1ГБ, т.е. свободната ти разполагаема памет е по-малка. Аз също имам бокс с 1ГБ обща памет и Коди си върви нормано на всички резолюции, въпроса е че е друга марка и за Edision не знам как стоят нещата. ;;650

Мартинския 19-01-2022 21:27

Пробвай с читав хдми кабел, при мен на 2160р с калпав излизаха едни цветни хоризонтални линии и след смяната му изчезнаха.

Гадьо 21-01-2022 15:27

Благодаря за съветите!
Изтрих всичко инсталирах OpenATV 7.0, смених HDMI кабела.

Проблемите с KODI си останаха същите! 720p разделителна способност и като пусна филм почва да премигва в червено, на 1080p даже му идва тежко и започват да се разминават звук и картина, и след малко забива. А аз си мислех, че ще мога да гледам 4к филми на него! Явно доста съм го надценил тоя приемник. :hammer:

katopatisia 21-01-2022 16:10

Пробвай да видиш как е 4К съдържанието с друг/други плеъри, провери да не прегрява бокса, пробвай с по-стара версия на Коди и т.н. ;;650

Гадьо 22-01-2022 17:35

Цитирай:

Първоначално написано от katopatisia (Мнение571148)
Пробвай да видиш как е 4К съдържанието с друг/други плеъри, провери да не прегрява бокса, пробвай с по-стара версия на Коди и т.н. ;;650


Инсталирах му htop и пуснах да гледам как се натоварва рама и процесора, като пусна филм на kodi, на 720p процесора е натоварен на 70-80% а рама отива на 480МВ, явно за това са го скопили на 720p.
Като пусна 4к канал на OpenATV гледам, че процесора не се товари въобще. Предполагам, че в крайна сметка проблема е до драйвери на коди (щом товари толкова процесора), дано го оправят в бъдеще.

sando80 22-01-2022 20:35

Цитирай:

Първоначално написано от Гадьо (Мнение571189)
Инсталирах му htop и пуснах да гледам как се натоварва рама и процесора, като пусна филм на kodi, на 720p процесора е натоварен на 70-80% а рама отива на 480МВ, явно за това са го скопили на 720p.
Като пусна 4к канал на OpenATV гледам, че процесора не се товари въобще. Предполагам, че в крайна сметка проблема е до драйвери на коди (щом товари толкова процесора), дано го оправят в бъдеще.

Има медиа плеър на който може да се гледат филми ,също може да се инсталира медиа плеър 2 .За какво трябва да се гледат филми през Коди ? Не знам как работи въпросният приемник ,но 4К филми е най добре да се гледат с плеъра на телевизора /не е ясно с какъв тв разполагате все пак/.

Гадьо 22-01-2022 22:05

5Прикачено(и)
Цитирай:

Първоначално написано от sando80 (Мнение571197)
Има медиа плеър на който може да се гледат филми ,също може да се инсталира медиа плеър 2 .За какво трябва да се гледат филми през Коди ? Не знам как работи въпросният приемник ,но 4К филми е най добре да се гледат с плеъра на телевизора /не е ясно с какъв тв разполагате все пак/.


Те за това в снимките! Всичко ти е подредено, запазва кое до къде е гледано, разглеждаш или търсиш какво искаш да гледаш, тегли ти 25МБ и започваш да гледаш. Може да ти сваля и субтитри автоматично ако го настроиш.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:34.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.